شاه محمدی پرسیده شده در 5 ماه پیش
با سلام. من 10 ماه است که از زندان آزاد شده ام، اما ابلاغیه های بنده همچنان به اوین ارسال می شد. اما الآن که به سامانه ی ثنای خودم نگاه می کنم میبینیم زمان آنها گذشته است. چکار می توانم بکنم؟
1 سوال
مدیریت عضو سایت پاسخ داده شده در 5 ماه پیش

سلام و وقت بخیر. طبق تعریفی که از اقامتگاه در ماده 1002 قانون مدنی شده، زندان شامل مصادیق آن نمی شود و زندان را نمی توان محل اقامت محسوب کرد. در ماده 108 آئین دادرسی مدنی هم البته به نکته ای اشاره شده که ابلاغ در محل اقامت اصحاب دعوی به عمل آمده باشد که به آن سابقه ابلاغ می گویند. پس در غیر محل اقامت قانونی سابقه ابلاغ محسوب نمی شود.

فهرست