تکلیف کارفرما در ترک کار کارگر

ترک کار در قانون کار فعلی، مصوب ۱۳۶۹ پیش بینی نشده است . از این رو ماده صریحی مبنی بر اینکه در چنین مواقعی کارفرما به چه وسیله ای باید تمسک جوید در نظر گرفته نشده است . اما قانون گذار در ماده ۲۷ قانون کار چنین مقرر داشته است :

«هرگاه کارگر در انجام وظایف محوله قصور ورزد و یا آئین نامه های انضباطی کارگاه را پس از تذکرات کتبی نقض نماید ، کارفرما حق دارد در صورت اعلام نظر مثبت شورای اسلامی کار علاوه بر مطالبات و حقوق معوقه به نسبت هر سال سابقه کار معادل یک ماه آخرین حقوق کارگر را به عنوان ،حق سنوات، به وی پرداخت و قرارداد کار را فسخ نماید.»

ترک کار را نیز می توان از مصادیق قصور کارگر در نظر گرفت . چرا که چنانچه کارگری بدون اطلاع کار خویش را رها نماید مسلما به کارفرما خسارتی وارد می شود . از این رو قانون گذار چنین مقرر نموده است که در چنین مواقعی کارفرما بتواند قرارداد کار را فسخ نماید و او را اخراج نماید.

و البته آنچه در این ماده در نظر گرفته شده است، چنین مقرر نموده که حق سنوات کارگر نیز بایستی پرداخت شود . اما عقلایی به نظر نمی رسد که کارگری که بی جهت کار خویش را رها نموده است و مطمئنا با این عمل به کارفرما نیز خسارت وارد کرده است هیچ نوع جریمه ای نشود . و قاعدتا نباید حق و حقوق خود را هم همچون کارگران دیگر دریافت نماید . از این رو برخی از مراجع حل اختلاف کارگر و کارفرما حق سنوات را برای چنین کارگرانی لحاظ نمی نمایند . کارگرانی را که بدون تشریفات قانونی اقدام به ترک کار می نمایند را مستحق دریافت حق سنوات نمی دانند.

بیشتر بخوانید :  تقاضای بازخرید

فلذا چنانچه کارفرمایی با چنین مسئله ای رو به رو شود می تواند با تمسک به این ماده قرارداد کار را فسخ و کارگر متخطی را اخراج نماید.

البته اثبات این امر که کارگر بدون دلیل کار خویش را رها نموده است کار چندان سهلی نیست و تخصص و تبحر خود را در علم حقوق می طلبند از این رو توصیه می شود قبل از هر اقدامی با صاحب فن رشته حقوق مشورت و هم فکری داشته باشید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: امتیاز: )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست