دعاوی قرارداد مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت

دعاوی قراردادهای مشارکت در ساخت

پیشرفت جوامع و پیدایش نیازهای جدید موجب بروز مسائل و مشکلات حقوقی می شوند که در گذشته بی سابقه بوده است. افزایش قیمت مسکن، افزایش جمعیت  و تخصصی شدن امر ساخت و ساز عوامل پیدایش قرارداد مشارکت در ساخت بودند.

قرارداد مشارکت در ساخت عموما بین مالک و سازنده و بدون مشورت با افراد متخصص منعقد می شود؛ که همین موضوع منجر به افزایش بی رویه دعاوی ناشی از این قرارداد می باشد. در قرارداد مشارکت در ساخت یک طرف به عنوان مالک، زمین خود را با هدف تخریب و نوسازی بنا در اختیار طرف دیگر به عنوان سازنده قرار می دهد. رابطه حقوقی که در اثر انعقاد این قرارداد میان مالک و سازنده به وجود می آید، منشا طرح دعاوی متعددی از جمله الزام به اخذ پایان کار ، الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی ، الزام به ثبت رسمی تقسیم نامه ، الزام به تنظیم سند رسمی انتقال مالکیت و … است.

به منظور پیشگیری از وقوع اختلافات و در نتیجه صرف هزینه و زمان، بهتر است تنظیم قرارداد به افراد متخصص سپرده شده و امضاء ایشان به عنوان مشاور حقوقی در ذیل قرارداد مشارکت  در ساخت  درج شود.

دفتر حقوقی بین المللی دادپویان حامی با بهره گیری از تجارب ارزشمند خود در دعاوی مربوط به قرارداد مشارکت در ساخت، آماده ارائه مشاور حقوقی و قبول وکالت در دعاوی مربوطه می باشد.

  • وکیل قرارداد مشارکت در ساخت
    دلایل مشاوره با وکیل متخصص در دعاوی مشارکت در ساخت را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید…

  • مشاوره حقوقی دعاوی مشارکت در ساخت
    نحوه مشاوره حقوقی با وکلای متخصص دعاوی مشارکت در ساخت را میتوانید در ادامه مطلب خواهد دید.

  • تنظیم دادخواست و لایحه دعاوی مشارکت در ساخت
    شرح کامل نحوه تنطیم دادخواست و لایحه در دعاوی مشارکت در ساخت را در ادامه این مطلب خواهید خواند..

موسسه حقوقی
مشاوره حقوقی

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره از دفتر حقوقی دادپویان حامی اطلاعات خود را ثبت کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت جهت مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

نام و نام‌خانوادگی(ضروری)
Hidden