سنوات کارگر

سنوات واژه ای است که معمولا کارگران با آن آشنا هستند اما مطمئنا بسیاری از افراد با میزان آن ، نحوه محاسبه آن و … آشنایی ندارند . شاید برایتان جالب باشد که بدانید حق سنوات با پایه سنوات متفاوت است و هرکدام برای یک سری از کارگران لحاظ می شوند. در این مقاله سعی داریم با امعان نظر از کارشناسان و وکلای اداره کار، رفاه و تعاون و سنوات، میزان آن ، نحوه محاسبه و … را بررسی کنیم .

سنوات به معنای پاداش است .و لازم به ذکر است در ابتدای سال ۱۳۷۰ قانون پایه سنوات در مجلس مطرح شد و براساس جدولی که وزارت کار منتشر می کند و طبق گروه بندی مشاغل کارگران به شرط یک سال کار می توانند از این مورد استفاده کنند.

حق سنوات به پاداشی گفته می شودکه پس از یک سال کاری به کارگر تعلق می گیرد . این مبلغ به جهت کمک هزینه و به میزان پایه حقوق کارگر پس از یک سال محاسبه و به کارگر داده می شود .و میزان حق سنوات برای هریک سال سابقه کارگر ، معادل یک ماه آخرین مزد ثابت دریافتی وی می باشد. که البته این امر در ماده ۳۶ قانون کار هم آمده است :«مزد ثابت ،عبارت است از مجموع مزد شغل و مزایای ثابت پرداختی به تبع شغل» با توجه به ماده فوق ذکر این نکته ضروری است که میزان حق سنوات برای کارگر یا معادل یک ماه آخرین مزد و یا بر طبق ماده فوق محاسبه و پرداخت می گردد.

و اما پایه سنوات به کارگرانی تعلق می گیرد که در کارگاه هایی مشغول می باشند که آن  کارگاه ها دارای دسته بندی مشاغل هستند .که البته در این مورد هم میزان سنوات بسته به این است که کارگر در کدام دسته از مشاغل قرار بگیرد.

سنوات کارگر

جهت درک بهتر موضوع از وکیل اداره کار مدد می گیریم .

ایشان در تکمیل مطالب فوق چنین اظهار می کنند : در حقیقت باید چنین گفت که پایه سنوات بخش حمایتی پایه حقوق برای جبران حداقل دستمزد کارگران می باشد که توسط شورای عالی کار تصویب و ابلاغ می گردد.

در واقع پایه سنوات از حقوق پایه است که با حداقل دستمزد جمع و محاسبه می گردد .و گاهی به صورت چند ماه یک بار و گاهی چند سال یک بار به کارگر پرداخت می گردد.

وکیل حاضر به نکته ای کلیدی اشاره می کند و بحث را این گونه ادامه می دهد : در مورد حق سنوات هم لازم به ذکر است که چه کارگران تسویه حساب کرده و چه نکرده باشند مشمول حق سنوات می گردند. و همچنین تفاوتی بین سنوات کارگران رسمی و غیر رسمی وجود ندارد .

وی اضافه می کند: محاسبه سنوات بایستی براساس جدول ارائه شده و به صورت ماهانه محاسبه شود که در صورت یکساله بودن قرارداد کار از آن استفاده می گردد.

و ذکر این نکته هم لازم است که نحوه محاسبه فرمول خاصی دارد که بحث و بررسی خود را می طلبد. اما برای محاسبه سنوات برای سالهای دیگر به جز سال اول بایستی از جدول مزد که توسط سازمان کار ، ارائه می گردد استفاده شود.

وکیل حاضر به عنوان نکته پایانی این موضوع را هم بیان می کند: که کارگران فصلی هم شامل حق سنوات می شوند و نمی توان فصلی بودن کار آن هارا دلیل بر عدم استفاده از حق مزبور کرد.

چنانچه در ماده ۲۴ کار هم بیان کرده است:

«در صورت خاتمه قرارداد کار، کار معین یا مدت موقت ، کارفرما مکلف است به کارگری که مطابق قرارداد، یک سال یا بیشتر به کار اشتغال داشته باشد برای هر سال سابقه اعم از متوالی یا متناوب براساس آخرین حقوق مبلغی معادل یک ماه حقوق به عنوان مزایای پایان کار به وی پرداخت نماید. »

نحوه تسویه حق سنوات

وکیل اداره کار در این باره توضیح می دهد : حق سنوات به دو شکل به کارگر پرداخت می شود:

۱)گاهی در زمان قطع همکاری                    ۲) و گاهی تسویه در پایان هرسال اتفاق می افتد.

وکیل حاضر ادامه می دهد : در گذشته حق سنوات در طول دوران خدمت پرداخت نمی شد و تنها به قطع همکاری برمی گشت .اما در حال حاضر به دلیل موقت بودن اکثر مشاغل ، پس از پایان هرسال حق سنوات واریز می گردد.

آنچه مسلم است سنوات حق مسلم و قانونی هر کارگری است که میزان و نحوه پرداخت آن هم مشخص است .فلذا اگر کارفرمایی بخواهد از پرداخت آن خودداری کند قانون با وی برخورد جدی می کند. چه بسا دعاوی که رجوع می شود و کارفرما در طی سالیان سال حق سنوات کارگر را نپرداخته است .و حتی در پایان همکاری هم به بهانه های مختلف قصد شانه خالی کردن از این امر را دارد .که البته با دارا بودن اسناد و مدارک صحیح و طی نمودن روند اصولی دعوا می توان نتیجه مطلوب را از چنین دعاوی از آن خود کرد .

گروه وکلای دادپویان حامی با دارا بودن کادر متخصص و متبحر خود در دعاوی کارگر و کارفرما با شما و در کنار شما برای احقاق حقتان از هیچ تلاش و کوششی مضایغه نخواهد کرد .

کافی است با ما تماس بگیرید و دعوی خود را مطرح کنید و از مشاوره رایگان تلفنی و در صورت لزوم مشاوره حضوری با وکلای متخصص این حوزه استفاده نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست