مرخصی بانوان

از جمله مرخصی های اختصاصی بانوان که در قانون از آن صحبت شده است مرخصی بارداری و زایمان است که قانون به دلیل شرایط زنان باردار و زنان دارای نوزاد برای ان ها در نظر گرفته است. و یکی از دلایلی که به این موضوع به صراحت در قانون پرداخته شده است این می باشد که زنان به دلیل شاغل بودن و ترس از دست دادن کار خود از بارداری اجتناب ننماید . و قانون سعی بر مهیا نمودن شرایط مساعدی برای چنین زنانی داشته است.که در این مقاله سعی بر این است تا با توضیحات بیشتر و دقیق تر شما عزیزان را از این حق قانونی آگاه نماییم.

در حال حاضر به استناد تبصره ۲ ماده واحده قانون اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده مصوب  ۱۳۹۲  :

«مدت مرخصی زایمان (یک و دو قلو) زنان شاغل در بخش های دولتی و غیر دولتی ۹ ماه تمام با پرداخت حقوق و فوق العاده های مربوط تعیین می شود .همسران افراد یاد شده نیز از دو هفته مرخصی اجباری (تشویقی) برخوردار می شوند.»

مرخصی زایمان از مواردی است که قرارداد کار را به صورت معلق در می آورد و پس از آن کارگر می تواند به شغل سابق خویش بازگردد . و در حقیقت این نوع مرخصی جنبه حمایتی برای زنان باردار و دارای نوزاد دارد تا بتوانند با خاطری آسوده این دوران را سپری نمایند.

در قانون کار سابق مدت مرخصی بارداری و زایمان جمعا ۹۰ روز بود که ۴۵ روز قبل و ۴۵ روز پس از زایمان را شامل می شد اما با توجه به قانون اخیر که در فوق بدان اشاره شد مدت این مرخصی افزایش یافته است . و نکته حائز اهمیتی که وجود دارد و در ماده نیز بدان اشاره شده است،این است که به جز مادران ، قانون گذار دو هفته مرخصی اجباری برای پدرانی که فرزند تازه متولد شده دارند نیز در نظر گرفته است . که مسلما به دلیل مراقبت و حمایت از زنان تازه زایمان کرده آن ها می باشد.

بیشتر بخوانید :  مرخصی زمان شیردهی زنان شاغل

حقوق و مزایا در زمان مرخصی زنان باردار و مرخصی زایمان

یکی از دغدغه های زنانی که بخشی از بار زندگی را با کار خویش به دوش دارند ، این است که با بارداری آن ها ، حقوق و مزایای آنان قطع شود و در این ایام آن ها در هزینه های جاریه خود با مشکل رو به رو شوند.

اما لازم به ذکر است که قانون گذار این مسئله را کاملا در نظر داشته است و به تمام ایام مرخصی چنین زنانی حقوق و مزایا تعلق می گیرد.

نکته قابل توجه دیگر این است که مدت زمان مرخصی زایمان جزء سوابق کاری زنان باردار محسوب می شود.

و زمانی که جزء سوابق کاری آن ها بحساب می آید، پس عیدی و پاداش نیز به آن ها تعلق می گیرد . و این نکته را هم باید اضافه نمود که به جزء حقوق و عیدی و پاداش به زنان شاغل باردار کمک هزینه بارداری نیز تعلق می گیرد که از آن به دستمزد مدت مرخصی زایمان نیز گفته می شود.

این مبلغ در شرکت های دولتی توسط دولت و در شرکت های خصوصی توسط تامین اجتماعی پرداخت می گردد.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: امتیاز: )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست