دعوای ابطال تصمیمات کمیسیون ماده 170 آئین نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات مصوب 1386 در رابطه با رد اظهارنامه ثبت طرح صنعتی

طبق قوانین مقررات ایران می بایست اظهارنامه و ضمائم آن از لحاظ جنبه های شکلی و سایر شرایط مقرر در قانون و آئین نامه از جمله شرایط ماهوی مقرر در ماده 21 قانون مصوب 1386 مورد بررسی و در نهایت مبادرت به اظهارنظر در رابطه با اظهارنامه ثبت طرح نماید .در صورتی که مرجع ثبت پس از بررسی اظهارنامه ثبت طرح ، تصمیم بر رد اظهارنامه بگیرد این تصمیم قابل اعتراض از سوی متقاضی است . اعتراض بایستی در دو نسخه به صورت کتبی و همراه با دلایل و مستندات و پرداخت هزینه رسیدگی ظرف مدت 30 روز از تاریخ ابلاغ تصمیم از طریق مرجع ثبت به کمیسیون موضوع ماده 170آئین نامه اجرایی تسلیم شود .

کمیسیون پس از رسیدگی ، تصمیم خود را به صورت مستند و مستدل اعلام می نماید تصمیم کمیسیون از سوی مرجع ثبت متقاضی یا به طرفین اختلاف ابلاغ شده و ظرف 60 روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض در دادگاه صالح می باشد .

معترض به تصمیم کمیسیون باید مبلغی را طبق شرح مذکور در جدول هزینه ها به عنوان ودیعه در صندوق دادگستری گذاشته و رسید آن را ضمیمه دادخواست خود نماید . از مبلغ مذکور در صورتیکه معترض محکوم به بی حقی شود خسارت طرف پرداخت شده و چنانچه طرف بیش از مبلغ مذکور خسارت دیده باشد برای مازاد می تواند به دادگاه رجوع نماید .

پس از ارائه دادخواست و رسیدگی به دلایل و مدارک استنادی خواهان ، در صورتی که رأی کمیسیون در رد اظهارنامه ، فاقد دلیل و مدرک موجه باشد و طرح صنعتی که تقاضای ثبت آن شده دارای اوصاف مقرر در قانون باشد قاضی رسیدگی کننده حکم بر ابطال رأی کمیسیون را طبق ماد 20 و 21 قانون مصوب 1386 صادر می نماید رأی صادره ظرف مهلت 20 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی در محاکم تجدیدنظر استان تهران می باشد .

بیشتر بخوانید :  دعوای صدور حکم بر منع فروش و توزیع کالای مغایر با طرح صنعتی ثبت شده
به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: امتیاز: )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست