9:00 - 20:00

ساعات کاری موسسه - شنبه الی پنج شنبه

۸۸۵۴۳۰۸۴-6

مشاوره تلفنی رایگان

 

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری

فارغ التحصیلان رشته حقوق پس از شرکت در آزمون وکالت و قبولی در این آزمون پروانه کارآموزی را اخذ می نمایند و طی دوره کارآموزی و گذراندن آزمون اختبار موفق به اخذ پروانه وکالت پایه یک دادگستری می شوند و از آن پس به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می شوند.

وکیل پایه یک دادگستریبنابراین بین کارآموز وکالت و وکیل پایه یک دادگستری فرق می باشد و نباید اینطور تصور نمود که هر شخص که در آزمون وکالت قبول می شود وکیل نامیده می شود چرا که لفظ وکیل فقط در مورد وکلایی به کار می رود که دارای پروانه پایه یک دادگستری می باشند و می توانند روی کارت ویزیت و سربرگ خود وکیل پایه یک دادگستری را استفاده نمایند.

وکیل پایه یک در قبول پرونده های محاکم قضایی محدودیتی نداشته و می تواند هر قسم پرونده را با توجه به علاقه و تخصص خویش قبول نماید.

قانون حق انتخاب دو وکیل پایه یک را در هر پرونده به افراد داده است و دو وکیل می توانند به صورت متفقاً یا منفرداً در پرونده های ارجاعی اعلام وکالت نموده و پیگیری آن را به عهده گیرند.

در ماده ۳۲ قانون آیین دادرسی مدنی به وزارتخانه ها، موسسات دولتی، بانکها و… اختیار داده شده است که از وکیل پایه یک دادگستری علاوه بر نماینده حقوقی نیز استفاده نمایند لذا وکیل پایه یک محدودیتی بابت اینکه وکیل شخص حقیقی یا حقوقی باشد ندارد.

دانلود این مقاله به صورت پی دی اف :‌ وکیل پایه یک دادگستری


وکلای موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی همگی وکیل پایه یک دادگستری می باشند که در حوزه های مختلف به صورت تخصصی فعالیت می نمایند لذا می توانید در زمینه های مختلف اعم از مشاوره حقوقی و یا تهیه و تنظیم قرارداد ها و وکالت دعاوی از وکیل پایه یک دادگستری بهره مند شوید. جهت ارتباط با وکلای پایه یک موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس با موسسه
۰۲۱۸۸۵۴۳۰۸۶
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
×
×