بخشودگی و تقسیط جزای نقدی در تعزیرات حکومتی

 1. صفحه اصلی
 2. تعزیرات
 3. بخشودگی و تقسیط جزای نقدی در تعزیرات حکومتی

یکی از تدابیر حمایتی قانونگذار , بخشودگی و تقسیط جزای نقدی در تعزیرات حکومتی می باشد . این مسئله برای کسانی که قصد جبران تخلف خود را دارند حائزاهمیت است .

تدابیر حمایتی قانون گذار در تعزیرات حکومتی

قانونگذار برای حمایت از اشخاصی که قصد جبران  تخلف خود را دارند تدابیر ذیل را در نظر گرفته است .

 • بخشودگی  کل یا قسمتی از جزای نقدی
 • تقسیط جزای نقدی
 • عفو و بخشودگی

بخشودگی کل یا قسمتی از جزای نقدی

با تغییر قانون اجرای محکومیت های مالی و براساس ماده 22 این قانون , بحث جزای نقدی مشمول این قانون نمی شود .

براساس ماده 529 قانون آیین دادرسی کیفری  هرگاه محکوم علیه تقاضای تقسیط جزای نقدی را کند و دادگاه نخستین احراز نماید که شخص توانایی پرداخت آن را دارد، با اخذ تامین مناسب امر به تقسیط می دهد .

تقسیط جزای نقدی

در قانون تعزیرات حکومتی از تقسیط صحبتی نشده است .اما در شورای حقوقی سازمان تعزیرات مورخ 1377/03/27 در این باره دستورالعملی تصویب شده است.
از زمان تصویب دستورالعمل مزبور ،هرگاه مصلحت اقتضا نماید جزای نقدی وضع شده برای تعزیرات حکومتی تقسیط می کردد.در این دستورالعمل شرایطی جهت تقسیط جزای نقدی در نظر گرفته شده است که با وجود این شرایط با تقسیط جزای نقدی موافقت می گردد.

شرایط موافقت با تقسیط جزای نقدی

 • در صورتی که واحدهای اجرای احکام در هنگام اجرای حکم و وصول محکوم به احراز نمایند محکوم علیه فاقد دارایی جهت پرداخت جزای نقدی می باشد.و یا اینکه قدرت پرداخت کامل جزای نقدی را به صورت کامل ندارد.
 • در صورتی که برای مدیران کل،روسای ادارات و یا واحدهای اجرای احکام تعزیرات حکومتی احراز شود که پرداخت یکجا مبلغ محکوم به از محکوم علیه سبب ورشکستگی و یا تعطیل شدن فعالیت وی میگردد.از تقسیط جزای نقدی استفاده می شود.
 • گاهی چنانچه درخواست جریمه به صورت یکجا از محکوم علیه شود ،باعث می شود که وی از ایفای سایر تعهدات قانونی و قراردادی که در برابر دولت و سازمان های عمومی و کارکنان موسسه دارد باز بماند.از این رو از تقسیط استفاده می گردد.
 • گاهی واحدهای اجرای احکام چنین احراز مینمایند که در صورتی که شخص یا موسسه ای به فعالیت خود ادامه دهد، با ادامه فعالیت خود میتواند جزای نقدی محکوم شده به آن را به صورت اقساطی پرداخت کند در این صورت نیز جزای نقدی تقسیط میشود.
 • در صورتیکه محکوم علیه از شیوه فرار از تادیه دین که همان خارج کردن اموال از دسترس است استفاده نکرده باشد با درخواست تقسیط جزای نقدی وی موافقت میشود.
 • یکی دیگر از شرایطی که محکوم علیه باید دارا باشد تا بتواند مشمول تقسیط جزای نقدی قرار گیرد وضع اخلاقی، خانوادگی ،رفتاری و سابقه وی میباشد.
 • چنانچه محکوم علیه دارای وثیقه و یاضامن معتبر باشد با تقاضای تقسیط وی موافقت میشود چراکه در صورت فرار یا ورشکستگی دولت میتواند جزای نقدی مزبور را از ضامن مطالبه نماید.

ترتیب اجرای تقسیط جزای نقدی

مجریان احکام تعزیرات حکومتی میتوانند به صورت کامل مبلغ جریمه را از اموال محکوم علیه وصول نمایند اما چنانچه عندالاقتضا نیاز به تقسیط را حس نمایند و صلاح بدانند، میتوانند جریمه را از محل فروش محصولات و تولیدات متعلق به محکوم علیه یا موسسه او وصول نمایند.
همچنین موظف هستند که هر ماه فهرستی از محکومین دارای شرایط را که از دستور العمل تقسیط جزای نقدی استفاده مینمایند.تهیه و به وسیله سلسله مراتب اداری به اداره کل متبوع خود گزارش دهند.
در گام بعدی مدیران کل تعزیرات حکومتی استان فهرست های دریافتی را مورد بررسی قرار میدهند و فهرست های مزبور را هر ۳ماه یک بار به همراه اطلاعاتی تکمیلی و با توضیحات کافی به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال مینمایند تا مراتب مزبور در دفتری که در سازمان تعزیرات حکومتی بدین منظور تشکیل شده است مورد بررسی قرار گیرد.
لازم به ذکر است که اقدامات واحدهای اجرای احکام و روسای ادارات که جهت تقسیط مبلغ جریمه در نظر گرفته میشود بایستی به گونه ای باشد که هم به موسسه محکوم علیه اجازه فعالیت را بدهد و هم اینکه بتواند وصول مطالبات دولت را در مهلت معقول تضمین نماید.

تقسیط جزای نقدی تدبیری عاقلانه جهت جلوگیری از زندانی شدن متخلفین تعزیراتی میباشد و این امر سبب میگردد که هم دولت بتواند بدهی های خود را وصول نماید و هم اینکه از زندانی شدن متخلف جلوگیری گردد. چراکه زندانی شدن متخلفان تعزیراتی مضررات غیر قابل جبرانی را میتواند در پی داشته باشد.

اگرچه ترتیبات اجرای تقسیط جزای نقدی را بیان نمودیم اما موارد دیگری نیز وجود دارند که ممکن است سوالات ذهنی شما نیز باشند از جمله اینکه…

 • تقسیط در چند قسط صورت میگیرد؟

 • حداقل میزان تقسیط در هر بار پرداخت چه مقدار باید باشد؟

وموارد دیگری که به دلیل جلوگیری از اطاله کلام از ذکر آنها خودداری مینماییم. چنانچه در این باره سوالی در ذهنتان وجود دارد وکلای موسسه ددپویان حامی با کادر متخصص خود در خدمت شما عزیزان میباشند.با ما در تماس باشید….

عفو

و اما تدبیر دیگری که قانونگذار جهت حمایت از متخلفین در نظر گرفته است ،عفو می باشد. تا بدین وسیله بتواند فرصتی به محکومین درجهت اصلاح و بازسازی بدهد. عفو به دو دسته تقسیم میشود :

 • عفو عمومی 
 • عفو خصوصی

عفو عمومی به وسیله قانون به افراد واجد صلاحیتی که قانون مقرر داشته است اعطا میگردد.زمانی که عفو عمومی رخ میدهد به موجب آن تعقیب و دادرسی متوقف میشود.
وچنانچه به صدور حکم محکومیت منجر شده باشد،اجرای مجازات را متوقف می نماید و آثار محکومیت بدین وسیله زائل میگردد.

ماده ۹۷ قانون مجازات اسلامی عفو را تعریف نموده است.

عفو خصوصی از اختیارات رهبری است.ماده ۱۱۰ قانون اساسی نیز در بند ۱۱ این مورد را پیش بینی نموده است.ومقرر داشته است که عفو یاتخفیف محکومان درصدور موازین اسلامی پس از پیشنهاد رئیس قوه قضاییه با مقام رهبری است.این نوع از عفو،عفو خصوصی نامیده میشود.که ناگفته نماند در ماده ۹۶ قانون مجازات اسلامی نیز از عفو خصوصی سخن به میان آمده است.

از آنجایی که ماده مطلق بیان شده است ومورد خاصی را احصا نکرده است،این نتیجه حاصل میشود که عفو شامل حال متخلفان تخلفات تعزیرات حکومتی نیز میگردد.البته رویه عملی دادگاه ها نیز حاکی از این امر است که عفو را برای این متخلفان نیز در نظر گرفته اند و اجرا می شود.عفو رهبری ممکن است تمام یا قسمتی از مجازات محکومین را از بین ببرد.

اما به خاطر داشته باشید…
صدور قرار موقوفی اجرای مجازات در صورتی می باشد که عفو شامل تمامی مدت باقی مانده محکومیت باشد.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: 45 امتیاز: 3.5)

168 پرسش و پاسخ. ارسال پرسش و پاسخ جدید

 • سلام ایا عفو در خصوص حمل کالای قاچاق که خودرو مصادره شده در صورتی که سابقه قبلی نداشته باشد و جریمه را نقدا پرداخت کرده باشد شامل میشود البته در عفو وبخشودگی های مناسبتی مانند اعیاد

  پاسخ
  • سلام خیر عفو شامل مصادره اموال نمی باشد

   پاسخ
  • سلام
   بنده 30 دستگاه ماینر قانونی به همراه برگ سبز داشتم و به سری هم اوراقی ماینر خرید کرده بودم پلیس امنیت اقتصادی با اینکه مدارک نشان دادیم به زور بردن تعزیرات هم پس از استعلام 30 دستگاه را قانونی اعلام کرده و اوراقی ها که اکثرا فقط قاب دستگاه هست را 20 تا شمرده و جریمه زده و عودت 30 تا را منوط به پرداخت جریمه 20 تا کرده بنده هم توان پرداخت ندارم آیا عفو رهبری شامل جریمه اینها میشه خواهش راهنمایی فرمایید

   پاسخ
  • سلام آیا عفو خودرو به کسی که هیچ گونه پرونده ای نداشته باشه وخود آن فرد حامل کالای قاچاق و خودرو بنام اون باشه وضبط به نفع دولت باشه و۳۴ملیون جریمه شده چتور میشه اقدام کرد وایا شامل عفو میشه لطف میفرامایید مراحل اقدام عفو رو که باید انجام بشه

   پاسخ
  • سلام من در سایت شرط بندی فعالیت داشتم برام ۱۰۰ میلیون جریمه نوشتن آیا میتونم از طریق قصدی یا اعتراض کاری بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

   پاسخ
 • پیوست دیگاه قبلی.البته خودرو بنام خود متخلف یا حمل کننده کالای قاچاق باشد

  پاسخ
  • با سلام و سپاس از همراهی شما
   خیر شامل نمی شود

   پاسخ
   • سلام برای یک درگیری در بازار برای من دومیلیون صد جریمه نقدی دولتی بریدن آیا میشود ب روشی در خواست کاهش جریمه داد؟

    پاسخ
    • تقاضای عفو و بخشودگی کنید

     پاسخ
    • برای فحاشی برام 6 ملیون بریدن یه بچه یک ساله دارم و شوهرم ندارم چه کنم نمیتونم پرداخت کنم توروخدا کمک کنید

     پاسخ
     • سلام با مراجعه به واحد اجرای احکام تقاضای عفو و یا تقسیط مطرح کنید

    • سلام وقتتون بخیر
     از من ۲ دستگاه موتور ۲۵۰ سی سی گرفتن پرونده شده قاچاق کالا تعزیرات ۱۳۰ میلیون کارشناسی شده فعلا رای نداده قاضی !! ایا تخفیفی داره یا عفو تعلق میگیره ؟

     پاسخ
     • سلام چنانچه از رای بدوی تمکین کنید تا حدود ۴۵ درصد احتمال تخفیف وجود دارد

    • سلام من همسرم به جرم ضرب جرح عمد و توهین محکوم کردم
     در حال حاضر ۶ میلیون ۱۰۰ به دولت
     و ۸ میلیون دیه به من محکوم شد
     سوالم این آیا اگر من رضایت بدم و ببخشم همسرم علاوه بر دیه ۶ میلیون ۱۰۰ جریمه نقدی هم مبرا میشه؟

     پاسخ
     • سلام خیر جریمه دولتی ارتباطی به رضایت شما ندارد و اگر قبل از صدور حکم قطعی رضایت می دادین از موجبات تخفیف مجازات محسوب می شد.

    • سلام دی ماه سال ۱۴۰۰ از من ۳ تا تلویزیون گرفتن ماشین هم شرایطی خریدم که ۲ دانگ بنام خانمم ۴ دانگ بنام شرایط گذار هنوز حکمی برام صادر نشده میتونم ماشین و آزاد کنم چون با همان کار میکنم ، گمرک هم ارزش کالا رو ۴۷ تومان زده جریمه من چه حدودی میشه ؟

     پاسخ
     • دادپویان حامی
      ژانویه 28, 2022 8:05 ب.ظ

      سلام بله میتوانید خودرو را آزاد کنید لیکن معادل مبلغ خودرو طبق کارشناسی به جریمه شما اضافه میشود.
      و یک برابر ارزش کالاها جریمه میشوید

   • من شخصا ۴بار بار در خواست اعسار کردم هر دفعه به یک عنوانی رد کرد یک بار گفت شه ودا از بدهی خبر ندارند یک بار هم گفت از در آمد شما خبر ندارن چکار باید بکنم

    پاسخ
  • سلام بنده تعمیر کار ماینر هستم و تعزیرات دستگاه های که تو دفتر بنده بود و بردن و ۱۵۰ میلیون جریمه صادر کردن که مبلغ ۳۵ میلیون از اونو دادیم آیا عفو شامل حال این پرونده میشود یا قسطی میشه پرداخت کرد

   پاسخ
   • سلام بله تقاضای عفو و بخشودگی رو به واحد اجرای احکام تعزیرات حکومتی مربوطه ارائه دهید

    پاسخ
    • امین اصغرزاده
     فوریه 11, 2022 9:59 ب.ظ

     سلام تعداد ۱۴ عدد ماینر بدون مجوز از بنده گرفتن و جریمه ۱۸۰ تومنی رو به یکباره ۳۱۳ میلیون اعلام کردن ،من توان چنین پرداختی رو ندارم،یعنی اصلا آنقدر دارایی ندارم,آیا عفو رهبری میتونم درخواست کنم؟

     پاسخ
     • دادپویان حامی
      فوریه 13, 2022 2:38 ب.ظ

      سلام بله

     • سارا احمدی
      آوریل 4, 2022 9:53 ب.ظ

      سلام دختر من در دبی در بانکهای امارات کار میکرده بانک ملت پول تو حساب یک هندی ریخته هندی فرار کرده رفته با اون پول ملک خریده دختر من با ترفند ملکها را ازش گرفته به بانک ملت 4 سال پیش پس داده حالا محکومش کردند که در برهه ای از زمان ملکها در اختیارت بوده به 400 میلیارد تومان محکومش کرده اند رای قطعی حتی یک ریال در حسابش نیامده به کدام مرجع مراجعه کنیم به داد ما برسند 400 میلیارد تومان از کجا بیاوریم

     • دادپویان حامی
      آوریل 16, 2022 11:06 ق.ظ

      سلام سوال کلی و مبهم هست با دفتر تماس حاصل فرمایید.

 • سلام.بنده به تازگی به خاطر حمل کالای قاچاق ۵۱ میلیون جریمه شده ام..چطوری میتوانم ازشرایط عفو ۲۲بهمن برخوردارشوم.باتوجه به این که توانایی پرداخت جریمه روهم ندارم

  پاسخ
  • تقاضای عفو خود را به واحد اجرای احکام تعزیرات مربوطه ارائه دهید

   پاسخ
   • فرشید فروتن منش
    نوامبر 15, 2021 6:20 ب.ظ

    با سلام …. از بنده کالا قاچاق جاروبرقی و پلوپز گرفتن ، تعزیرات ۶۰ میلیون برام ارزش بار زده و با تخفیف چون اولین بارم بود ۳۵ میلیون جریمه نقدی دادم ،،، ماشینم چون بنام خودمه مصادره شده ، الان درخواست عفو دادم برای مصادره ماشین ،،، با توجه به اینکه دفعه اول است و هیچ سوئ سابقه ای هم ندارم و جریمه رو هم پرداخت کردم ، چند درصد احتمال دارد ، مشمول عفو مصادره خودرو بشوم ؟؟؟ با تشکر فراوان ، ممنون

    پاسخ
    • سلام بستگی به واحد اجرای مربوطه دارد و مشخص نمیباشد

     پاسخ
    • با سلام‌ بنده سال ۹۹ ازم دستکش کار‌گری گرفتن میگن قاچاق بهشون گفتم ایرانی گفتن باید کارشناسی بشه اعتراض زدم ۹میلیون شو زدن ایرانی ۵۵ جریمه شدم ۲۰ میلون ماشین کارشناسی شده ۷۵ جریمه شدم اعتراض ک زدم ۲۵ درصد تخفیف پرید گفتن اگه نقدی بریزی ۲۰ درصد بهت تعلق می‌گیرد آلان یه وثیقه برام هست آیا میشه برم زندان برای ۲۲ بهمن بهم عفو بخوره توان جریمه رو ندارم

     پاسخ
 • ایا بعد ازاقساطی کردن جریمه .امکان عفو درمناسبت های پیش رووجوددارد.

  پاسخ
 • با سلام مبلغ ۵۳۰ ملیون جریمه تعزیرات شدم بابت خودروی گذر که مهلت ترددش تمام شده بود .الان با قید وثیقه ازادم .اگر بهمن ماه خود را به زندان معرفی کنم عفو شامل حالم میشود یا خیر

  پاسخ
  • بله

   پاسخ
   • با سلام بنده محکوم به7ماه حبس و207میلبون جریمه نقدی بابت نگهداری تجهیزات ماهواره برج سه ثبت کمیسیون عفو شدم 22بهمن امسال 100 میلیونش عفو خورد آیا مابقی جریمه عفو شامل حالم بابت ایام عید نوروز میشه؟ممنون میشم از نظرات و راهنمایی های شما

    پاسخ
 • سلام
  از من در برج 3 سال 99 مبلغ 30 میلیون بار قاچاق گرفتن و من جریمه را پرداخت کردم و برای عفو خودرو تقاضا دادم که از 22 تا ارگان دولتی استعلام گرفتم و برای اجرای احکام تعزیرات کل کشور فرستادم و من هیچگونه مالی ندارم و مستعجر هستم
  امیدی برای عفو خودرو بنده هست که بنام پسر صغیرم هست

  پاسخ
 • با سلام‌.ایا کسی که توان پرداخت جریمه را ندارد و خودرو هم به اسم او نبوده.اما با قرار وثیقه اشنایان ازاد است قانون عفو یا بخشودگی به او تعلق میگیرد؟

  پاسخ
 • سلام ، اگر تعزيرات جريمه اي تعيين كنه ميتونه خودرويي كه به نام فرد جريمه شده هست ولي فروخته و وكالت فروش داده به خريدار ، رو بابت جريمه توقيف كنه ؟

  پاسخ
  • سلام بله میتواند و خریدار که مبایعه نامه دارد و وکالت باید اعتراض نموده و تقاضای رفع توقیف را بنماید

   پاسخ
   • سلام،حدود سه ماه ماشینمو با یک عدد کولر گازی گرفتن ،تعزیرات حکم مصادره ماشین و کولرمو داده،آیا تجدید نظر میتونه کمکم کنه،توروخدا کمکم کن بخدا پولیم ندارم بابت جریمه ماشنمم مال مادرمه،الان موندم اصلا نمیدونم چیکار کنم

    پاسخ
    • سلام دفاع نمایید که کالا مسافری و جهت مصرف شخصی بوده هست

     پاسخ
     • سلام بنده ۲سال زندانی کشیدم جریمه ی ۷۳۵میلیون بود ۱۰۰میلیون ریختم بحساب دولت عفوخوردم آزادشدم بعدازچند ماه رفتم سندهایی را ادامه کنم گفتند اشتباه شده شما۱/۲عفوخوردیدباید۳۷۹میلون دیگربریزید ایاهمچین اشتباهی میشود

     • سلام خیر امکانپذیر نیست

 • جزای نقدی برای کسی که 3سال متواری بوده وپول آزاد کردن وثیقه پرداخت شده 58 میلیون جدا از رد مال دولت گرفته جزای نقدی 42 میلیون بوده راهی هست جزای نقدی بخشی عفو بخورد

  پاسخ
  • سلام بله درخواست خود را به کمیسیون عفو و بخشودگی بدهید

   پاسخ
  • سلام من دفتر املاک دارم به دلیل کمسیون بیشتر ۵۸ میلیون جریمه تعزیراتی دارم ایا میشود جریمه رو کاهش داد

   پاسخ
   • سلام ابدا و اصلا خیر

    پاسخ
    • پسرم سال ۹۳مبلغ ۲۵میلیون تومان بابت پلاک کردن ماشین پول از کسی گرفته بود تا یک ماه پیش گفتند شده دومیلیاردو هفتصد میلیون تومان البته توی قرارداد روزی یک میلیون تومان ضرر و زیان نوشتند اینقدر شده ماده ۴۷۷ میخوام اقدام کنم نظر شما چیه این کار را بکنم یا نه البته من نیاز به یک وکیل خیلی پیشرفته دارم که یک قرارداد خوب و پخته شده باهاش منعقد کنم وقت کشی یا زمان بر نکنه آیا وکیل خوب سراغ دارید البته کارش خیلی پیچیده است نمیشه بطور کامل توضیح داد حضوری باید باشه

     پاسخ
 • سلام .با بار قاچاق دستگیر شدم .ماشین هم مال خودم نیست. الان ۱۶۸میلیون جریمه زدن‌ ولی۱۲۰میلیون وثیقه‌ برام زدن روز اول .الان قاضی ماشینو‌ آزاد نمیکنه آیا قانونیه‌ کار قاضی وچگونه میتونم پیگیری‌ کنم‌ ممنون میشم راهنمایی کنی

  پاسخ
  • سلام در صورت احراز مالکیت خوردو به شخص ثالث ،تعزیرات مکلف به رفع بازداشت خودرو هست لیکن قیمت خودرو حسب نظر کارشناس به میزان جریمه نقدی مباشر قاچاق اضافه میشود

   پاسخ
  • سلام پرونده دارم جریمه پرداخت کردم،قاضی زده ضبط خودرو،یه بار درخواست دادم تجدید،مخالفت سد،دوباره درخواست عفو دادم ارتباطات مردمی قوه قضاییه برج شش نامه از تعزیرات مرکزی امده که به سری شرط گذاشته که اگه این شرط ها رو داره پرونده در کمیسیون عفو استان مطرح بشه،الان پرونده منو استان اگه تایید کنه می‌فرسته شعبه یا تعزیرات مرکزی؟بعدش امکان داره بره برای عفو رهبری؟ ممنون میشم از راهنمایی تون

   پاسخ
 • سلام من دستمال اشپز خانه از بازار تهران خریدم و شهرستان ها پخش میکنم الان بازرسی گرفته است با توجه به اینکه صاحب کالا که من ازش بار خریدم از گمرک خرمشهر وارد کرده ایا مدارک را ارایه بدم بارم ازاد میشود

  پاسخ
  • سلام بله شما طبق قانون مکلف هستید ظرف ۱۰ روز مدارک گمرکی را ارائه دهید

   پاسخ
  • باسلام مخلص بابت دو دستگاه ماینر مبلغ ۲۱ م تومان جریمه شدم آیا با دادن درخواست اعسار امکان بخشودگی جریمه هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید باتشکر از شما

   پاسخ
 • سلام منو با ۱۴۴۰۰ لیتر قاچاق سوخت گرفتند ۲۳۵میلیون جریمه صادر کردند من توان پرداخت ندارم چکار کنم که معاف یا کمتر بشوند

  پاسخ
 • سمیرا موسوی
  اکتبر 25, 2021 7:31 ب.ظ

  با سلام اگر بعد از عفو رهبری برای خودروی مصادره شده اگر خودرو توسط سازمان تملیک فروش رفته باشه امکان برگشت ان وجود داره خودرو حمل کالای قاچاق

  پاسخ
 • با سلام در برج ۱۱ سال ۹۹ به مقدار ۴۲۵ کیلو گردو خارجی از من گرفتن الان بعد از چن ماه حکم من صادر شده 5۷ میلیون با پول بار و ارزش ماشین جریمه شدم با اینکه توانایی پرداخت جریمه رو ندارم و فردی مستاجر هستم وهیچگونه سابقه ی تعزیراتی رو ندارم در کل هیچ سابقه ای رو ندارم الان باید چکار کنم میخوام برای بهمن ماه برم زندان برای ۲۲بهمن شاید عفو شاملم شد درخواست راهنمایی دارم دستتون درد نکنه

  پاسخ
 • سلام من طبق تبصره ۳ ماد۵۲۹ به ۷میلیون تومن جریمه نقدی و۲۰ ضربه شلاق تعژیری محکوم شدم
  بنده جرمم خرید موبایل سرقتی بود ولی چون فرشنده گوشی سرقتی مرا تهدید کرده اگر بگویی گوشی را از من خریدی خودت وخانوادت را بیچاره خواهم کرد منهم از ترس آبرو حرفی از فروشنده نگفتم فقط گفتم از رهگذر خریدم
  الانم من از شاکی با پرداخت یک میلیون رضایت گرفتم
  آیا اعتراض میتوانم بزنم یا قسطی کنم

  پاسخ
 • سلام بار قاچاق گرفتن آیا امکان عفو و رفع توقیف اموال وجود داره لباس ها چینیه اما برند ایرانی و مارک ایرانی روش خورده

  پاسخ
  • سلام بله در اجرای احکام تقاضای عفو مطرح کنید

   پاسخ
   • سلام ، شاگی داشتم هیچ احضاریه واسم نیومده فقط ابلاغیه ک به شعبه ۲ پروندم ارجاع شده پیگیری کردم گفتن پیامک برای حضور میاد ولی بددن هیچ تعیین وقتی پیامک محکومیت و اجرای حکم برام اومده به جرم کلاهبرداری در فروش و پرداخت هزینه و جریمه
    مدارک زیادی دارم که من رو تبرئه میکنه میتونم اعتراض بزارم که جلسه رسیدگی تشکیل بشه یا..؟؟
    و اینکه ما مکان مشخصی نداریم با اینکه حکم خورده الان چه اتفاقی میوفته در صورت عدم حضور؟؟ حکم جلب یا توقیف اموال صادر میشه؟

    پاسخ
   • سلام برام یک سال حبس تعزیری اومداعتراض زدم۱۶میلیون جریمه بجای یک سال حبس اومد.الان توان پرداخت ندارم چیکارکنم ک کم بشه راهی هست..

    پاسخ
  • سلام بندجاروبرقی ازم گرفتن 74میلیون جریمه واسم امد توانای پرداخت ندارم شامل عفومیشم راهنمایی کنی لطفا

   پاسخ
 • سلام من سال ۹۲ پرونده قاچاق دارم که ۴۲ میلیون جریمه ام کردن که بارهم مال خدم نبوه کرایه بهم دادن و به خاطره شیمی درمانی وه پرتو درمانی که شدم مجبور به این بد بختی شدم وهیچ منبع درامدیم خدا شاهده ندارم هم مستجر هستم هم سر پرسته خانواده ۳ نفری آیا بیت رهبری تقاضای عفو کنم و توبه کنم جرمیه ام را می بخشند

  پاسخ
  • سلام بله حتما تقاضای عفو و بخشودگی رو به واحد اجرای احکام تعزیرات حکومتی مربوطه ارائه نمایید

   پاسخ
 • سلام بنده تعمیر کار ماینر هستم و تعزیرات دستگاه های که تو دفتر بنده بود و بردن و ۱۵۰ میلیون جریمه صادر کردن که مبلغ ۳۵ میلیون از اونو دادیم آیا عفو شامل حال این پرونده میشود یا قسطی میشه پرداخت کرد

  پاسخ
  • سلام بله تقاضای عفو و بخشودگی رو به واحد اجرای احکام تعزیرات حکومتی مربوطه ارائه دهید

   پاسخ
   • حليمه بانو
    فوریه 21, 2023 8:18 ب.ظ

    سلام همسر من نانوايي رو اجاره داده بود مستأجر در اون زمان تخلف كرده الان تعزيرات جريمه بنام همسرم زده بايد چكار كنيم ده روز فرصت داريم

    پاسخ
    • دادپویان حامی
     می 28, 2023 4:04 ب.ظ

     سلام. شما می توانید اعتراض نمائید تا در شعب تجدیدنظر تعزیرات حکومتی رسیدگی شود.

     پاسخ
 • فرشید فروتن منش
  نوامبر 19, 2021 7:49 ب.ظ

  با سلام … تعدادی جاروبرقی قاچاق ازم گرفتن ، ۶۰ میلیون جریمه شدم و پرداخت کردم ، ماشینم بنام خودمه ، تعزیرات ماشینم رو مصادره دولت کرده … البته مبایعه نامه فروش دارم و ماشین گرچه مدارکش بنام خودمه ولی اجاره نامه دارم که ماشین فروخته شده و صرفاً استیجاری در دست بنده است …. با این حال تعزیرات ماشینم رو مصادره کرده ، الان در خواست عفو مصادره خودرو دادم ، چقدر احتمال دارد با عفو مصادره ماشین موافقت بشه ؟؟؟ ممنونم …. ضمنا هیچ سوئ سابقه ای هم ندارم

  پاسخ
 • باسلام بنده راننده کامیون هستم ماشینم بنام پسر۵ساله ام هست ودرماشین باری که زدم متعلق به ۸نفر بوده وتمامی آنها هم اومدن تعزیرات وپیگیری بارشون ومدارک آوردن وگمرک ارزش بارو ۳۰۰میلیون زده که البته تقریبا ۷۰درصد بار مدارکشو گمرک قبول نکرده واحتمال جریمه شدن هست آیا با بودن صاحب کالا وحضور آنها درگمرک آیا بنده باز جزیمه میشوم ودرضمن بابت وثیقه هم ماشینم توقیف وهم ۳۰۰میلیون پول نقدی واریزکردم وآیا اگر صاحبان کالا بعداز محکومیت ورای صادر شده دیگر پیگیری نکنند آیا بنده میتوانم از دست آنها شکایت کنم ۲-ایا ماشینم مصادره می‌شود ویا میتوانم ازادکنم یا با عفو ویا شرایط دیگری هست راهنمایی بفرمایید ممنون

  پاسخ
  • سلام با توجه به حضور مالکین کالاهای قاچاق خودروی شما مصادره نمی شود و جریمه ای به‌شما تعلق نمیگیرد

   پاسخ
 • نافع امینی
  دسامبر 1, 2021 3:40 ب.ظ

  سلام آیا پرونده ای که از سال ۹۳ دنباش نکرده باشم چطور میتونم از عفو رهبری بهره مند شوم . جریمه ام ۴۷ میلونه حمل قاچاق موبایل بوده است ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • تقاضای عفو و بخشودگی را از واحد اجرای احکام بخواهید

   پاسخ
   • سلام من سال۹۷ بابت نگهداری تجهیزات ماهواره محکوم به ۷ ماه حبس و200میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدم هم اکنون حبس جریمه را سپری می‌کنم ایا عفو ۲۲ بهمن شامل حالم میشه سپاسگزارم از نظرات شما

    پاسخ
 • سلام ببخشید برای اینکه شامل عفو رهبری تعزیرات شویم باید زندان باشیم یا بیرون هم باشی عفو تعلق میگیره

  پاسخ
 • سامان پردل
  دسامبر 9, 2021 7:04 ب.ظ

  سلام خسته نباشید بنده رو برج 12/1399با 490کیلو گردو بدون مارک گرفتن350کیلوی بار هم برگ سبز و سند گمرکی استان فارس دارد و مابقی زیر 10میلیون تومان قیمت خورد ولی قاضی حکم ب مصادره کل بارو ماشین داد ک ب نام خودم بودو مبلغ 38میلیون جریمه شدم الان جریمه رو پرداخت کردم و پرونده رو ب سازمان اجرا احکام فرستادن برای عفو الان دوماه هست امکان عفو هست بار اولمم بوده یا امکان اعتراض هست برای پرونده بی زحمت راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام یه تلوزیون گرفتن ازم مصادره شده به نفع دولت و مبلغ ۷میلیون تومنم جریمه نقدی سابقه ندارم مصرف شخصی بوده آیا راهی هس بتونه کمکم کنه

  پاسخ
 • فریبا مظفری
  دسامبر 29, 2021 1:04 ب.ظ

  با سلام
  پارسال ازهمسر بنده به ارزش 750 میلیون تومان دلار گرفته اند، دلارها به نفع دولت ضبط و مبلغ یک میلیارد و پانصد هزار تومان جریمه نقدی برای ایشان در نظر گرفته شد نکته حائز اهمیت اینکه برای ایشان حبس در نظر گرفته نشده و شاکی خصوصی ندارند.همسرم به جهت عدم استطاعت مالی درخواست تبدیل جریمه به حبس داد که 15 سال حبس برای ایشان تائید گردید.
  آیا بدون پرداخت جریمه امکان عفو وجود دارد؟
  چند روز بعد از تحمل حبس شرایط استفاده از مرخصی را دارند؟
  برای زندان باز شدن چه شرایطی لازم است؟

  پاسخ
 • سلام. از بنده ۵ دستگاه ماینر بدون برگ سبز گرفتن و هیچ اموالی ندارم کل پولم رو صرف خرید این ۵ دستگاه کرده بودم.و هیچ سابقه ای ندارم. آیا جریمه شامل عفو میشود؟

  پاسخ
  • بستگی به نظر کمیسیون عفو دارد

   پاسخ
   • سلام من بابت بارسیگاروتنباکو میوه ای۲۷۹میلیون جریمه وخودروام ضبط شد به نفع دولت وهیچ سابقه ای ندارم ایا اگرجریمه رونقدی بریزم ممکن است خودروعفو بخوره لطفاراهنماییم کنید

    پاسخ
    • سلام بله بستگی به نظریه کمیسیون دارد

     پاسخ
    • سلام برج ۹/۹۹ دوماد ما از بندر ب مقصد تهران بارمیزنه ۱۱۷ میلیون بار قاچاق لباس داشته توی قم میگیرن انوقت ماشین ب نفع دولت مصادره میشه مبلغ میشه ۳ میلیارد ۶۱۷میلیون بعد این بنده خدا نداشته این مبلغ بده تبدیل ب حبس شده ۱۵ سال والان تقریبا ۹ ماه میشه ک زندانه این بنده خدا چقدر باید زندان باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

     پاسخ
 • سلام بنده راننده ۲۷۹میلیون جریمه شدم وسیله نقلیه ام ضبط شده به نفع دولت ایادر صورت پرداخت نقدی جریمه عف شامل خودرو من میشه

  پاسخ
  • سلام بله امکان دارد

   پاسخ
  • هادی بختیاری
   فوریه 7, 2022 1:40 ق.ظ

   باسلام و عرض ادب و احترام
   اینجانب چند ماه قبل 2500کیلو گرم گردو برا یکی بار زدم از اصفهان به تهران متاسفانه شاهین شهر ما را گرفتن و صاحب بار هم پیدا نشد 520میلیون بیگناه جریمه شدم توان پرداخت را هم ندارم ایا امکان بخشش یا کم شدن جریمه به من تعلق میگیره یا جایی میتونم شکایت کنم چون دو سه تا مدرک ازش دارم ولی بیگناه محکوم شدم خواهش میکنم راهنمایی کنید
   بار اولمه سابقه هم ندارم شاهد هم دوتا دارم
   ممنون از لطفتون

   پاسخ
 • سلام برای بنده جریمه 90 میلیونی از تعزیرات صادر کردن. دیروز برای پرداخت مراجعه کردم که گفتن که 20 روز از مهلت پرداخت گذشته شده 120 میلیون به صورت. قاصی میگفت امکان نداره کم بشه. همچین چیزی میشه؟؟

  پاسخ
 • سلام برای تولید مشروب یکسال حبس و 400 ملیون جریمه دادن کدوم ماده هست که میتونن این رو یک پنجم پرداخت کنند 129 یا 529 همچین چیزی تو زندان بهش گفتن آیا شرایط اینچنینی هست؟

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشید بار قاچاق داشتم از تعزیرات ۲۱۰ میلیون جریمه شدم و وثیقه گذاشتم ایا برای عف رهبری باید برم زندان یا بیرون هستم شامل من هم می شود خواهشن راهنمایی کنید
  پاسخ

  پاسخ
 • سلام از بنده ماینر گرفتن و ۳ عدد از آنها را غیرقانونی تشخیص داده و جریمه نقدی کرده اند ، بنده اعتراض دادم و تجدید نظر هم حکم را تایید کرد . امکان کم کردن جریمه یا عفو در پرونده من هست ؟

  پاسخ
 • سلام. گوشی ساده گرفتن ازم. جریمه رو پرداختم. آیا راه و چاره‌ای هست که بار رو پس بگیرم یا نمیشه. و اینگه تعزیرات با این گوشیا چیکار میکنه؟ ممنون میشم

  پاسخ
 • سعید اخلاقی
  فوریه 15, 2022 12:16 ب.ظ

  با سلام و درود بنده به خاطر فک پلپ مبلغ ۴۰ میلیون تومان جریمه شدم پرونده اجرای احکام میباشد وتوانایی پرداخت ندارم ایا عفو وبخشودگی شامل من هم میشه

  پاسخ
  • دادپویان حامی
   فوریه 26, 2022 10:02 ق.ظ

   سلام بله تقاضای خود را تقدیم کمیسیون کنید

   پاسخ
  • سلام در چه صورت می توان کالای قاچاق گرفته شده در پاسگاه را رفع توقیف کرد و آیا بعد از رفع توقیف برگردانده میشود یعنی اگر بعد برگ سبز را ارایه دهیم قبول میکنند با تشکر ممنون میشم راهنمایی کنید

   پاسخ
   • دادپویان حامی
    ژوئن 17, 2022 11:03 ب.ظ

    سلام ده روز مهلت دارید مدارک مثبته گمرکی را ارائه نمایید در غیر اینصورت کالا و خودرو ضبط و جریمه میشوید

    پاسخ
 • با سلام.
  تقاضای عفو و بخشودگی از چه طریقی انجام میشود؟

  پاسخ
 • سلام یه نفر با ماشین ما اقدام به کالای قاچاق از نوع پارچه کرده و الان فراریه آیا امکان زندان رفتن برای مالک ماشین وجود داره؟ و اینکه چقد جریممون میکنن؟

  پاسخ
  • دادپویان حامی
   آوریل 16, 2022 12:10 ب.ظ

   سلام خیر حبس ندارد
   در صورتی که نتوانید مالک را معرفی یا حاضر نمایید
   معادل ارزش کالا جریمه می شوید و خودرو ضبط می شود

   پاسخ
 • من فقط ی سوال دارم اینهمه جریمه و همه این داستانا واسه گرون فروشی یا هرچی چراباید پولش واسه دولت باشه و اونایی ک درحقشون ظلم شده و بهشون گرون فروختن ی جنسو هیچی گیرشون نمیاد مثلا طرفو دویست ملیون جریمه میکنن خب این پول کجا میره؟خرج چی میشه؟ یا اجناسیو ک ازش میگیرن و بلوکه میشه و بقیه چیزا و مغازش چی میشه همش میشه سهم دولت و اجازه داره هرکاریو ک دوست داره بکنه!؟؟؟ ??

  پاسخ
 • جعفرسعیداوی
  مارس 12, 2022 3:08 ب.ظ

  ج۰باسلام ودرود بنده مرتکب جرمی شدم که حمل ونگهداری مشروبات الکلی خارجی بامارک بلک هورس تعداد این مشروب ۴۷ قوطی بودن که به یک سال حبس و۴۸میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدم که درحال حاضر یک سال حبس را اتمام کردم ویک سال هم وارد جریمه شدم الان از باقیمانده حبس جریمه ۴ماه است آیا امکان بخشش جریمه یاپایان حبس جریمه هست چون هرچه گفتم وهرچه پیگیری کردم هیچ کاری انجام نمیدن لطف کنید بگید چه کنم که ماباقی جریمه رو ببخشن منم نه توانایی پرداخت دارم نه تقسیط

  پاسخ
 • سلام آیا زندانی هم برای اعسار شهود نیاز دارد

  پاسخ
 • سلام همسرم بابت کلاه برداری ۱۳۲ملیون ردمال خورد وجریمه نقدی هم ۱۳۲ملیون و دوسال هم زندان همسرم سال ۹۹ ۸ ماه زندان رو کشید و ردمال رو هم پرداخت کردم فقط جریمه نقدی مونده با بقیه حبسش البته ۹ ماه هم غیبت کرده اگر میشه راهنمایی کنید اگر من ۱۳۲ ملیون جریمه نقدی رو پرداخت کنم میت نم براش درخواست چه چیزی بدم که از زندان آزاد بشه

  پاسخ
 • سلام من ماشینم به خاطر حمل پوشاک قاچاق مصادره شده جریمه رو کامل پرداخت کردم درخواست عفو برای خودرو زدم ولی میگن فعلا عفو خودرو متوقف شده چکار کنم؟ ممنون

  پاسخ
 • جریمه نقدی اختلاف فاکتور و گرانفروشی در بار اول امکان عفو شدن داره یا نه

  پاسخ
 • سلام بنده بخاطر داروی قاچاق به دو سال حبس و مبلغ۱۹۲۹۹۶۵۰۰۰ ریال جریمه شدم الان دو سال حبس رو تمام کردم و از پرداخت جریمه هیچی ندارم بدم حتی اگر اقساد کند باید چکار کنم

  پاسخ
  • دادپویان حامی
   می 28, 2023 4:00 ب.ظ

   سلام. در خصوص سوال شما راهکاری وجود ندارد و باید جریمه را پرداخت کنید که البته با توجه به شرایط شما تقسیط پذیرفته می شود لذا بهتر است تقاضای تقسیط نمائید.

   پاسخ
 • سلام مبلغ ۲۰ میلیون جریمه شدم.باید داخل چند قسط پرداخت کنم

  پاسخ
  • دادپویان حامی
   می 28, 2023 4:01 ب.ظ

   سلام. شما باید یک سوم مبلغ جریمه را پرداخت کنید مابقی طی 3 الی 4 قسط باید پرداخت شود البته بستگی به نظر قاضی دارد که تقسیط را بپذیرد.

   پاسخ
 • سلام و تحیت درسال 1975 برای طی دوره خاصی به آمر یکااعزام گردیدم چون مدت 2 سال انگلیسی را درایران فراگرفته بودم مدت 470ساعت به یادگیر ی زبان انگلیسی بعد از آنهم تخصص خویش را به مدت 470 ساعت فرا گرفتم و به من مدرک دیپلم زبان انگلیسی را به انضمام تخصص طی شده را ارائه نمودند حال سازمان اعزام کننده مدرک دیپلم را در حکم بازنشستگی م درج نمی نماید تاازمزایای آن بهره مند شوم .

  پاسخ
  • دادپویان حامی
   می 28, 2023 4:01 ب.ظ

   سلام. می توانید علیه آن سازمان در دیوان عدالت اداری شکایت نمائید

   پاسخ
 • سلام من به جرم استفاده غیر مجاز از برق برای استخراج ازرز دیجیتال به صد ملیون تومان جزای نقدی محکوم شده ام و حکم به اجرای احکام ارجاع شده است آیا احتمال تقسیط و یا بخشودگی وجود دارد حکم ده ماه پیش صادر شده است

  پاسخ
  • دادپویان حامی
   می 28, 2023 4:01 ب.ظ

   سلام. بستگی به نظر قاضی دارد شما تقاضای خود را به شعبه صادرکننده رای ارائه دهید تا چنانچه مورد پذیرش واقع شد جریمه را به صورت اقساط پرداخت نمائید.

   پاسخ
 • بنده رو با خودرو سواری حامل چوب جنگلی که فقط در صندوق عقبش داشته گرفتن و اداره منابع طبیعی هر 12 کیلو رو یک درخت حساب کرده و 26 عدد درخت بزام حساب کردن و مبلغ 78 میلیون جریمه کردن .بخاطر عدم سابقه دو سوم تعلیق و یک سوم باید پرداخت کنم.رای هم قطعی شده.راهی داره کم بشه یا نه.اگه رضایت منابع طبیعی رو بگیرم .تخفیف مجازات شامل من میشه .در ضمن 5 تیکه چوب خشک که رو زمین افتاده بوده بیشتر نبوده و درختی قطع نکردم. خودرو بنام شوهر خواهرم هست و تحویل نمیدن میگن جریمه رو پرداخت کن بعد.ممنون

  پاسخ
  • دادپویان حامی
   می 28, 2023 4:02 ب.ظ

   سلام. خیر با توجه به قطعیت رای صادره و تخفیفی که به شما داده شده امکان تخفیف دیگر وجود ندارد.

   پاسخ
 • سلام بنده ۱۰تومن محکوم شدم بعلت نگهداشتن مشروب دست ساز ب مقدار ی لیتر شاکی خصوصی ندارم الان پرونده رفته تو اجرا احکام ضامن دارم تو پرونده میتونم کاری کنم که بخشیده شه یا قسط بندی کنن

  پاسخ
 • ثریا ابراهیم پور
  فوریه 3, 2023 4:52 ق.ظ

  سلام همسر بخاطر بار مشروب به ۳سال و نیم حبس و ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون جریمه محکوم شد وقتی رفتیم برای انتقال به زندان تهران گفتن جریمه به حبس تبدیل شده حداکثر ۳ سال لحاظ شده یعنی ۶ سال و نیم الان که زندانیش تموم شده میگن اشتباه شده قانون زندانی برای قاچاق کالا ۱۵ ساله باید ۱۲ سال دیگه بمونه یا درخواست اعسار بدید همچین چیزی ممکنه ؟؟ من باید چکار کنم کجا برم ؟

  پاسخ
  • دادپویان حامی
   می 28, 2023 4:04 ب.ظ

   با سلام. در صورتی که جرم متهم مشمول قانون مبارزه با قاچا ق کالا و ارز باشد حداکثر مدت حبس بدل از جزای نقدی 15 سال است. لذا با توجه به این مسئله فرمایشات اجرای احکام صحیح می باشد. بهترین راه تقاضای اعسار از پرداخت هزینه محکوم به می باشد.

   پاسخ
 • سید اکبر معافی خانقاه
  آوریل 17, 2023 2:57 ب.ظ

  سلام بنده حبس خود را با اتمام رسانده ام و حال ۵۷ملیون تومان جزای نقدی دارم که یارای پرداخت بیکباره اس را ندارم و اگر تقسیط بزنیم چند روز طول می‌کشد که مورد قبول قرار بگیرد یا خیر مدت زمان مراحل اداری تقسیط چقد میباشد

  پاسخ
  • دادپویان حامی
   آوریل 17, 2023 4:05 ب.ظ

   با سلام
   در صورتی که امکان پرداخت یکباره جزای نقدی را ندارید می توانید درخواست اعسار خود را مطرح نمایید تا بدهی تقسیط شود . معمولا کمتر از یکماه به شما پاسخ داده می شود

   پاسخ

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

در صورت تمایل مدارک خود را جهت بررسی رایگان توسط وکیل پایه یک دادگستری ارسال فرمایید .

نام و نام خانوادگی
فایل ها را به اینجا بکشید
حداکثر اندازه فایل: 2 MB.

  جهت ارائه مشاوره تلفنی رایگان با ما تماس بگیرید .