دعاوی اراضی موات ، دعاوی منابع طبیعی و ملی ، دعاوی زمین شهری

دعاوی اراضی موات ، دعاوی منابع طبیعی و ملی ، دعاوی زمین شهری

زمین و به تعبیر عربی آن اراضی همواره از گذشته محلی جهت سکنی گزیدن و انجام فعالیت های کاری بوده است . تسلط بر زمین چه برای سکونت و چه برای کار و کسب حس مالکیت و اعمال مالکیت بر آن، همواره در راستای حس امنیت خواهی بشر بوده است . که در حقوق اسلام به این حق مالکیت و دامنه ها و توابع و آثار آن ، توجه خاصی گردیده و همیشه مورد احترام شارع اسلامی بوده است .

از سویی در همین حقوق به جهت موازنه و تعادل اقتصادی میان افراد ، در برخی موارد مالکیت خصوصی و اعمال آن برای افراد به رسمیت شناخته نمی شود ، که دارای اسباب و جهات متعددی است و یکی از آن اسباب اراضی موات می باشد که فارغ از بحث های لغوی و ترمینولوژی حقوقی منظور اراضی است که رها شده هستند ، یعنی یا از ابتدا رها شده بودند و هیچگونه حق مالکیت در آن رویت نشده یا اینکه شخص یا اشخاصی در آن حق مالکیت خود را اعمال نموده و در تصرف داشته و اکنون از آن ملک و تصرف اعراض کرده اند یعنی آن اراضی را رها نموده اند که بر اساس قوانین موضوعه که تماماً ریشه در حقوق اسلام دارند ، اراضی موات متعلق به حاکم اسلامی است که همانگونه که در فوق گفته شد حکومت می تواند جهت موازنه اقتصادی میان افراد جامعه ، جهت سکونت و زراعت و یا غیره به اشخاص واگذار نماید و ایشان نسبت به احیای آن و تصرف و اعمال حق مالکیت اقدام نمایند .

بیشتر

مشاوره دعاوی اراضی موات ، دعاوی منابع طبیعی و ملی ، دعاوی زمین شهری

 • وکیل دعاوی اراضی موات ، دعاوی منابع طبیعی و ملی ، دعاوی زمین شهری

  اگر در زمینه دعاوی اراضی موات ، دعاوی منابع طبیعی و ملی ، دعاوی زمین شهری خود ،نیازمند مشاوره با وکیل متخصص هستید ،باما تماس بگیرید.

 • مشاوره حقوقی دعاوی اراضی موات ، دعاوی منابع طبیعی و ملی ، دعاوی زمین شهری

  مشاوران حقوقی مادر زمینه دعاوی اراضی موات ، دعاوی منابع طبیعی و ملی ، دعاوی زمین شهری ،پاسخگوی شما خواهند بود. کافیست با متخصصان ما تماس بگیرید.

 • تنظیم دادخواست و لایحه دعاوی اراضی موات ، دعاوی منابع طبیعی و ملی ، دعاوی زمین شهری

  اگر در زمینه دعاوی اراضی موات ، دعاوی منابع طبیعی و ملی ، دعاوی زمین شهری خود ،نیازمند تنظیم دادخواست و لایحه هستید ،باوکلای متخصص ما تماس بگیرید.

موسسه حقوقی
مشاوره حقوقی

تماس با ما

  لطفا نام خود را وارد نمایید
  این فیلد را پر کنید
  آدرس ایمیل خود را وارد کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  شماره تماس خود را وارد کنید
  این فیلد را پر کنید
  توضیحات
  این فیلد را پر کنید
  فهرست