سفته و چک و ضمانت حسن انجام کار

امروزه جهت ضمانت کار ، گرفتن سفته امر متداولی محسوب می شود .و معمولا از شروطی است که کارفرمایان جهت استخدام کارگران از آن استفاده می کنند و استخدام کارگر را منوط به آن می نمایند .و گاها دیده می شود کارگرانی که جویای کار هستند بدون داشتن اطلاعات کافی اقدام به پر کردن سفته جهت کار مورد نظر می نمایند. اما به دلیل آگاه نبودن از نحوه صحیح پر کردن سفته جهت ضمانت ، در آتیه مشکلات عدیده ای را بر خود بار می کنند. از این رو بهتر است قبل از هر اقدامی همه جوانب سنجیده شود تا در آتیه مشکلاتی ایجاد نگردد.

البته لازم به ذکر است که صرف اخذ سفته از کارگر توسط کارفرمایان به عنوان ضمانت ، منع قانونی ندارد .چرا که به هر حال کارفرمایی که محلی را جهت استقرار کارگران فراهم کرده است ، با توجه به نوع کار ،کارگاه دارای وسایلی است که بابت هر کدام هزینه صورت گرفته است .و در صورتی که اتفاقی برای کارگاه و وسایل آن به دلیل قصور کارگر رخ دهد ، این خسارت باید از طریقی پرداخت شود. از این رو در قراردادهای کار معمولا میزان سفته اخذ شده از کارگر قید و عنوان می کنند که در چه صورتی از سفته بر علیه کارگر استفاده می شود.

بیشتر بخوانید :  ساعت کاری طبق قانون کار

سفته و چک و ضمانت حسن انجام کار

کارشناس حقوقی در این باره توضیح می دهد : معمولا در مفاد قرارداد میزان سفته دریافتی قید می شود که در ادامه هم عنوان می گردد در صورتی که کارگر از مفاد قرارداد تخطی کند کارفرما مجاز است از سفته های وی که برای ضمانت داده است استفاده کند. تا به این قسمت بحث،  از آنجایی که کارگر  می داند برای چه امری سفته می دهد  و از طرفی هم تخطی از مفاد قرارداد داشته است ، فلذا استفاده از سفته های موجود کاملا قانونی است. چرا که جبران خسارت کارفرما باید انجام گیرد .اما نکته قابل توجه و البته پر تکرار در دعاوی بین کارگر و کارفرما زمانی است که کارگر به کارفرما در بدو شروع کار سفته داده است و قید ننموده است که سفته هارا با چه عنوانی داده است .و در آخر از کار به هر دلیلی بر کنار می شود یا حتی خودش بخواهد استعفا بدهد از بیم به اجرا گذاشته شدن سفته ها از سوی کارفرما از حق و حقوق خود می گذرد.

کارشناس حقوقی اداره کار ادامه می دهد : سفته ای که بابت ضمانت کار داده می شود می بایست در آن قید شود که سفته جهت حسن انجام کار  ، بابت ضمانت داده شده است . با درج این قید در سفته ، حتی در آخر هم اگر کارفرما بخواهد از سفته سوء استفاده ای کند ، کارگر با اثبات حسن کار خود می تواند تبرئه گردد.

کارشناس حقوقی اداره کار اضافه می کند: همچنین لازم است نام کارفرما یا شرکتی که قصد همکاری با آن مد نظر است در سفته نوشته شود .وبرای اطمینان بهتر است از مندرجات سفته ، شماره سفته و … حتما نوشته شود و گرفتن کپی از سفته هم می تواند اماره خوبی باشد.

بیشتر بخوانید :  اضافه کاری کارگران

کارشناس حقوقی اداره کار ضمن دادن دل گرمی به کارگران در برخورد با چنین مسائلی بیان می کند : صرف دادن سفته چنانچه به صورت صحیح منعقد نشده باشد گاها می تواند بر علیه کارگر باشد .اما در صورت اثبات این نکته که سفته به چه منظور به کارفرما داده شده است ، می توان کارفرمایی را که از سفته مزبور سوء استفاده کرده است را طبق ماده ۶۷۴ ق. مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ به مجازات خیانت در امانت محکوم کرد .ماده ۶۷۴ ق.م.ا به صراحت از سفته و چک که به امانت به دیگری سپرده شود هم صحبت کرده است و مجازات ۶ ماه تا ۳ سال حبس را برای چنین افرادی لحاظ کرده است.

کارگران بی شماری هستند که به دلیل داشتن سفته و چک در دست کارفرمایان از حقوق خود به راحتی می گذرند . زیرا از اینکه قانون در این باره حامی آن هاست کاملا بی خبر هستند و گاهی هم گمان می کنند که نمی توانند کاری از پیش ببرند .در حالیکه اصلا این گونه نیست و فقط کافی است تا از راه صحیح وارد شوند و با طرح شکایت و پیگیری دعوی خود به حق قانونی شان برسند.البته لازم به ذکر است برای اقدام در چنین مواقعی اگر چه قانون حمایت های خود را لحاظ کرده است اما به هر حال نحوه استفاده صحیح از قانون و مدارک هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

چنانچه در چنین ورطه ای گرفتار شده اید و گمان می کنید که در جهت احقاق حقتان نمی توانید کاری از پیش ببرید ، کافی است با ما تماس بگیرید تا ضمن مشاوره رایگان با متخصصین حوزه کار و روابط کارگر و کارفرما موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی در صورت تمایل دفاع از دعوی خویش را نیز به آنان بسپارید…

بیشتر بخوانید :  بیمه کارگران توسط کارفرما و ضمانت اجرای آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست