دعاوی وقفی

[us_image image=”18942″ align=”center” size=”full”]
[us_separator size=”custom” height=”470PX”]
[us_separator size=”custom” height=”150px”]

دعاوی وقفی

وقف نهادی حقوقی و سنتی حسنه می‌باشد.وقف به معنای دست کشیدن از عین مال و سپردن منافع آن به افرادی خاص یا به عموم مردم است.احکام و قوانین پیرامون وقف را می بایست در گذشته و در فقه جستجو نمود، اما اصول وقف و ساختار آن بر مبنای فقه و تضارب اندیشمندان اسلامی و فقها ، مانعی در تبیین و تدوین قواعد منسجمی در این خصوص شده است .
همین ماهیت و مبنای اختلافی وقف و آثار آن، رویه های متفاوت اتخاذی در خصوص وقف نامه ها ، تعارض نظرات فقهی و حقوقی و رویه های ناهمگون واقفان ، متولیان و سازمان ها و ادارات اوقاف ،در کنار قوانین پیچیده و پراکنده و آراء وحدت رویه متعدد و رویه های قضایی متفاوت ، بر دشواری درک و استنباط از قوانین و مقررات موضوعه وقف و اقامه دعوا و دفاع و یا پاسخگویی در قبال مراجع اداری وقف و متولیان موقوفات و موقوف علیهم افزوده است، که برای تسلط به این امر مهم راهی به جز تجربه وجود ندارد.

اما متأسفانه، فرهنگ استفاده از وکیل در جامعه کنونی ما نهادینه نشده است، و در دعاوی وقف و اوقاف،نیز علی رغم دشواری های آن،متقاضیان این دعاوی کمتر از مشاوره متخصصین این امر، بهره میجویند و به صراحت می توان گفت در تمامی شهرها و روستاها ، املاک و رقبات وقفی وجود داشته و ادامه دار نیزخواهند بود.و اختلافات بی شماری در خصوص موقوفات وجود دارد از جمله:

اختلافات میان موقوف علیهم و متوالیان وقف و سازمان ها و ادارات اوقاف و معارضان ثالث و سایر ارگان های دولتی، همچون جهاد کشاورزی و ادارات منابع طبیعی و زمین شهری

لازم به ذکر است که…
خود رایی ها و اعمال نظرات شخصی بر تشتت آرای قضایی و رویه های محاکم دادگستری و رویه های شعب تحقیق ادارات اوقاف ، افزوده است. و کلیه اشخاص مرتبط با موقوفه را تحت تأثیر قرار داده است،تا جاییکه در احقاق حقوق خود مستأصل مانده اند. و اینجاست که بهره بردن از متخصصین این امر اهمیت خود را نشان میدهد.

چراکه طرح دعوا و ارائه دادخواست در دعاوی وقفی و موضوعات پیرامون آن و دفاع در قبال دعاوی مطروحه ، نیاز به تجربه و دانش تخصصی در زمینه دعاوی اوقاف و آگاهی و بینش از مقررات و قوانین ماهوی و شکلی دارد که این مهم در صلاحیت وکیل متخصص دعاوی اوقاف و اراضی وقفی می باشد .

مسلما به اهمیت موضوع و لزوم مشاوره با وکیل متخصص آگاهی یافته اید. از این رو وکلای متخصص در دعاوی وقفی دفتر حقوقی بین المللی دادپویان حامی بستری را فراهم آورده اند و اهم مباحث بحث بر انگیز و پرکاربرد دعاوی وقفی را در قالب مقاله هایی مجزا برای شما تدارک دیده اند،شما عزیزان میتوانید ضمن مطالعه و کسب آگاهی های لازم از مشاوره تخصصی وکلای متبحر و با تجربه در امور وقف و اوقاف و دعاوی وقف درخصوص املاک وقفی ،بهره مند شوید.

بر اساس سالها تجربه همکاران و وکلای دعاوی وقف در ادارات اوقاف و محاکم دادگستری و پرونده های قضایی در موضوعات اسناد مالکیت و اجاره املاک وقفی، خلع ید و رفع تصرف و تخلیه ملک وقفی، مطالبه اجرت المثل، دعاوی علیه متولیان و هیأت امنای موقوفه و سازمان و ادارات اوقاف و ساخت و احداث اعیان در املاک وقفی، تقسیم و افراز املاک وقفی، تغییر کاربری، ثبت موقوفات، اصلاحات ارضی، اراضی ملی و منابع طبیعی، اراضی موات، حق نسق و حق ریشه در زمین های وقفی ، امور کیفری وقفی و میراث فرهنگی و تملک اراضی و ….
وکلای دفتر حقوقی بین المللی دادپویان حامی مفتخرند که با یاری خداوند و تلاش های بی وقفه توانسته اند در تمامی پرونده های ارجاعی به نحو احسن عمل نموده و نتایج درخشانی را در رزومه موسسه ثبت نمایند.
جهت اخذ مشاوره با وکلای متخصص دعاوی وقف و اوقاف ، با ما تماس بگیرید .

[us_separator][ultimate_heading main_heading=”مشاوری دعاوی وقفی” main_heading_color=”#262a56″ main_heading_style=”font-weight:bold;”][/ultimate_heading]
[info_list position=”right” style=”hexagon” icon_bg_color=”#e3ccae” icon_color=”#262a56″ font_size_icon=”30″ eg_br_style=”solid” eg_br_width=”2″ connector_color=”#e9eaee” css_info_list=”.vc_custom_1698492930154{margin-top: 5px !important;margin-right: 5px !important;margin-bottom: 5px !important;margin-left: 5px !important;padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;}”][info_list_item list_icon=”Defaults-gavel legal” desc_font_style=”font-weight:bold;”]

وکیل دعاوی وقفی
اگر در زمینه امور وقفی ،نیازمند مشاوره با وکلای متخصص دعاوی وقفی هستید دارید ،باما تماس بگیرید.

[/info_list_item][info_list_item list_icon=”Defaults-gavel legal” desc_font_style=”font-weight:bold;”]

مشاوره حقوقی املاک اوقافی

مشاوران حقوقی مادر زمینه امور دعاوی وقفی ،پاسخگوی شما خواهند بود. کافیست با متخصصان ما تماس بگیرید.

[/info_list_item][info_list_item list_icon=”Defaults-gavel legal” desc_font_style=”font-weight:bold;”]

تنظیم دادخواست و لایحه دعاوی وقفی

اگر در زمینه امور دعاوی وقفی خود ،نیازمند تنظیم دادخواست و لایحه هستید ،باوکلای متخصص ما تماس بگیرید.

[/info_list_item][/info_list]

[us_image image=”18410″ align=”right” size=”full”][us_image image=”18406″ align=”left” size=”full”]

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 3 =