عامل ( قرارداد عاملیت فروش ) نماینده ی تجاری است که به استخدام اصیل در می آید و به امور مورد نظر تاجر از جمله فروش محصول اصیل می پردازد، اما معمولآً فروش را به نام خود انجام می دهد و در مقابل کمیسیون یا حق عاملیت دریافت می کند.

عامل شبیه به حق العملکار عمل می کند اما تفاوت در این است که برخلاف حق العملکار، عامل از خود سرمایه دارد و مالک کالایی که در اختیار او قرار می گیرد می باشد، هر چند که فروش را طبق توافق خود با اصیل انجام می دهد.( قرارداد عاملیت فروش )

قرارداد عاملیت فروش

آمر یا اصیل موظف است اطلاعات لازم در مورد فروش، از جمله اقلام آن و قیمت را به عامل ارائه دهد و عامل نیز موظف به فروش طبق آنچه اصیل تعیین می کند می باشد.

در قرارداد عاملیت فروش برخلاف قرارداد توزیع، عامل برای امر فروش به استخدام اصیل در می آید و برخلاف قرارداد نمایندگی فروش ، عامل از خود سرمایه دارد به این ترتیب که عامل با حجم محدود اقدام به خرید می نماید و هر زمان که مشتری به آن مراجعه کرد و نیاز بیشتری داشت، به اصیل مراجعه و کالای مزبور را تهیه می کند.


موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی با بهره گیری از وکلای متخصص و متبحر در زمینه امور قراردادهای داخلی و بین المللی آماده ی ارائه خدمات حقوقی تخصصی خویش اعم از مشاوره و تهیه و تنظیم قرارداد ها و وکالت ناشی از دعاوی قراردادی و تنظیم  قرارداد پیمانکاری می باشد. جهت بهره مندی از این خدمات می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: امتیاز: )
بیشتر بخوانید :  قرارداد بین المللی چیست
فهرست