سیامک زارع پرسیده شده در 1 ماه پیش
سلام. ظهرتون بخیر باشه

بنده 3 قطعه زمین در دماوند دارم که 2تاش چسبیده به هم و اون یکی اونور تره و کاربریشون زراعی هستش. امکانش هست که تغییر کاربری بدم فقط قطعات خودم رو؟ یا اینکه باید کل قطعات رو تغییر کاربری داد؟ اگر پاسخ مثبت هستش، نحوه درخواستش چجوریه و چجوری باید اقدام کنم؟

1 سوال
مدیریت عضو سایت پاسخ داده شده در 1 ماه پیش

-سلام و وقت بخیر. برای پاسخ به سوال شما، لازم است مدارکتون بررسی بشه. اما به طور کلی، ابتدا باید طرح جامع و تفصیلی مکان ملک رو بررسی کرد که آیا امکان تغییر کاربری در آن منطقه وجود دارد یا خیر، در ثانی اگر چنین امکانی باشد، شما ابتدا می بایست درخواست خود را همراه با مدارک مالکیت و مجوز تاسیس، نقشه عرصه مورد اجرای طرح و نظریه اداره کل محیط زیست محمل مربوطه و در صورت نیاز پاسخ استعلام دستگاههای ذیربط در چارچوب ماده ۷ قانون تحویل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بدهید، جهت تغییر کاربری زمین مدیریت جهاد کشاورزی همان مکان مربوطه پس از بررسی و درخواست نسبت به تهیه گزارش و کروکی و مدارک مورد نیاز اقدام و به همراه درخواست متقاضی و سایر مدارک مربوط به مدیریت امور اراضی استان ارسال می نماید تا مراحل بعدی را به اطلاعتان برسانند. برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید تا وکلای تخصصی دپارتمان مربوطه برای مشاوره با شما در ارتباط باشند.

فهرست