مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

  1. صفحه اصلی
  2. دپارتمان های حقوقی تخصصی
  3. مشارکت در ساخت
  4. مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

قرارداد مشارکت در ساخت قرادادی است که طبق آن یک طرف یعنی مالک، ملک یا خانه ی فرسوده خود را وسط می گذارد و طرف دیگر یعنی سازنده تعهد می نماید با هزینه ی خود ساختمان مسکونی و یا تجاری در ملک مورد اشاره بسازد .یعنی شخص اول ملک و شخص دوم سرمایه را تأمین می کند.
بنابراین قرارداد مشارکت در ساخت یک توافق بین مالک و سازنده در خصوص، ساخت ساختمان و متعاقباً شرکت در مالکیت آن میباشد. بنابراین طرفین در انتخاب شریک خود در این قرارداد باید دقت کافی به عمل آورند. و حتی الامکان از مشاوره حقوقی وکیل پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی متخصص در زمینه ی تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت استفاده کنند.

مشاوره حقوقی در قرارداد مشارکت در ساخت
مشاوره حقوقی در قرارداد مشارکت در ساخت

یک وکیل و مشاور حقوقی مجرب می تواند تمامی تعهدات طرفین را در مقابل کلیه ی ضمانت اجراهای عدم انجام تعهدات یا تأخیر طرفین در انجام تعهدات را به صورت دقیق در قرارداد مشارکت در ساخت بگنجاند و در نتیجه مانع تضرر مالک یا سازنده گردد.

وکیل و مشاور حقوقی جهت طرح دعاوی مربوط به قراردادهای مشارکت در ساخت لازم است در این زمینه سابقه ی وکالت ومشاوره داشته باشد واین امر مستلزم آشنایی کافی به قوانین و علاوه بر آن عرف های مربوط به قراردادهای مشارکت در ساخت و پروژه های ساختمانی نیزمیباشد.بنابراین هم سابقه ی وکالت و مشاوره در دعاوی مشارکت در ساخت و هم سابقه ی تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت و هم تسلط بر قوانین و عرف های قرارداد مشارکت در ساخت برای چنین حقوقدانان و مشاورینی لازم است.

بنابراین به کسانی که قصد انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت و یا طرح دعاوی مرتبط با پروژه های مشارکت در ساخت را دارند توصیه می شود قبل از هر اقدامی در این زمینه، با موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی و وکلای متخصص این مجموعه، مشاوره و سپس جهت انجام امور فوق اقدام نمایند.چرا که دعوای مشارکت در ساخت به علت تعدد طرفین و پیچیدگی ها و چالش های حقوقی اش به گونه ای است که باید با تسلط کامل جهت طرح آن اقدام کرد.

موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی و کادر مجرب آن آماده ی ارائه هر گونه مشاوره جهت تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت و علاوه بر آن قبول وکالت دعاوی قرارداد مشارکت در ساخت می باشند.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: 0 امتیاز: 0)

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست