دعوای مطالبه وجه التزام در قراردادهای مشارکت در ساخت

وجه التزام

وجه التزام مبلغی است که طرفین قرارداد مشارکت در ساخت پیش از وقوع خسارت ناشی از عدم اجرای قرارداد یا تأخیر در اجرای آن به موجب توافق (خواه ضمن همان قرارداد اصلی باشد خواه به موجب موافقت مستقل ولی در صورت اخیر باید پیش از بروز تخلف متعهد از تعهد باشد.) معین کنند. ماهیت وجه التزام ماهیت خسارت است، خسارتی که قبلاً به توافق طرفین معین شده است.

وجه التزام

و همچنین لازم به ذکر است مطابق مواد 226 الی 230 قانون مدنی چنانچه یکی از طرفین قرارداد مشارکت در ساخت (طرف اول صاحب زمین و طرف دوم سازنده) به تعهدات خود عمل نکند مبلغی را که به عنوان خسارت در انجام تعهدات تحت عنوان وجه التزام در قرارداد مشارکت در ساخت و ساز تعریف شده به عنوان جریمه پرداخت خواهد کرد.


موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی در راستای اهداف و خط مشی خود مبنی بر پیشگیری از اختلافات و نهایتاً کاهش حجم دعاوی در مراجع قضائی و اداری و با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری و مشاورین حقوقی مورد اعتماد در زمینه قراردادهای مشارکت در ساخت، خدمات حقوقی تخصصی خویش را ارائه می نماید. برای بهره گیری از این خدمات می توانید با موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی تماس حاصل فرمائید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: امتیاز: )
بیشتر بخوانید :  انتقال قرارداد مشارکت در ساخت
فهرست