d66fc1785d0a3f0c09063f5b9526e19aزکاوت پرسید 1 سال قبل
سلام، پدر من یک باب مغازه دارند که آن را در سال 62 به شخصی اجاره داده بودند. پس از فوت پدرم، متوجه شدیم ایشان نه تنها اجاره بها پرداخت ننموده اند، بلکه اخیراً مغازه را به شخص دیگری اجاره داده اند. آیا امکان اینکه بتوانیم مغازه را تخلیه کنیم وجود دارد؟
1 پاسخ
8a9bf6f7a7b25e2b68ebd7ccc7d7cb43دادپویان حامی کارمند پاسخ داد 1 سال قبل

با سلام، با توجه به اینکه قرارداد شما مشمول قانون روابط موجر و مستأجر سال 56 میگردد، طبق بند 9 ماده 14 این قانون در صورت عدم پرداخت اجاره بها می بایست از طریق اظهارنامه یا ابلاغ اخطار دفترخانه تنظیم سند اجاره ظرف مدت 10 روز قسط عقب افتاده را بپردازد، در غیر اینصورت می توان نسبت به تخلیه و وصول اجاره بها اقدام نمود. در صورتی که پس از ارسال اظهارنامه مستأجر اجاره بها را پرداخت نماید، تخلیه متوقف می شود. در خصوص اینکه حق انتفال نداشته و اقدام به انتقال عین مستأجره نموده است، با پرداخت نصف حق کسب و پیشه یا تجارت می توانید تخلیه نمایید.

فهرست