قرارداد مشاوره ایزو

قرارداد مشاوره ایزو بین کارفرما و یک مشاور جهت اخذ مشاوره و آموزش برای طراحي ، ايجاد و استقرار سيستم مديريت کیفیت كارفرما منعقد می شود.

لزوم استفاده از مشاوره ایزو

ISO سازمان بین المللی استاندارد مقرر در ژنو است که به یکپارچه سازی استاندارد در سراسر جهان و ایجاد تسهیلات در تجارت بین المللی می پردازد.

برای شرکت هایی که اقدام به تولید محصول یا ارائه خدمتی می کنند و فعالیت اقتصادی دارند، مناسب است که با اخذ ایزو به استفاده از راهکارهای کارشناسانه در خصوص مدیریت کیفیت، مشتری مداری، تولید بهتر محصول، بهداشت و ایمنی شغل و… برای بهبود فرآیند سازمان خود بپردازند.

روند دریافت  گواهینامه ایزو

برای استفاده از خدمات مشاوره ای ایزو و دریافت گواهینامه ی آن، لازم است ابتداً یک مشاور ارزیابی و انتخاب شود و با وی قراردادی منعقد شود که به آن قرارداد مشاوره ایزو گفته می شود و پیرو آن، طرف قرارداد به اعطای خدمات مشاوره ای و حمایت مدیریت ارشد شرکت طرف قرارداد در تمام سطوح سازمانی می پردازد.

هدف قرار داد مشاوره ایزو

بر اساس قرارداد مشاوره  ایزو ، فرد مشاور با فراهم کردن اصولی برای طرف قرارداد، رویکرد مشترکی برای مدیریت نسبت به فعالیتهای تجاری وی ایجاد می کند. این استانداردها نه فقط برای سیستم های مدیریت کیفی بلکه برای کل سیستم مدیریتی تعیین می شوند.

آنچه یک شرکت تجاری می تواند طی قرارداد ایزو به آن دست یابد، مدیریت کیفیت، مشتری مداری، تولید بهتر محصول، بهداشت و ایمنی شغلی است.

موضوع قرارداد مشاوره ایزو

ارائه خدمات کارشناسی، آموزشی و مشاوره ای در زمینه ی اعمال استانداردهای ایزو و اخذ و نگهداری گواهینامه های iso.

 تعهدات مشاور

تعهد مشاور حضور در شرکت برای ارائه ی خدمات مشاوره ای در زمینه استانداردهای ایزو در زمینه ی مدیریت، تولید و… که با توافق کارفرما مشخص می شود می باشد.

تعهدات کارفرما

شرکت طرف قرارداد نیز موظف به انجام همکاری های لازم در راستای استقرار سیستم مورد نظر و همچنین پرداخت حق الزحمه ی مشاور است.

شروط مهم در قرارداد مشاوره ایزو

از شروط مهمی که در قرارداد مشاوره ایزو قابل درج است، شرط «مستندسازی» یا همان ( (Documentary) است که براساس آن شواهد و تجربیات، به عنوان یک دانش قابل استفاده در مراحل بعدی فعالیت اقتصادی شرکت قابل استفاده خواهند بود.

مدت زمان قرارداد مشاوره ایزو

معمولاً بعد از گذشت ۳ الی ۶ ماه از زمان فعالیت مشاور، گواهینامه استاندارد ایزو صادر خواهد شد.

دفتر حقوقی بین المللی دادپویان حامی با ده سال سابقه در حوزه دعاوی و تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی آماده ارائه مشاوره حقوقی تخصصی در زمینه انواع قراردادها می باشد.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

یک نظر

  • لیلی

    با سلام قرارداد ایزود از دیدگاه حسابداری ماهیتش به چه صورت است؟
    دارایی است یا هزینه؟

    اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ در ۰۷:۴۱
  • نظرات بسته شده است.