وکیل دعاوی بیمه

وکیل دعاوی بیمه

با پيشرفت تمدن و توسعه جوامع بشري و بكار گيري علوم و فن آوري هاي جديد، ثروت و دارايي انسان افزونتر شده است. به رغم تسهيلاتي كه با ورود فرآورده هاي صنعتي براي رفاه بشر فراهم گرديده ريسكهاي جديدي نيز وارد اجتماع شده كه دائماً جان و مال انسانها را به مخاطره مي اندازد . گاهي جبران آثار زيانبار اين خطرات از حد تحمل و توان فرد خارج است. از اين رو يكي از مهمترين انديشه هاي هر شخص در زندگي فردي و اجتماعي ايجاد شرايط مطلوب براي تأمين آتيه و پيشگيري عواقب ناشي از حوادث ناخواسته به منظور نيل به آرامش خاطر مي باشد. امروزه بيمه واقعيتي است كه در پرتو آن مسير رسيدن به اين هدف هموار مي گردد. بيمه تكيه گاه مناسبي است كه در زمانهايي خاص به كمك افراد آمده و وضعيت اقتصادي آنها را سر و سامان داده و امنيت خاطر و رفاه مالي آنان را فراهممي سازد.اصولاً بيمه يك قرار داد و توافق بين شركت يا سازمان بيمه اي با افراد و اقشار جامعه است. هرگونه توافقي كه شده باشد لازم الاجراست. نظر به اينكه افراد به نوعي تحت پوشش يكي از انواع بيمه ها مي باشند در شرايط عمومي هر يك از بيمه ها در ابتدا تعاريف مختصري راجع به بعضي از واژه هاي مربوطه ارائه شده است.( وکیل دعاوی بیمه )

وکیل دعاوی بیمه

جبران خسارت، تعهد اساسی شرکت های بیمه و رضایت بیمه گذاران، هدف غایی این شرکت هاست. شرکت های بیمه با قبول پیشنهاد بیمه گذاران و صدور بیمه نامه، جبران خسارت آنها را به عهده می گیرند. لذا شرط موفقیت آنها، ارائه خدمات مناسب و به ویژه ایفاء به موقع و به نحو احسن تعهداتی است که پذیرفته اند.تصفیه مسالمت آمیز خسارت ها، مطلوب بیمه گران و بیمه گذاران است. هیچیک از طرفین تمایلی به مراجعه به دادگستری و طی طرق قضایی ندارد. طرح دعاوی متعدد علیه بیمه گر به کیفیت و شهرت کار او لطمه می زند.بیمه گذار نیز خواهان آن است که با دریافت هرچه سریعتر خسارت، به وضعیت عادی و قبلی خویش بازگردد و از شرایط سختی که بر اثر تحقق خطر بر او تحمیل شده است، هرچه سریعتر رهایی یابد. ليكن بروز اختلاف مابين اصحاب بيمه امري اجتناب ناپذير و قابل انتظار است كه بخشي از پرونده هاي موجود در محاكم را به خود اختصاص داده است. شاید در نگاه اول وکیل دعاوی بیمه را فردی تصور کنید که فقط اختلاف بیمه ای یک شخص حقیقی یا حقوقی را انجام می دهد و بابت اینکار حق وکالت دریافت می کند ، در صورتی که کار یک وکیل دعاوی بیمه تا حدی پیچیده تر از یک وکیل معمولی است چرا که ممکن است نحوه برداشت و قضاوت از قوانین و مقررات بیمه ای متفاوت باشد. ویژگی های اصلی یک وکیل دعاوی بیمه حرفه ای عبارت است از:

  • تسلط بسیار بالا بر فنون مذاکره
  • مسلط بر نحوه استفاده از قوانین بیمه به همراه تمامی تبصره ها و بخشنامه ها
  • مطالعه روزانه قوانین به لحاظ نیاز دفاعی در انواع پرونده ها

 

دفتر حقوقی بین المللی دادپویان حامی با بهره مندی از مشاوران و متخصصین امور بیمه در تمامی زمینه ها آماده ارائه خدمات بیمه ای به فعالان صنعتی، بازرگانی، حمل و نقل و ….در عرصه داخلی و بین المللی می باشد. خدمات موسسه در رابطه با دعاوی مربوط به بیمه عبارتند از

بیمه اموال :

  • بیمه باربری
  • بیمه آتش سوزی
  • بیمه مسئولیت تولیدکنندگان و فروشندگان محصول
  • بیمه مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل داخلی
  • بیمه مسئولیت مدنی دارندگان ماشین آلات ساختمانی، راهسازی و کارگاهی

بیمه مسئولیت  :

موضوعات تخصصی:

  • حقوق بیمه تامین اجتماعی
  • حقوق بیمه اموال و مسئولیت

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

نظرات بسته شده است.