معاملات مبتنی بر قرارداد فروش، دسته ای اول از قراردادهای بین المللی است که از 2 طریق انجام می گیرد:

1- صادرکننده مستقیماً کالایی را به واردکننده می فروشد

2- از طریق ایجاد سازمان در خارج و توسط توزیع کنندگان، نمایندگان، شعب،  Outlet ،و یا شرکتهای فرعی به  امر فروش می پردازد.

دسته ی اول، که منتهی به قراردادهای فروش بین المللی می شوند، براساس فرم های قراردادی نمونه ی موسسات تجاری تنظیم می گردند و تابع قانون منتخب طرفین در قراردادها هستند.

در مورد قانون حاکم بر قراردادهای بیع بین المللی بایدگفت، شمول کنوانسیون ها، مبتنی بر عضویت کشورها در کنوانسیون مزبور و تصویب آنها به عنوان قانون است. از جمله ی این کنوانسیونها، کنوانسیون بیع بین المللی کالا(CISG) است که ایران نیز به عضویت این کنوانسیون در آمده. تصویب کنوانسیون به این معنا است که در صورتی که طرفین، قانون حاکم بر قرارداد را تعیین نکرده باشند، قانون حاکم کنوانسیون بیع بین المللی خواهد بود.

اما آنچه امروزه دیده می شود، عدم تمایل افراد به انتخاب کنوانسیون بیع بین المللی به عنوان قانون حاکم بر قرارداد بیع بین المللی است، بلکه آنچه بیشتر مورد استفاده است، اصول قراردادهای تجاری بین المللی UNIDROIT و قواعد INCO terms  این موسسه بین المللی است.

از نکات مهم در قراردادهای فروش بین المللی می توان به ارز مورد قبول در قرارداد، بسته بندی کالا، نحوه ی حمل، بیمه و محل انتقال ریسک و مالیات ها نام برد که باید در قرارداد مورد توصیف قرار بگیرد.

موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی با بهره گیری از وکلای متخصص در قراردادهای بین المللی و سابقه درخشان در تهیه و تنظیم انواع قراردادهای بین المللی آماده ی ارائه خدمات حقوقی تخصصی در این زمینه در بخش قراردادهای بین المللی به طور مفصل توضیح داده شده است می باشد. جهت بهره مندی از این خدمات می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید.

بیشتر بخوانید :  وکیل دعاوی تجاری و بازرگانی

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: امتیاز: )
فهرست