دعاوی حق اختراع

نقض حق اختراع به معنای نادیده گرفتن حقوق انحصاری صاحب گواهینامه حق اختراع می باشد .در صورتی که از نقض حق اختراع خسارتی به صاحب حق اختراع یا هر ذی نفع دیگری وارد شود وی می تواند از محکمه درخواست جبران خسارت نماید.

نقض حق اختراع

هر مخترعی تا زمانی که اختراع او به منصه ظهور برسد هزینه های مادی و معنوی فراوانی را متقبل می شود. فلذا حق طبیعی اوست که پس از ثبت اختراع و اخذ گواهینامه ثبت بتواند به صورت انحصاری از حق اختراع خود منتفع شود و از استفاده دیگر افراد سودجو که بدون اذن وی حق مزبور را مورد بهره برداری قرار می دهند ، جلوگیری نماید . لذا قانون گذار جهت حمایت از حقوق مخترع با اعطا گواهینامه ثبت اختراع ، حقوق انحصاری اختراع را در اختیار وی قرار داده است. و اگر در این میان افرادی باشند که قصد نقض حق مزبور را داشته باشند ، صاحب حق اختراع و ذینفعان حق مذبور، می توانند به صورت قانونی اقدام نمایند و قانون در این مورد ضمانت اجرا ، در نظر گرفته است.


نقض حق اختراع

دانشنامه دعاوی حق اختراع

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: 1 امتیاز: 5)

3 دیدگاه.

 • ساناز شکوهی
  دسامبر 28, 2019 11:42 ق.ظ

  سلام خدمت کارشناسان موسسه دادپویان حامی
  وظیفه خود دانستم که از مطالب پربار وکاربردی سایت شما مراتب قدردانی خود را اعلام نمایم.امید است که تا همیشه با یاری خداوندکمافی سابق خوش بدرخشید.

 • سلام
  بنده میخواستم اطلاعاتی درباب حق اختراع از محضرتان داشته باشم،اما تمایل ندارم که سوالم را به اشتراک بگذرام،چطور میتوانم به صورت خصوصی باکارشناسان شما در ارتباط باشم؟

  • با سلام
   دوست عزیز شما میتوانید از طریق شماره تماس های موسسه که در سایت موجود می باشد با کارشناس متخصص ،در زمینه ای که نیاز به مشاوره دارید صحبت نمایید و یا اینکه ضمن تماس با موسسه و مشخص نمودن زمان ملاقات حضوری به دفتر تشریف بیاورید و مشاوره تخصصی خود را کسب نمایید و این اطمینان را به شما می دهیم که اطلاعات شما نزد موسسه محفوظ خواهد ماند.

فهرست