تغییر کاربری برای طرح تفصیلی

در این صفحه قصد داریم اطلاعات کاملی درباره تغییر کاربری برای طرح تفصیلی به شما خوانندگان محترم ارائه دهیم. طرحی که براساس معیارها و ضوابط کلی طرح جامع شهر، نحوه استفاده از زمین های شهری را در سطح مناطق مختلف شهر و موقعیت و مساحت دقیق زمین برای هر یک از آنها و وضع دقیق و تفصیلی شبکه عبور و مرور و میزان تراکم جمعیت، تراکم در واحدهای شهری، اولویت های مربوط به مناطق بهسازی، توسعه و حل مشکلات شهری و موقعیت کلیه عوامل مختلف شهری را معین می نماید تغییر کاربری طرح تفصیلی نامیده می شود.

تغییر کاربری طرح تفصیلی

تغییر کاربری برای طرح تفصیلی و طرح جامع شهری لازم و ملزوم یکدیگر هستند ولی از نظر روش کار، شیوه تهیه مقیاس نقشه ها و نتیجه نهایی با یکدیگر تفاوت دارند. تغییر کاربری طرح تفصیلی جزئیاتی را شامل می شود که طرح جامع شهری به آن ها به صورت کلی پرداخته است. بررسی و تصویب طرح تفصیلی شهر تهران و اعمال تغییرات احتمالی در آن، جزء وظایف کمیسیون ماده 5 می باشد هر گونه تقاضا جهت تغییر کاربری در طرح تفصیلی در کمیسیون ماده 5 مطرح می گردد.

مطابق تغییر کاربری برای طرح تفصیلی ، هر یک از املاک تهران در یکی از چهار پهنه مسکونی، تجاری، مختلط و سبز قرار دارد و یکی از حداقل 10 زیر پهنه های این چهار پهنه، به عنوان کاربری ملک تعیین شده است که در زمان استعلام از سامانه طرح تفصیلی، به صورت کد سه رقمی به مالکین اعلام می شود و کاربری تعیین شده در تغییر کاربری در طرح تفصیلی ، تحت شرایطی قابل تغییر می باشد. اگر مالکی در پهنه مسکونی تشخیص دهد که کاربری مسکونی برای او مناسب نیست می تواند درخواست خود را برای وضع کاربری غیرمسکونی مانند خدمات پشتیبان سکونت که در پهنه مسکونی پیش بینی شده ارائه نماید.

بیشتر بخوانید :  وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری - ماده 100 قانون شهرداری
تغییر کاربری برای طرح تفصیلی | دادپویان حامی

تغییر کاربری برای طرح تفصیلی موسسه حقوقی دادپویان حامی

 

تغییر کاربری درطرح تفصیلی

تغییر کاربری برای طرح تفصیلی ، باید ابتدا مالک درخواست خود را به معاونت شهرسازی شهرداری منطقه سکونت خود برده تا پس از بررسی اولیه به دبیرخانه کمیسیون ماده 5 ارسال شود و پس از بررسی در کمیسیون ماده 5 در صورت نیاز به بررسی مجدد درخواست مالک به شورای عالی شهرسازی و معماری فرستاده می شود تا تأیید نهایی در این شورا اعلام شود. طبق قانون، شهرداری هیچ گونه اختیار برای تغییر کاربری در طرح تفصیلی ندارد و تنها مرجع ذی صلاح جهت تغییر کاربری برای طرح تفصیلی کمیسیون ماده 5 شورای عالی شهرسازی و معماری است.

موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی با سالها سابقه درخشان در خصوص پرونده های شهرداری من جمله تغییر کاربری برای طرح تفصیلی، با بهره گیری از وکلای متخصص و متبحر و کارشناسان و حقوقدانان باتجربه در این زمینه آماده ی ارائه خدمات حقوقی تخصصی خویش در زمینه تغییر کاربری برای طرح تفصیلی می باشد جهت بهره مندی از این خدمات و اخذ مشاوره حضوری می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
(رای: 4 امتیاز: 1.8)
فهرست