تنظیم قرارداد بین المللی

قرارداد بین المللی، «عبارت از عقدی است که جهت خرید و یا هر نوع تعهد دیگری در مورد انتقال کالا و یا خدمات و غیره بین دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی و یا سازمان دولتی در دو کشور مختلف منعقد می شود.». به طور کلی، قراردادها معمولا به صورت مکتوب منعقد می شوند. هر قراردادی چه داخلی و چه بین المللی شکل خاص خود را دارد. هزاران نمونه تنظیم قرارداد مختلف وجود دارد که ذکر شاکله ی آنها و رعایت نکات حقوقی آنها در تنظیم قرارداد از اهمیت فراوانی برخوردار است. در ذیل به صورت موردی و عملی، موضوعات حقوقی در تنظیم قرارداد بین المللی ذکر می شود:

 1. مشخصات طرفین قرارداد
 2. موضوع قرارداد
 3. مدت قرارداد
 4. مبلغ قرارداد
 5. ارز مورد قرارداد
 6. نحوه پرداختها
 7. بازرسی و نظارت
 8. نحوه حمل کالا
 9. ترخیص کالا
 10. ضمانت نامه ها
 11. تعدیل قیمت
 12. تغییر مقادیر کار
 13. نقشه ها و دستورالعمل ها
 14. تغییر شرایط و مشخصات فنی
 15. هزینه ها، حقوق و عوارض گمرکی
 16. بیمه های کالاهای خریداری شده
 17. حق بیمه سازمان تآمین اجتماعی
 18. مالیات
 19. قطعات یدکی و ابزارآلات
 20. آموزش
 21. کارکنان خارجی
 22. دیرکرد و جریمه
 23. حق واگذاری انجام موضوع قرارداد به غیر
 24. فورس ماژور- (قوه قاهره ) (Force Majeure)
 25. قانون حاکم بر قرارداد
 26. حل و فصل اختلافات
 27. فسخ قرارداد
 28. ابطال قرارداد
 29. مکاتبات
 30. زبان قرارداد
 31. ضمائم قرارداد
 32. تعاریف

تنظیم قرارداد بین المللی

پیشنهاد ما : انعقاد و تنظیم قرارداد درست و کاملا حقوقی، مهمترین بخش از فعالیت های تجاری و حقوقی محسوب می شود و منشا تعهد و التزام برای طرفین قرارداد است.هدف از انعقاد هرگونه قرارداد ، تنظیم روابط قانونی بین طرفین قرارداد برای برقراری و ایجاد حقوق، مسئولیت ها، انجام وظایف، پیشبرد پروژه و رویه هایی برای حل اختلافات است. برای تنظیم قرارداد بین المللی ، شما قطعاً نیازمند به یک حقوقدان و وکیل متخصص در زمینه ی قراردادها می باشید.

بیشتر بخوانید :  قانون حاکم بر داوری بین المللی

موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی وفق مأموریت سازمانی و با نگاه به چشم انداز متعالی خود با رعایت ارزش ها و رفتار حرفه ای و با رعایت قواعد و استانداردهای علمی و حقوقی و فراتر از آن با همکاری و همیاری حقوقدانان، مشاوران، وکلا، کارشناسان و متخصصان تراز اول، امکان ارائه و انجام هرگونه خدمات حقوقی و تهیه و تنظیم قرارداد بین المللی و قرارداد پیمانکاری ، قراردادهای مهندسی در حوزه های مختلف را دارد.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: امتیاز: )
فهرست