d66fc1785d0a3f0c09063f5b9526e19aصانعی پرسید 1 سال قبل
سلام. من شرکتی دارم که به جهت دیونی که برای من ایجاد شده بود ناچار به انعقاد قراردادی با شخصی شدم که تمامی اموال شرکت را به ایشان فروختم و در واقع پولی نگرفتم و قرار بر این شد آن شخص دیون من را تسویه نماید اما پس از آن ما اعلام ورشکستگی نمودیم و طبق رأی دادگاه حکم ورشکستگی ما صادر گردید و طبق آن تاریخ توقف قبل از انعقاد قرارداد می باشد. آیا الآن می توانیم قرارداد را فسخ نمائیم؟
1 پاسخ
8a9bf6f7a7b25e2b68ebd7ccc7d7cb43دادپویان حامی کارمند پاسخ داد 1 سال قبل

با سلام. طبق ماده 423 قانون تجارت هر معامله ای که تاجر بعد از توقف نماید باطل و بلا اثر خواهد بود. بنابراین در مورد سوال شما چنانچه حکم ورشکستگی شما قطعی گردد قرارداد فی ما بین شما و ایشان باطل می باشد.

فهرست