ابطال قراردادهای بانکی

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: 12 امتیاز: 4.1)

16 پرسش و پاسخ. ارسال پرسش و پاسخ جدید

  • در خصوص عقود مشارکت اقساطی سرمایه در گردش‌ مازاد بر نرخ مصوب و نیز محاسبه جرایم پلکانی با توجه به انجام مزایده اجرای ثبت بعد از 94 قابل ابطال است قرارداد

    پاسخ
  • با سلام
    بله و البته نیاز به بررسی مدارک میباشد.در صورت تمایل با وکلای امور بانکی مجموعه تماس حاصل فرمایید.

    پاسخ
  • یکی از موسسات تسهیلاتی در قالب اجاره به شرط تملیک بر اسناد من قرار داده که نود در صد تسهیلات توسط موسسه برای تسویه وام های دیگر برات شده است ……

    پاسخ
    • با سلام و سپاس از همراهی شما
      لطفا سوالتان را بفرمایید، تا وکلای متخصص امور بانکی پاسخگوی شما باشند یا با شماره 09123034393 تماس بگیرید.

      پاسخ
  • سلام، من ضامن یک وام مشارکت مدنی بودم که بدهکار از پرداخت آن استنکاف ورزید. من بعنوان ضامن بدهی را تسویه نمودم. بانک می گوید که سفته های باطل شده را برمیگرداند. و به اداره اجرای ثبت اسناد هم اعلام میکند که وام تسویه شده و ختم عملیات اجرایی صادر شود. ولی قرارداد را نزد خود نگه میدارد و نیاز به ابطال آن نیست! آیا این کار درست و قانونی است ؟ چرا قرارداد را باطل نمیکنند و برنمیگردانند؟ مگر قرارداد جزو اسناد لازم الاجراء نیست ؟

    پاسخ
    • با سلام و سپاس از همراهی شما
      به محض اعلام بانک به اداره ثبت مبنی بر تسویه وام و ختم عملیات اجرایی ،پرونده اجرایی شما بسته می گردد و نیازی به ابطال قرارداد وجود ندارد.

      پاسخ
    • سلام وامی از بانک گرفته و خانه ام در رهن بانک می باشد ولی بانک از ابتدا از دریافت اقساط به عناوین مختلف خودداری کرد و در حال حاضر می خواهد خانه ام را حراج کند چگونه در دادگاه خواسته خود را که تعیین مقدار بدهی ام به بانک و پرداختش را مطرح کنم

      پاسخ
      • سلام دعوای تعیین میزان بدهی به بانک طبق رویه موجود قضایی امر ترافعی محسوب نمی‌شود و دادگاهها قرار عدم استماع صادر می‌کنند
        لیکن چنانچه شما ادعایی مبنی بر اعمال محاسبات غیر قانونی و یا مازاد بر مصوبات بانک مرکزی رو دارید و یا ادعای شکایت از دستور اجرا و اعلام بطلان اجرائیه به جهت مخالفت با قانون یا مفاد سند رسمی رو دارید میتوانید در دادگاه طرح دعوا نمایید

        پاسخ
  • عازدین امانی
    جولای 18, 2021 7:15 ب.ظ

    سلام
    آیا سند مالکیت قبل از دریافت وام در رهن قرار گیرد قابل ابطال میباشد؟
    مثللا:سند در اردیبهشت سال۹۲در رهن قرار گرفته و در اسفند ۹۲ در داخل بانک قرارداد منعقد و وام پرداخت گردید

    پاسخ
    • سلام بله قرارداد رهنی باطل است چون حسب ماده ۷۷۱ قانون مدنی دین قبل از رهن میبایست وجود داشته باشد و به عبارتی تقدم سند رهنی بر وجود رهن موجب بطلان سند رهنی خواهد بود.

      پاسخ
      • سلام مدتی پیش از تعاونی میزان برا کشاورزی وام گرفتم موقع سررسیدمیزان ورشکست شد وپاسخگویی خوبی نبود بعد از دوسال بانک صادرات اخطاریه داد ومبلغ از دوبرابر بیشتر باسود وجریمه ۳۶درصد مجبور به تمدید شش ماهه شدم درخواست خودم قسطی بود عمداسه دفعه تمدید کردند فقط شش ماهه ومنم توان پرداخت نداشتم یکبار هم سودش را بنام فرزندم کردند وام بهش دادند وبرداشتند که تابحال دومرتبه تمدید کردم الان بعد سه بار تمدید دوباره از من شکایت کردند عنوان وام مرابحه هست چگونه میشود ازشون شکایت کنم

        پاسخ
        • سلام قراردادهای تمدید شده صوری هستند و ابطال آنها را میتوانید از دادگاه بخواهید

          پاسخ
  • سلام
    من سال 92 یه وام مشارکت گرفتم با سود 25 درصد و سال بعد 93 اونو واسم با سود 25 درصد تمدید یعنی یه وام جدید بهم دادن بدون اینکه ریالی به من پرداخت بشه و اون وام رو واسه تسویه وام قبل برداشتن و باز هم سال بعد 94 باز به همین شکل ولی این بار با سود 30 درصد و باز هم سال بعد 95 به همین شکل وامم رو با سود 18 درصد تمدید کردن ضمنا من در هر مرحله از تمدید یه مبلغی رو پرداخت میکردم و ضامن های جدید می آوردم چون میگفتن وامت را با یه قرارداد جدید بهت میدیم، اما الان متوجه شدم که بانک ها اصلا حق ندارن وام بدهند واسه تسویه وام معوق و همچنین با سودهای نجومی وام‌های من رو تمدید کردن
    حالا از شما عزیزان تقاضا دارم که بنده رو راهنمایی کنید که این قراردادها صحیح است یا میتونم اونها رو باطل کنم،
    ضمنا من 11 میلیون وام گرفتم و در حالی که 16 میلیون هم طی اون سالها پرداخت کردم الان بانک میگه که هنوز 53 میلیون دیگه بدهکار هستی تو رو خدا راهنمایی کنید که چه جوری میتونم به حقم برسم ،
    ممنون از لطفتون

    پاسخ
    • سلام دعوای ابطال قراردادهای مشارکت مدنی به جهت تسویه دیون قبلی و به جهت صوری مطرح کنید

      پاسخ
    • محمد حسن میرچی
      مارس 15, 2022 7:57 ق.ظ

      سلام من ضامن وام بودم برای مدت۵سال در سند قید شده آیا بانک میتواند بعد از ۵ سال سند را بنام خودش انتقال دهد

      پاسخ
      • دادپویان حامی
        آوریل 16, 2022 10:44 ق.ظ

        سلام در صورت عدم پرداخت وام و انجام تشریفات صدور اجرائیه و تنظیم صورت مجلس مزایده و تحت شرایطی دیگر بله بانک میتواند به خودش انتقال نماید.

        پاسخ

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست