9:00 - 20:00

ساعات کاری موسسه - شنبه الی پنج شنبه

۸۸۵۴۳۰۸۴-6

مشاوره تلفنی رایگان

 

جرم مصرف مشروبات الکلی

جرم مصرف مشروبات الکلی

جرم استفاده از مشروبات الکلی یک جرم حدی است به این معنی که ریشه ی این جرم به شرع برمی گردد یعنی در شرع و فقه برای این امر مجازات تعیین شده است و آن ۸۰ ضربه شلاق است.

باید دانست که مقدار مشروبات الکلی در تعیین مجازات آن اهمیتی ندارد و مطابق ماده ۲۶۵ قانون مجازات اسلامی جدید میزان آن چه کم باشد چه زیاد، مست کند یا نکند، خالص باشد یا مخلوط (البته به طوری که آن را از مست کننده بودن خارج نکند) موجب حد ۸۰ ضربه شلاق است.

مصرف مشروبات الکلی در ملأعام

مطابق ماده ۷۰۱ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات ۱۳۷۵) هر کس متجاهراً و به نحو علنی در اماکن و معابر و مجامع عمومی مشروبات الکلی استعمال نماید، علاوه بر اجرای حد شرعی شرب خمر به دو تا شش ماه حبس تعزیری محکوم می شود.

مشروبات الکلی

نحوه ی رسیدگی به جرم مصرف مشروبات الکلی

پس از ثبت پرونده ی کیفری در دادسرا پرونده به یکی از شعب دادیاری می رود و به دنبال آن دادیار متهم را جهت ادای توضیح احضار می کند پس از آن از سوی دادیار قرار تأمین کیفری صادر می شود و متهم ملزم به ادای آن است. پس از آن اگر از سوی دادیار قرار مجرمیت صادر شود برای متمم کیفر خواست صادر می شود و پرونده به دادگاه کیفری صالح می رود.


موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی و وکلای مجرب و متخصص این موسسه آماده ارائه هر گونه مشاوره و قبول وکالت تخصصی در دعاوی مربوط به جرم مشروبات الکلی می باشد. جهت بهره مندی از این خدمات می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس با موسسه
۰۲۱۸۸۵۴۳۰۸۶
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
×
×