قرارداد مشارکت در ساخت

قرارداد مشارکت در ساخت قرادادی است که طبق آن یک طرف یعنی مالک، ملک یا خانه ی فرسوده خود را وسط می گذارد و طرف دیگر یعنی سازنده تعهد می نماید با هزینه ی خود ساختمان مسکونی و یا تجاری در ملک مورد اشاره بسازد یعنی شخص اول ملک و شخص دوم سرمایه را تأمین می کند.

قرارداد مشارکت در ساخت

بنابراین قرارداد مشارکت در ساخت یک توافق بین مالک و سازنده در خصوص ساخت ساختمان و متعاقباً شرکت در مالکیت آن . بنابراین طرفین در انتخاب شریک خود در این قرارداد باید دقت کافی به عمل آورنده و حتی الامکان از مشاوره حقوقی وکیل پایه یک دادگستریی متخصص در زمینه ی تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت استفاده کنند.

یک وکیل مجرب می تواند تمامی تعهدات طرفین و در مقابل کلیه ی ضمانت اجراهای عدم انجام تعهدات یا تأخیر طرفین را به صورت دقیق در قرارداد مشارکت در ساخت بگنجاند و در نتیجه مانع تضرر مالک یا سازنده گردد.

وکیل جهت طرح دعاوی مربوط به قراردادهای مشارکت در ساخت لازم است در این زمینه سابقه ی وکالت داشته باشد و همچنین آشنایی کافی به قوانین و علاوه بر آن عرف های مربوط به قراردادهای مشارکت در ساخت و پروژه های ساختمانی نیز ضروری است.

بنابراین هم سابقه ی وکالت در دعاوی مشارکت در ساخت و هم سابقه ی تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت و هم تسلط بر قوانین و عرف های قرارداد مشارکت در ساخت برای چنین حقوق دان و وکیلی لازم است.

بنابراین به کسانی که قصد انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت و یا طرح دعاوی مرتبط با پروژه های مشارکت در ساخت را دارند توصیه می شود با موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی و وکلای متخصص آن مشاوره و سپس جهت انجام امور فوق اقدام کنند. چرا که دعوای مشارکت در ساخت به علت تعدد طرفین و پیچیدگی ها و چالش های حقوقی اش به گونه ای است که باید با تسلط کامل جهت طرح آن اقدام کرد.

بیشتر بخوانید :  سهم الشرکه سازنده در قرارداد های مشارکت در ساخت و ساز

موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی و کادر مجرب آن آماده ی ارائه هر گونه مشاوره جهت تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت و علاوه بر آن قبول وکالت دعاوی قرارداد مشارکت در ساخت می باشند.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: امتیاز: )
فهرست