عدم نیاز به تقدیم دادخواست برای پرداخت عوارض در جرم تغییر کاربری اراضی زراعی و باغها

نظریات مشورتی دعاوی اراضی ملی و منابع طبیعی

شرح موضوع

سوال: در موردی که صاحبان اراضی و باغ ها مشمول قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها مصوب 21/3/1374 از مقررات این قانون تخلف می نماید و دادگاه آنها را به پرداخت جزای نقدی و عوارض محکوم می نماید آیا صدور حکم به پرداخت عوارض نیاز به تقدیم دادخواست دارد؟

نظریه مشورتی شماره 8498/7 مورخ 13/10/1382 اداره حقوقی قوه قضائیه

با عنایت به ماده 3 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها مصوب 21/3/1374 پس از تقاضای رسیدگی و صدور حکم، دادگاه ضمن اصدار حکم محکومیت متهم به پرداخت جزای نقدی وی را به پرداخت عوارض هم ملزم می کند و لذا برای مطالبه عوارض نیازی به تقدیم دادخواست نمی باشد.

مقالات مرتبط

مطالب پربازدید

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره از دفتر حقوقی دادپویان حامی اطلاعات خود را ثبت کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت جهت مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

نام و نام‌خانوادگی(ضروری)
Hidden

پرسش و پاسخ

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات مرتبط