وکیل دعاوی مالیاتی

 1. صفحه اصلی
 2. امور مالیاتی
 3. وکیل دعاوی مالیاتی

فعالیت های دولتی متضمن مخارجی است و دولت برای پرداخت آنها نیاز به درآمدهایی دارد قسمتی از این درآمدها در اختیار افراد است و دولت به طرق مختلف برای تأمین هزینه های خود از آنها استفاده می نماید. وصول مطالبات به عنوان یکی از مهمترین راه های تأمین مالی دولت و وسیله ارتباط حکومت با اتباع کشور است لذا در این زمینه قوانین و مقرراتی را برای افراد و موسسات و شرکتها وضع نموده چرا که میزان وصول مالیات، امروزه بنحوی است که طرق دریافت آن نه تنها موجب تغییر درآمد سالانه است بلکه روابط مالی و اقتصادی افراد را تحت تأثیر خود قرار می دهد. مالیات دو نوع است مستقیم و غیرمستقیم، مالیات مستقیم مانند مالیات بردارایی، مالیات بر ارث و نقل و انتقالات بلاعوض و مالیات بردرآمد و مالیات غیرمستقیم مانند حقوق و عوارض گمرکی، مالیات بر معاملات و مالیات بر مصرف و ارزش افزوده، که هر کدام از آنها قوانین و مقررات خاص خود را دارند.شاید در نگاه اول وکیل دعاوی مالیاتی را فردی تصور کنید که فقط امور مالیاتی کلیه سطوح یک شرکت را انجام می دهد و بابت اینکار حق وکالت دریافت می کند ، در صورتی که کار یک وکیل دعاوی مالیاتی تا حدی پیچیده تر از یک وکیل حقوقی است چرا که ممکن است نحوه برداشت و قضاوت از قوانین و بخشنامه های مالیاتی متفاوت باشد.

وکیل امور مالیاتی
وکیل امور مالیاتی

ویژگی های اصلی یک وکیل امور مالیاتی حرفه ای

 • تسلط بسیار بالا بر فنون مذاکره
 • مسلط بر نحوه استفاده از قوانین مالیاتی به همراه تمامی تبصره ها و بخشنامه ها
 • مطالعه روزانه قوانین به لحاظ نیاز دفاعی در انواع پرونده ها

 

موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی با بهره مندی از وکیل دعاوی مالیاتی مجرب در خصوص طرح و دفاع از کلیه دعاوی مالیاتی ، از جمله مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر ارث، مالیات بر اشخاص حقیقی و حقوقی،مالیات بر سرقفلی ، مالیات بر نقل و انتقال املاک و غیره به هم میهنان عزیز در داخل و خارج از کشور ارائه خدمت می نماید.

خدمات موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی

 • قبول پرونده های بدهی مالیاتی و تعیین تکلیف آنها
 • ارائه مشاوره تخصصی و وکالت دعاوی در حوزه مالیات بر ارزش افزوده
 • مشاوره حقوقی پیرامون بخشودگیها، پاداشها، جرائم مالیاتی و عوارض گوناگون
 • ارائه مشاوره حقوقی و وکالت دعاوی در امور مالیات بر درآمد شرکتها، اجاره، املاک، کشاورزی، مستقلات و سرقفلی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی، اعتراض به برگه تشخیص مالیات، تهیه و تنظیم و تسلیم لوایح اعتراضیه و دفاعیات مالیات و حضور در هیأتهای حل اختلاف مالیاتی
 • شکایت از تصمیمات قطعی هیأتهای بدوی و تجدیدنظر حل اختلاف مالیاتی و شورای عالی مالیاتی و هیأت سه نفره برگزیده وزیر اموراقتصادی و دارایی موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم در دیوان عدالت اداری
به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: 1 امتیاز: 2)

2 پرسش و پاسخ. ارسال پرسش و پاسخ جدید

 • با درود و عرض ادب
  آیا شما مشاوره آنلاین در مورد قوانین پرداخت مالیات درآمد دلاری را نیز انجام میدهید؟
  بنده قصد رااندازی کسب و کار اینترنتی فروش اجناس خارجیان به خارجیان را دارم. کلیه فرآیند بصورت آنلاین و در خارج از کشور انجام می شود و کلیه فروش ها در سیستم ثبت می گردد. فقط خودم در ایران حضور دارم و پول به حساب ریالی من واریز می شود.
  قصد دارم کلیه ی دریافت های من در ایران بصورت قانونی باشد. میخواهم بدانم از کجا باید شروع کنم و نیز نیاز دارم در تمام طول مسیر مشاوره وکیل رسمی مشخصی را داشته باشم.

  پاسخ

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست