مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت

شرح موضوع

قرارداد مشارکت در ساخت قرادادی است که طبق آن یک طرف یعنی مالک، ملک یا خانه ی فرسوده خود را وسط می گذارد و طرف دیگر یعنی سازنده تعهد می نماید با هزینه ی خود ساختمان مسکونی و یا تجاری در ملک مورد اشاره بسازد .یعنی شخص اول ملک و شخص دوم سرمایه را تأمین می کند.
بنابراین قرارداد مشارکت در ساخت یک توافق بین مالک و سازنده در خصوص، ساخت ساختمان و متعاقباً شرکت در مالکیت آن میباشد. بنابراین طرفین در انتخاب شریک خود در این قرارداد باید دقت کافی به عمل آورند. و حتی الامکان از مشاوره حقوقی وکیل پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی متخصص در زمینه ی تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت استفاده کنند.

مشاوره حقوقی در قرارداد مشارکت در ساخت
مشاوره حقوقی در قرارداد مشارکت در ساخت

یک وکیل و مشاور حقوقی مجرب می تواند تمامی تعهدات طرفین را در مقابل کلیه ی ضمانت اجراهای عدم انجام تعهدات یا تأخیر طرفین در انجام تعهدات را به صورت دقیق در قرارداد مشارکت در ساخت بگنجاند و در نتیجه مانع تضرر مالک یا سازنده گردد.

وکیل و مشاور حقوقی جهت طرح دعاوی مربوط به قراردادهای مشارکت در ساخت لازم است در این زمینه سابقه ی وکالت ومشاوره داشته باشد واین امر مستلزم آشنایی کافی به قوانین و علاوه بر آن عرف های مربوط به قراردادهای مشارکت در ساخت و پروژه های ساختمانی نیزمیباشد.بنابراین هم سابقه ی وکالت و مشاوره در دعاوی مشارکت در ساخت و هم سابقه ی تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت و هم تسلط بر قوانین و عرف های قرارداد مشارکت در ساخت برای چنین حقوقدانان و مشاورینی لازم است.

بنابراین به کسانی که قصد انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت و یا طرح دعاوی مرتبط با پروژه های مشارکت در ساخت را دارند توصیه می شود قبل از هر اقدامی در این زمینه، با دفتر حقوقی بین المللی دادپویان حامی و وکلای متخصص این مجموعه، مشاوره و سپس جهت انجام امور فوق اقدام نمایند.چرا که دعوای مشارکت در ساخت به علت تعدد طرفین و پیچیدگی ها و چالش های حقوقی اش به گونه ای است که باید با تسلط کامل جهت طرح آن اقدام کرد.

دفتر حقوقی بین المللی دادپویان حامی و کادر مجرب آن آماده ی ارائه هر گونه مشاوره جهت تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت و علاوه بر آن قبول وکالت دعاوی قرارداد مشارکت در ساخت می باشند.

 

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: 0 امتیاز: 0)

مقالات مرتبط

مطالب پربازدید

پرسش و پاسخ

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات مرتبط