دعوی صدور حکم بر منع استفاده از امتیازات قانونی طرح صنعتی ثبت شده

[vc_row width=”full” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%22-50px%22%7D%7D”][vc_column][vc_row_inner css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%2220px%22%2C%22padding-left%22%3A%2220px%22%7D%7D”][vc_column_inner][vc_column_text]

دعوی صدور حکم بر منع استفاده از امتیازات قانونی طرح صنعتی ثبت شده

مالک طرح صنعتی ثبت شده دارای حقوق مادی و معنوی می باشد . حقوق معنوی بدین معنی می باشد که نام طراح بر روی اثر به عنوان این که پدید آورنده طراح است درج می گردد .

طبق ماده ۲۳ قانون ثبت اختراعات ، طرح صنعتی و علائم تجاری مصوب ۱۳۸۶ نام طراح صنعتی باید در گواهینامه طرح قید شود مگر اینکه طراح کتباً از اداره مالکیت صنعتی درخواست کند که نامش ذکر نشود . علاوه بر حقوق معنوی مالک طرح صنعتی دارای حقوق و امتیازات مادی نیز می باشد مانند ساخت و تولید ، فروش عرضه برای فروش واردات و صادرات که حق استفاده از این امتیازات فقط برای مالک طرح صنعتی ثبت شده می باشد در صورتی که شخصی بدون اذن مالک از این امتیازات استفاده نماید مالک طرح صنعتی حق طرح دعوی در محاکم قضایی را خواهد داشت .

پس از ارائه دادخواست صدور حکم بر منع استفاده از امتیازات قانونی طرح صنعتی ، در صورتی که قاضی تشخیص دهد و محرز بداند خوانده بدون مجوز از امتیازات قانونی طرح استفاده نموده است رأی بر منع استفاده از امتیازات قانونی طرح صنعتی را صادر می نماید.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =