توقیف علامت تجاری

توقیف در لغت به معنای بازداشت کردن ، در جایی نگه داشتن می باشد.زمانی که از واژه توقیف استفاده می شود بدین معناست که مالی را از فردی جهت استیفاء طلب بازداشت می نمایند تا از محل فروش مال مزبور،طلب محکوم له پرداخت شود.برای توقیف علامت تجاری هم روند به همین صورت است.

البته توقیف در امور مالی کاربرد دارد و هر مالی که ارزش مالی و معاملاتی داشته باشد قابل توقیف می باشد. در مورد علامت تجاری نیز باید به این نکته اشاره نمود که علامت تجاری نیز دارای ارزش مالی و معاملاتی است و به همین دلیل می تواند در شمار اموال توقیفی قرار بگیرد.

علامت تجاری، زمانی که به نام فردی ثبت می گردد، مالک انحصاری می یابد که تنها استفاده از آن برای وی مجاز است. اما علامت تجاری قابل انتقال از طرف مالک آن می باشد.

و مالک علامت تجاری ثبت شده می تواند آن را به دیگران انتقال دهد.

از آنجایی که انتقال علامت تجاری ثبت شده امکان پذیر است فلذا توقیف علامت تجاری ثبت شده نیز مجاز است. اما با توجه به این نکته که تنها مالک علامت تجاری مجاز به استفاده از آن می باشد،در صورتی که علامت تجاری توقیف گردد، فردی که علامت مزبور را توقیف نموده است برای استفاده از ان بایستی علامت مزبور را با رعایت مقررات قانونی به نام خود ثبت نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست