ماموریت و فوق العاده ماموریت

ماموریت به معنای این است که کارگری برای انجام عملی حداقل ۵۰ کیلومتر را از محل اصلی (کارگاه) دورتر برود و یا اینکه مجبور شود که یک شب را هم در محل ماموریت بگذراند. معمولا بدین شکل است که در بدو انعقاد قراردادهای کاری که منعقد می شود، اگر کار مربوطه به گونه ای باشد که در ان نیاز به رفتن به ماموریت باشد این مورد حتما در قرارداد ذکر می شود. چرا که در غیراینصورت کارگر را نمی توان مجبور به رفتن به ماموریت کرد . پس ذکر ماموریت در بدو قرارداد امر ضروری است .البته پس از انعقاد قرارداد هم امکان ماموریت برای کارگر وجود دارد اما این امر مستلزم آن است که حتما رضایت وی کسب گردد. و کارفرمایی که در قرارداد ابتدایی کار حرفی از ماموریت نزده است ، پس از انعقاد قرارداد با رضایت و میل کارگر می تواند او را به ماموریت بفرستد.

ماموریت و فوق العاده ماموریت

و نکته قابل توجه دیگری که در قانون در مورد ماموریت گفته شده است این است که در صورتی عنوان ماموریت به کار کارگر صدق می کند که وی حداقل ۵۰ کیلومتر را از محل کارگاه دور شده باشد . هرچند در تبصره ماده ۴۶ ، ۵۰ کیلومتر را عنوان کرده است اما لازم به ذکر است اگر در قرارداد منعقد شده بین کارگر و کارفرما و یا عرف کارگاه کمتر از این میزان را هم جزء ماموریت قلمداد کند ، مشکلی ایجاد نمی شود و حق ماموریت با طی کردن مسافت های کمتر از ۵۰ کیلومتر هم امکان پذیر می شود.

بیشتر بخوانید :  قرارداد کار و انواع قرارداد کار

فوق العاده ماموریت

فوق العاده ماموریت به کارگری تعلق می گیرد که به ماموریت می رود .و دلیل این امر آن است که کارگری که  قبول می کند نسبت به کارگران دیگر شرایط دشوارتری را متحمل شود و به ماموریت خارج از محل کارگاه برود. فلذا باید هم از حمایت مالی بیشتری نسبت به بقیه کارگران بهره مند گردد .و از این رو با توجه به قرارداد منعقده بین کارگر و کارفرما حق ماموریت که جدای از حقوق کارگر هست به وی در قبال عملی که انجام داده است تعلق می گیرد .که البته این مبلغ پرداختی به کارگر ، در هر حال نباید از مزد ثابت یا مزد مبنای روزانه کارگر کمتر باشد .و همین طور فوق العاده ای که به کارگر تعلق می گیرد به هر کارگری اعم از تمام وقت و پاره وقت به صورت روزانه یعنی ۷ ساعت و ۲۰ دقیقه محاسبه می شود و به کارگر تعلق می گیرد.

وسیله یا هزینه رفت و برگشت کارگر در ماموریت

قانون گذار کارفرما را مکلف کرده است جهت ماموریت وسیله یا هزینه رفت و برگشت در اختیار کارگر قرار دهد. و از آنجائی که این مورد تکلیفی قانونی بر عهده کارفرماست فلذا کارفرما نمی تواند تهیه وسیله را به شرط پرداخت وجه تهیه کند و یا اینکه هزینه آن را از حقوق کارگر کسر کند.

متاسفانه در مورد ماموریت و فوق العاده ای که بدان جهت به کارگر تعلق می گیرد به جز ماده ۴۶ قانون کار ، ماده دیگری از این مسئله سخن نگفته است. و بدین صورت  سایر شرایط و مقررات در این زمینه به عرف کارگر و قرارداد منعقده بین کارگر و کارفرما برمی گردد که در بدو انعقاد قرارداد و یا پس از آن چگونه با هم توافق کنند.چرا که به عنوان مثال ماموریت طولانی مدت (یک ساله ، چند ساله و … ) شامل ماده ۴۶ قانون کار نمی شود. و در مورد چنین ماموریت های طولانی مدتی از ابتدا قرارداد است که ما بین کارگر و کارفرما تعیین تکلیف می کند.

بیشتر بخوانید :  مشاوره حقوقی اداره کار

اگر چه شاید به ظاهر ساده به نظر بیاید اما گاها دیده شده است افراد در بدو قرارداد ماموریت هایی را با مبلغ و مدت مشخص قبول کرده اند چون از شرایط کار اطلاعی نداشته اند.و بعدها مجبور بوده اند که با قرارداد منعقده کنار بیایند. فلذا منطقی ترین راه جهت جلوگیری از انعقاد چنین قراردادهایی که ممکن است با حق و حقوق کارگر در تضاد باشد این است که ، قبل از امضا هر قرارداد کاری و پذیرش هر نوع شرایطی ، با افرادی که تجربه و تبحر لازم را در زمینه کار و مشکلات احتمالی آتی در رابطه با کار مورد نظر دارند ، مشورت صورت گیرد .گروه وکلای دادپویان حامی با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت موفق در زمینه دعاوی کارگر و کارفرما و کادر متخصص در زمینه های فوق همراه شماست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست