امتناع از اجرای حکم الزام به فک رهن

سوال : شخصی که طلب خود را گرفته؛ لکن نسبت به فک رهن اقدام نکرده است با حک قطعی محکوم به فک رهن شده است؛ اما حکم را اجرا نمی کند، آیا محکوم له می تواند تقاضا کند به میزان مبلغ رهن اموال دیگر محکوم علیه توقیف شود؟

نظریه مشورتی شماره 4420/7 اداره کل حقوقی قوه قضائیه مورخ 17/10/1390

در فرض استعلام چنانچه محکوم‌به الزام به فک رهن باشد حکم باید اجرا شود و امتناع محکوم علیه مانع اجرای حکم نیست؛ همچنین تقاضای محکوم له مبنی بر این که بدون انجام عمل فک رهن از اموال محکوم علیه به میزان رهن استیفا گردد از شمول ماده 47 قانون اجرای احکام مدنی مصوب 1356 خارج است.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: 0 امتیاز: 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست