وضعیت کارگر در صورت انحلال کارگاه

شاید به جرات بتوان گفت یکی از دغدغه های همیشگی کارگران از دست دادن کار و نقطه امنیت شغلیشان است. از این رو قانون گذار اهتمام لازم را به خرج داده است تا دغدغه ها و درگیری های ذهنی و فکری کارگران را در مورد کار ، شناسایی و برای آن ها راه چاره در نظر بگیرد.یکی از این دغدغه های همیشگی کارگران، انحلال کارگاه و وضعیت کارگر در صورت انحلال کارگاه است.

قانون گذار در ماده ۱۲ قانون کار ، این مورد را چنین پیش بینی کرده است:

«هر نوع تغییر حقوقی در وضع مالکیت کارگاه از قبیل فروش یا انتقال به هر شکل ، تغییر نوع تولید ، ادغام در موسسه دیگر ، ملی شدن کارگاه فوت مالک و امثال این ها ، در رابطه قراردادی کارگرانی که قراردادشان قطعیت یافته است موثر نمی باشد و کارفرمای جدید ، قائم مقام تعهدات و حقوق کارفرمای سابق است»

در این ماده هر نوع تغییری در کارگاه را مدنظر قرارداده است و تغییرات جنبه حصری ندارد. اما انچه اهمیت بیشتری دارد این است که با وجود تمام تغییرات ، کارگر بر کارخود مستقر و پابرجاست .اگر چه برای انتقال کارگاه به غیر ، نیازی به موافقت کارگران نیست و انتقال حتی ممکن است بدون اطلاع کارگران انجام شود. اما انچه رخ می دهد این است که کارفرمای جدید خود به خود قائم مقام کارفرمای سابق می شود و حقوق و تعهدات وی را ایفا می کند.

بیشتر بخوانید :  قرارداد کار و انواع قرارداد کار

ـممکن است این سوال به ذهن متبادر شود که منظور از کارگر در چنین مواردی چگونه کارگری است ، کارگر دائم ، موقت ، آموزشی کدام منظور است ؟

وکیل اداره کار پاسخ می دهد : منظور از کارگر در ماده ۱۲ قانون کار هم کارگر دائم و هم موقت است .اما در مورد کارگری که دوره آزمایشی را طی می کند و در قرارداد به این مورد اشاره شده : این ماده در چنین مواردی کاربردی ندارد .مگر اینکه قرارداد آزمایشی خاتمه یافته باشد و کارگر همچنان مشغول به کار باشد و رابطه کارگر و کارفرمایی قطع نشده باشد.

وضعیت کارگر در صورت انحلال کارگاه

وکیل مزبور در جهت تکمیل عرایض خویش و برای شفافیت موضوع مورد شایعی را مطرح می کند .و چنین اظهار می نماید: همگی ما نام قراردادهای پیمانکاری را به وفور شنیده ایم .قراردادهای پیمانکاری ، بدین صورت است که واحدها، موسسات دولتی یا خصوصی انجام برخی از امور خود را با عقد پیمان کاری به اشخاص حقیقی یا حقوقی واگذار می کنند.در چنین مواقعی مراکز نام برده ، اقدام به استخدام کارگرانی جهت انجام پروژه مزبور می کنند و آنچه مسلم است از آنجایی که با اتمام پروژه عقد خاتمه می یابد ، قراردادی هم که با کارگرانی که برای پروژه مزبور استخدام شده بودند بسته شده است خاتمه می یابد .و این مورد دقیقا از موارد قراردادهای موقتی است که بین کارگر و کارفرما منعقد می شود.و حتی اگر کارگر مزبور در همان واحد در پروژه ای دیگر هم شرکت کند اشتغال وی در پروژه جدید چه در همان واحد و چه در واحدهای دیگر و با کارفرمایان جدید ادامه کار سابق تلقی نمی شود.

  • گاهی افراد از منزل خود جهت اشتغال استفاده می کنند  .«در آن مکان افرادی را استخدام می کنند همچون قالی بافی ، خیاطی و …» و گمان می کنند که چون منزل است پس در صورت انحلال مسئولیتی بر کارفرما نیست. در حالیکه منزلی که در آن افرادی که مشغول به فعالیت می باشند ،مشمول قانون کار هستند. با توجه به تعریف کارگاه که در ماده ۴ قانون کار امده است عنوان کارگاه بر مکان مزبور صادق است .و هرگونه تغییر در وضعیت کارگاه نباید بر کار کارگر تاثیر بگذارد و امنیت شغلی وی را برهم بزند. اما متاسفانه مخصوصا بسیاری از خانم ها که در چنین کارگاه های خانگی اشتغال دارند با این امر آشنا نیستند و در صورت انحلال کارگاه حق خود را مطالبه نمی کنند.
  • نکته قابل تامل دیگری که قانون گذار در تبصره ذیل بند الف ماده ۲۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی مصوب ۲۱/۱۲/۹۵ آورده است این است که «تبصره- انحلال، انتزاع و ادغام موسساتی که به موجب قانون تاسیس شده است صرفا با تصویب مجلس شورای اسلامی امکان پذیر می باشد.»
بیشتر بخوانید :  وکیل اداره کار و دفاع از حقوق کارگر و کارفرما - ضرورت مشاوره با وکیل متخصص اداره کار

تبصره مذکور به روشنی بیان کرده است که اگر چه انحلال و انتقال و … در مورد موسسات مجاز است اما دشواری های خود را هم دارد.

مسلما هیچ لذتی بالاتر از امنیت داشتن نیست .و امنیت شغلی هم می تواند تا حد زیادی بر بهبود روند کار کارگران و آرامش ذهنی و فکری آنان تاثیر داشته باشد .هرچند به وفور مشاهده می شودکه کارگران خود را قشر ضعیف جامعه که هیچ گاه حقی برایشان لحاظ نشده است فرض می کنند و از کنار بسیاری از تخطیات گذر می نمایند. در حالیکه اداره کار ، تعاون ، رفاه و قانون کار جهت حمایت از کارگر بنا و تصویب شده اند فلذا نباید از حق قانونی که جهت آسایش و امنیت و آرامش کارگران برای ان ها قرارداده شده است به سادگی گذشت.

آنچه کارگران عزیز به آن نیاز دارند اطلاعات حقوقی از حق و حقوقشان در این حیطه است . موسسه حقوقی دادپویان حامی با دارا بودن کادر متخصص و متبحر خود در زمینه دعاوی کارگر و کارفرما و وکلای مجرب در این زمینه با مطلع کردن شما از حقوق حقه خود ، شما را از ابتدا تا انتهای روند رسیدگی همراهی می کند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست