جرم رابطه نامشروع

جرم رابطه نامشروع نیاز به شکایت شاکی خصوصی ندارد بنابراین در این جرم مدعی العموم می تواند شخصاً و بدون این که شاکی خصوصی شکایت کند، وارد رسیدگی به جرم براساس ماده 637 قانون تعزیرات سال 1375 شود.

مطابق ماده 637 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات سال 1375)  هر گاه زن و مردی که بین آنها رابطه ی زوجیت نیست مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه شوند به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه همراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر می شود.

جرم رابطه نامشروع

بعلاوه مطابق ماده 637 قانون فوق هر کس علناً در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی کند علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم می شود و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد ولی عفت عمومی را جریحه دار کند فقط به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

مطابق تبصره ماده فوق نیز زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ده روز تا دو ماه و یا از پنجاه هزار تا پانصد هزار ريال جزای نقدی محکوم خواهند شد.


موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی و وکلای مجرب و متخصص این موسسه آماده ارائه هر گونه مشاوره و قبول وکالت تخصصی در دعاوی جرم روابط نامشروع می باشد. جهت بهره مندی از این خدمات می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: امتیاز: )
بیشتر بخوانید :  جعل گذرنامه یا جواز اقامت یا جواز عبور
فهرست