وکیل شهرداری

شهرداری موسسه عمومی و مستقل است که به منظور اداره امور محلی از قبیل عمران و شهرسازی ، رفاه و آسایش اهالی شهر،نگهداری تاسیسات زیربنایی ،زیباسازی و بهداشت شهر به عنوان زیستگاهی مطلوب برای شهروندان شده است. امروزه با توجه به قوانین و مقررات و دستورالعمل های مرتبط به مدیریت شهری وظایف و مسئولیت های متعددی بر عهده شهرداری ها می باشد و همین گستردگی مسئولیت ها موجب بروز اختلافاتی فی مابین شهرداری ها و اشخاص حقیقی و حقوقی گردیده است.

دعاوی علیه شهرداری ها

بیشتر دعاوی مطروحه علیه شهرداری به لحاظ شکایت از اقدام شهرداری یا تصمیم یکی از کمیسیون های شهرداری و یا مطالبه خسارت و وصول مطالبات از شهرداری می باشد. اینکه به چه نحوی از شهرداری شکایت شود تا حدود زیادی بستگی به تعیین مرجع صالح برای رسیدگی به شکایت از شهرداری دارد. برخی از دعاوی علیه شهرداری در دیوان عدالت اداری مطرح می گردد و برخی از دعاوی علیه شهرداری در دادگاه عمومی حقوقی محلی که شهرداری طرف دعوا در آن قرار دارد مطرح می گردد. و برخی نیز در کمیسیون های تخصصی شهرداری همچون کمیسیون ماده ۱۰۰، ماده ۷۷ و غیره قابل طرح و رسیدگی می باشد.

دعاوی رایج علیه شهرداری ها

دعاوی قراردادی شهرداری با اشخاص

دعاوی مطالبات پیمانکاران

دعاوی مناقصات و مزایدات شهرداری

دعاوی الزام به صدور پروانه

دعاوی اعتراض به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری

دعاوی تغییر کاربری

دعاوی اعتراض به کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری

دعاوی مظالبه بهای ملک

دعاوی رفع تصرف عدوانی

دعاوی رفع ممانعت

دعاوی کیفری علیه شهرداری

وکیل دعاوی علیه شهرداری

دعاوی علیه شهرداری در زمره دعاوی تخصصی می باشد و در بسیاری مواقع مشاهده می شود به جهت عدم آگاهی از قوانین و مقررات اشخاص طرح دعوا و احقاق حق بی نتیجه می ماند.داشتن وکیل متخصص در دعاوی شهرداری  به دلایل ذیل می تواند کمک شایانی در رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه نماید:۱-یک از ایراداتی که در دعاوی مطروحه علیه شهرداری می توان ابراز نمود ایراد در صلاحیت مراجع رسیدگی می باشد و چنانچه این ایراد وارد باشد منجر به صدور قرار عدم صلاحیت می شود که این خود باعث اتلاف وقت و هزینه می شود .وکیل شهرداری یا وکیل دعاوی شهرداری به جهت تخصص و تبحر در دعاوی شهرداری می تواند در تشخیص مرجع صالح برای رسیدگی کمک شایانی نماید. ۲-یکی دیگر از مواردی که در دعاوی علیه شهرداری می بایست دقت نمود انتخاب عنوان صحیح برای دعوا می باشد که عدم رعایت این موضوع نیز می تواند منجر به صدور قرار رد دعوا گردد وکیل شهرداری علی رغم تشخیص مرجع صالح، در موضوع و عنوان دعوا و نحوه طرح دعوا نیز می تواند بسیار موثر باشد.

۳-وکیل شهرداری علاوه بر تسلط به قوانین و مقررات عام بر قوانین و مقررات خاص شهرداری و کمیسیون های شهرداری و آئین نامه و بخشنامه ها نیز تسلط داشته و می تواند در پیشبرد دعاوی مطروحه علیه شهرداری و اخذ نتیجه مطلوب موثر باشد.

خدمات حقوقی دفتر حقوقی بین المللی دادپویان حامی در دعاوی شهرداری

دفتر حقوقی بین المللی دادپویان حامی سعی نموده در تمامی دعاوی از وکلای متخصص در آن زمینه استفاده نماید دعاوی شهرداری نیز به وکیل شهرداری ارجاع می گردد شیوه فعالیت موسسه به این نحو می باشد که پس از تماس با موسسه جهت مشاوره با وکیل شهرداری اقدام به اخذ وقت مشاوره حضوری می نمائید در جلسه مشاوره وکیل دعاوی شهرداری پس از ارائه توضیحات توسط شما و بررسی مدارک و مستندات در آن خصوص، مشاوره حقوقی تخصصی را ارائه می نماید و در مورد موضوع دعوا و نحوه طرح دعوا و هزینه های آن توضیحات لازم را ارائه می دهد پس از آن با امضاء وکالتنامه وکیل و تنظیم قرارداد وکالت، وکیل شهرداری اقدامات مربوط به تنظیم دادخواست و اقامه دعوا را شروع می نماید.

دفتر حقوقی بین المللی دادپویان حامی با بهره مندی از وکلای متخصص و متبحر در دعاوی شهرداری و جلب رضایت موکلین خود توانسته سابقه درخشانی برای خود رقم زند و آماده ی ارائه خدمات حقوقی تخصصی خویش در زمینه دعاوی شهرداری به صورت گسترده تر می باشد جهت بهره مندی از این خدمات و اخذ وقت مشاوره حضوری می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =