حقوق کارگر در صورت نداشتن قرارداد کار

بر طبق ماده ۷ قانون کار : قرارداد کار می تواند به صورت کتبی یا شفاهی منعقد گردد. قرارداد کتبی به دلیل مکتوب بودن احتمال دخل و تصرفات در آن کمتر است چرا که طرفین همه شرایط را در آن قید می کنند و در صورت بروز هر مشکلی به آن استناد می کنند. و در صورتی که هر کدام از طرفین از مفاد قرارداد تخطی کند طرف مقابل به راحتی می تواند به قرارداد کتبی استناد کند و ادعای خود را اثبات کند.اما قرارداد شفاهی چنین نیست و از آنجائی که توافقات بین طرفین به صورت گفتاری، مورد بحث قرار گرفته است اثبات برخی از موارد پس از عارض شدن مشکل به سختی امکان پذیر است. البته برخی از کارفرمایان تصور می کنند نبودن قرارداد مکتوب به نفع آنهاست و در آینده در صورت بروز مشکل می توانند مدعی عدم توافقات شوند و بتوانند خود را خلاصی بدهند.

حقوق کارگر در صورت نداشتن قرارداد کار

اما برخلاف تصور اکثر کارفرمایان چنین نیست و لازم به ذکر است که اداره کار در صورت بروز اختلاف بین کارگر و کارفرما، بیشتر طرفدار کارگر است. به عبارت دیگر اداره کار در وهله اول جهت احقاق حق کارگر به عنوان قشر ضعیف جامعه ایجاد شده است پس در چنین مواردی کفه ترازو را به سمت کارگر متعادل می کند و از کارفرما دلیل و مدرک می خواهد. پس اینکه کارفرمایان با تصور اینکه به دلیل نبود قرارداد مکتوب گمان کنند که می توانند از حقوق و مزایای کارگر کم کنند کاملا اشتباه است و در صورت بروز اختلاف در چنین مواردی کارگر حتی یا وجود نداشتن قرارداد کار ،می تواند به اداره کار مراجعه کندو با ارائه ادله دیگری از جمله فیش حقوقی، شاهدو … مدعای خود را مبنی بر کار نزد کارفرما ثابت کند. در چنین حالتی اداره کار ، کارفرما را ملزم به پرداخت همه حقوق کارگر می کند و حتی مواردی را که در قرارداد شفاهی قید نشده بوده را هم شامل می شود. چرا که کارگر بایستی از تمام حقوقی که اداره کار به او اعطا کرده است، منتفع شود.

متاسفانه قشرکثیری از کارگران بدون داشتن قرارداد کتبی به کار مشغول هستند و در زمان اختلاف اغلب با آن جمله از جانب کارفرما مواجه می شوندکه قراردادی بین ما وجود نداشته است. بسیاری از کارگران هم ، چون از قانون بی اطلاع هستند پیگیر حق و حقوق خود نمی شوندو در این بین مشکلات عدیده ای برای آن ها حاصل می شود . در حالیکه لازم به ذکر است که چنین کارگرانی می توانند با مراجعه به اداره کار و شکایت از کارفرما ، حق خود را بازستانند که البته روند خاص خود و مستندات خود را می طلبند و مدارک آن ها نیز باید تکمیل باشد. از این رو بهتر است برای حصول نتیجه مطلوب از مشاوره و راهنمایی وکلای با تجربه در زمینه دعاوی اداره کار مدد بگیرند.

گروه وکلای دادپویان حامی با دارا بودن کادر متخصص و متبحر و به سرانجام رساندن پرونده های موفق در زمینه دعاوی کارگر و کارفرما در کنار شما و برای احقاق حق شما تمام دانش و تجربه خود را ارائه خواهد کرد، کافی است با ما تماس بگرید تا با کادر متخصص در این زمینه مشورت و هم فکری داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست