اقدام به احداث ساختمان پس از انقضا مدت اعتبار تعیین شده در پروانه، در حکم احداث ساختمان بدون پروانه است.

شهرداری, نظریه مشورتی شهرداری

شرح موضوع

 

اقدام به احداث ساختمان پس از انقضا مدت اعتبار تعیین شده در پروانه، در حکم احداث ساختمان بدون پروانه است.

سوال : آیا اقدام به احداث ساختان پس از انقضا مدت اعتبار تعیین شده در پروانه صادره از سوی شهرداری، در حکم احداث ساختمان بدون پروانه است یا خیر؟

نظریه شماره 4452/7 اداره کل حقوقى قوه قضائیه مورخ 22 / 6 / 1378

اقدام به احداث ساختان پس از انقضا مدت اعتبار تعیین شده در پروانه ساختمانی در حکم احداث بنا، بدون داشتن پروانه ساختمانی است زیرا پروانه سابق الصدور به علت انقضای مدت فاقد ارزش قانونی خواهد بود مگر اینکه احداث بنا در مهلت مندرج در پروانه شروع شده باشد که در این صورت ادامه آن مغایر پروانه نیست.

 

مطالب مرتبط : الزام شهرداری به صدور پروانه ساختمان و ابطال پروانه ساختمان

کمیسیون ماده 100 شهرداری

مقالات مرتبط

مطالب پربازدید

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره از دفتر حقوقی دادپویان حامی اطلاعات خود را ثبت کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت جهت مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

نام و نام‌خانوادگی(ضروری)
Hidden

پرسش و پاسخ

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات مرتبط