وکیل تغییر کاربری – وکیل دیوان عدالت اداری

وکیل تغییر کاربری

در این مقاله به بررسی وظایف وکیل تغییر کاربری در موسسه حقوقی دادپویان حامی می پردازیم و شما عزیزان را با موضوع و پرونده های دعاوی  تغییر کاربری آشنا میسازیم. وکیل دیوان عدالت اداری در موسسه حقوقی دادپویان حامی آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی و وکالت دعاوی تغییر کاربری به شما سروران گرامی میباشد.

دعاوی تغییر کاربری

تغییر کاربری بدین معناست که اشخاص از ساختمان بعد از احداث و نوعی غیر از آنچه در محتوای طرح و پروانه ساختمان قید گردیده است استفاده نمایند. مانند تغییر کاربری واحدهای مسکونی به اداری و یا واحدهای غیرتجاری به تجاری و یا اراضی کشاورزی به مسکونی و…

مطابق قانون تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغ ها جز در موارد ضروری ممنوع است. تغییر کاربری اراضی کشاورزی طبق ضوابطی است که وزارت جهاد کشاورزی تعیین می کند و در صورتی که طبق نظر وزارت جهاد کشاورزی مجوز تغییر کاربری به اشخاص داده شود. 80 درصد قیمت روز اراضی باغ ها با احتساب ارزش زمین پس از تغییر کاربری بابت عوارض از مالکین گرفته می شود.

تغییر کاربری بدون مجوز و به صورت غیرمجاز دارای پیامدهایی است که وزارت جهاد کشاورزی می تواند علیه مالک یا متصرف این اراضی شکایت کیفری مطرح نماید و طبق شکایت، مالک یا متصرف محکوم به پرداخت جزای نقدی علاوه بر پرداخت عوارض مقرر می گردد. معمولا وکیل دیوان عدالت اداری به این پرونده ها رسیدگی میکند.

بیشتر بخوانید :  مطالبه خسارت وجه التزام قراردادی

وکیل تغییر کاربری - وکیل دیوان عدالت اداری

در مورد تغییر کاربری مسکونی به تجاری نیز شهرداری می بایست طبق ضوابط نقشه مذکور در پروانه های ساخمانی نوع استفاده از ساختمان را قید کند در صورتی که برخلاف مندرجات پروانه ساختمانی، اماکن مسکونی، اماکن تجاری تبدیل شود شهرداری مورد را در کمیسیون مقرر در تبصره یک ماده 100 این قانون مطرح می نماید و کمیسیون در خصوص تعطیلی محل کسب یا پیشه و تجارت ظرف مدت یک ماه اتخاذ تصمیم می نماید.

به گفته وکیل دیوان عدالت اداری موسسه حقوقی دادپویان حامی، تغییر کاربری چه از کشاورزی به مسکونی و چه از مسکونی به تجاری یا اداری یکی از دغدغه های مالکین می باشد و امکان دارد به دلیل ناآگاهی از قوانین و مقررات اقداماتی در این خصوص انجام دهند که دچار مشکلات و دعاوی کیفری و حقوقی گردند وکیل تغییر کاربری می تواند در ارائه راهکارهای موثر و مشاوره حقوقی در این خصوص بسیار موثر باشد. وکیل تغییر کاربری با تمامی قوانین و مقررات و روش های تغییر کاربری آشنایی داشته و توانایی انجام آن را در کمترین زمان و با هزینه کمتر دارد. وکالت در دعاوی تغییر کاربری مستلزم تخصص و تبحر در این زمینه می باشد. مالکین می بایست قبل از هر گونه اقدامی جهت تغییر کاربری با وکیل دیوان عدالت اداری متخصص موسسه دادپویان حامی مشاوره نموده و یا وکالت پرونده تغییر کاربری خود را به وکیل تغییر کاربری بسپارند.

مراحل وکالت دعاوی تغییر کاربری در دادپویان حامی

وکیل تغییر کاربری پس از توضیحات مالک و بررسی مدارک وی اعلام می نماید که آیا امکان تغییر کاربری وجود دارد یا خیر و در صورتی که تمامی شرایط جهت تغییر کاربری وجود داشته باشد وکالت پرونده تغییر کاربری را پذیرفته و اقدامات لازم را در این خصوص انجام خواهند داد.

بیشتر بخوانید :  دعوای خلع ید

وکیل دیوان عدالت اداری

موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی با هدف تخصصی نمودن امر وکالت، در حوزه تغییر کاربری گروهی از وکلای متخصص در تغییر کاربری تحت مدیریت وکیل دیوان عدالت اداری  را گرد هم آورده تا بتواند بهترین خدمات حقوقی را به مراجعین ارائه نماید. وکیل تغییر کاربری موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی در خصوص روند تغییر کاربری و شرایط و قوانین و مقررات خاص آن آگاهی و تسلط کامل داشته و توانایی پیگیری امور مربوط به تغییر کاربری را در مراجع اداری و قضایی مانند شهرداری ها و وزارت جهاد کشاورزی و دیوان عدالت اداری دارد. وکیل تغییر کاربری موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی تمامی تلاش خود را جهت رضایت و اعتماد موکلین خود می نماید و در کمترین زمان و با کمترین هزینه اقدامات حقوقی خویش را انجام می دهد. موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی جهت گسترش فعالیت خود در امور مربوط به تغییر کاربری آماده ی ارائه خدمات حقوقی تخصصی می باشد که در امور تغییر کاربری می توانید بهترین مشاوران حقوقی را از موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی بخواهید. وکیل دیوان عدالت اداری متخصص در موسسه حقوقی دادپویان حامی آماده پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. 

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: امتیاز: )
فهرست