دعاوی شرکتها و ورشکستگی

دعاوی شرکت ها و ورشکستگی

در عرصه اقتصادی ، نمی توان نقش شرکت ها علی الخصوص شرکت های سهامی را در نظر نگرفت . شرکت ها و بنگاه های اقتصادی در کنار فعالیت اقتصادی خود و عرصه رقابت تجاری ، خواه ناخواه دچار و درگیر روابط حقوقی پیچیده می شوند .

یک شرکت یا سازمان اقتصادی ، دارای روابط حقوقی ( داخلی ) فی ما بین اعضای ارکان خود هم چون شرکاء و سهامداران ( مجامع عمومی ) و مدیران و بازرسان در خصوص مسائلی هم چون نقل و انتقال سهام و خروج شرکاء ، افزایش سرمایه و سهام ، تغییرات اساسنامه ، اختیارات و مسؤلیت های قانونی هیأت مدیره و بازرسین و و ورشکستگی ، انحلال و امثالهم می باشد .

از سویی دارای روابط حقوقی با کارمندان و به طور کلی عوامل نیروهای انسانی خود در امور روابط کار و استخدامی بیمه تأمین اجتماعی و بیمه حوادث و غیره می باشد .

هم چنین شرکت ها و بنگاه های اقتصادی در حوزه های صنعتی ، عمرانی ، پیمانکاری ، خدماتی ، تولیدی و بازرگانی ، به مناسبت اقتضای فعالیت حرفه ای خود و کسب سهم از بازارهای داخلی ، منطقه ای و بین المللی نیاز به داد و ستد در قالب قراردادهایی هم چون خرید و فروش ، نمایندگی ، اجرا ، پیمانکاری و هزاران هزار قالب دیگر ، که ممکن است در طول اجرای قرارداد با نقض عهد طرف مقابل و اختلافات و دعاوی متفاوت روبرو شوند .

هم چنین شرکت و موسسات ، دارای روابط حقوقی با سازمان ها ، نهاد ها ، ارگان ها و ادارات دولتی و عمومی در خصوص بیمه ، مالیات ، گمرک ، تعزیرات ، توابع وابسته به وزارتخانه ها و ادارات دولتی ، شهرداری ها می باشند.

بدون تردید همه مدیران شرکت ها و بنگاه های اقتصادی ، به تمامی اصول و قواعد روابط حقوقی ، خاصه مسائل حقوقی تخصصی ، به دلیل کثرت و پراکندگی قوانین و مقررات حقوقی و رویه های متعدد قضایی در موضوعات تدوین و نگارش قراردادهای حقوقی تخصصی ، مذاکرات فنی و حقوقی ، طرح دعوی و دفاع و پاسخگویی در قبال آن ، تنظیم نامه ها و لوایح ، امور اداری و دعاوی تخصصی ، آگاهی و احاطه کافی ندارند .

لاجرم می بایست بدواً جهت پیشگیری و متعاقباً جهت موفقیت در پروژه های اقتصادی و کاری خود از مشاوره حقوقی بهره گیرد .

و از آنجا که تسلط کافی و جامع به همه امور حقوقی و مسائل و دعاوی خاص آن در یک فرد حقوقدان یا وکیل جمع نمی شود ، در موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی به همراه تیمی متخصص از حقوقدانان و وکلا و کارشناسان در امور موضوعه تخصصی در دپارتمان ها تخصصی و با پشتوانه سوابق و تجارب تخصصی ایشان ، آماده ارائه خدمات حقوقی تخصصی در حوزه شرکت ها و مسائل حقوقی مربوط به آن به شما فعالان اقتصادی می باشیم .

جهت اخذ مشاوره ، با وکیل متخصص دعاوی شرکت ها ، با ما تماس بگیرید .

ادامه مطلب

مشاوره در زمینه دعاوی شرکت ها و ورشکستگی

  • وکیل دعاوی شرکت ها

    اگر در زمینه دعاوی شرکت ها ،نیازمند مشاوره با وکیل متخصص و با سابقه هستید،باما تماس بگیرید.

  • مشاوره حقوقی دعاوی شرکت ها

    مشاوران حقوقی ما در زمینه دعاوی شرکت ها ، آماده پاسخگویی به شما هستند . با ما تماس بگیرید.

  • تنظیم دادخواست و لایحه دعاوی شرکت ها

    اگر در زمینه تنظیم دادخواست و لایحه دعاوی شرکت ها، نیازمند مشاوره هستید ، باما تماس بگیرید.

موسسه حقوقی
مشاوره حقوقی

تماس با ما

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
فهرست