حداقل مزد کارگران و افزایش حقوق و دستمزد

سوالات رایج و بیشماری درباب مزد و حقوق درذهن هر کارگری نقش میبندد .

  • ازجمله این سوالات این است که معیار تعیین حداقل مزد کارگران چگونه است؟
  •  اضافه حقوق در چه صورتی و به چه شکلی صورت می گیرد؟
  •  تا چه اندازه اضافه حقوق صورت گرفته ، توسط کارفرمایان اجرا می شود ؟
  • آیا ضمانت اجرایی جهت تخظی کارفرما از این موضوع وجود دارد یا خیر؟

ماده ۴۱ قانون کار در این باره چنین مقرر نموده است: «شورای عالی کار همه ساله موظف است ، میزان حداقل مزد کارگران را برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف با توجه به معیارهای ذیل تعیین نماید:

۱)حداقل مزد کارگران با توجه به درصد تورمی که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام شود.

۲) حداقل مزد بدون آنکه مشخصات جسمی و روحی کارگران و ویژگی های کار محول شده را مورد توجه قرار دهد باید به اندازه ای باشد تا زندگی یک خانواده که تعداد متوسط آن ، توسط مراجع رسمی اعلام می شود را تامین نماید .»

باتوجه به ماده آنچه مسلم است قانون گذارشورای عالی کاررا موظف نموده که هرساله میزان حداقل حقوق کارگران رامشخص نماید.میزان حداقل حقوق باتوجه به شرایط وضوابطی برای کارگران مشخص میشود. البته ناگفته نماند این میزان،حداقل حقوقی است که به صورت پایه باید به کارگر اعطا شود. دراین زمینه فرقی بین کارگر ماهروغیرماهرنیز وجود ندارد.اما چنانچه کارگرتجربه ،تخصص ویا سابقه داشته باشد معمولا بالاتر ازمبلغ مقرر دریافت می نماید.گاهی نیز ممکن است اصلا چنین مواردی وجود نداشته باشد .اماطبق قراردادی که بین کارگر وکارفرمامنعقد میشود،میزان حقوق دریافتی کارگر بسیاربالاتر ازحداقل مشخص شده توسط شورای عالی کار باشد. تقریبا هرساله شاهد افزایش حقوق کارگران هستیم . اما سوالی که مطرح میشود این است که این اضافه حقوق از چه زمانی به کارگران تعلق می گیرد؟

حداقل مزد کارگران و افزایش حقوق و دستمزد

حداقل مزد روزانه کارگرهنگامی لازم الاجرا می باشدکه مصوبه شورای عالی کاردرروزنامه کثیرالانتشار طبق قانون مدنی انتشار پیدا نماید. تاریخ اجرای مصوبه از ابتدای سال قلمداد می شود.

لازم است بدانیدکه افزایش حداقل مزدکارگر درهرسال توسط شورای عالی کار از موارد دخالت دولت است و جنبه آمره دارد .به عبارت دیگر توافق خلاف آن بی اثر است. فلذا اگرکارفرمایی در ازای ساعات کاری مشخص در اداره کار،مبلغ پایین تری به کارگربپردازد،با شکایت کارگر،مسئول پرداخت آن به کارگرمیگردد.

تعیین حداقل مزد،جنبه حمایتی برای کارگر دارد. اماجهت مازاد مزد تعیین شده به کارگر شورای عالی کار دخالت نمی کند.

لازم به ذکر است درصورتی که حداقل مزدکارگران افزایش پیداکند،کارفرماحق اینکه بخواهدکاربیشتری ازمیزان مقرر شده درقانون کاررا ازکارگرمطالبه نمایدراندارد.طبق قانون کار برای مشاغل عادی ۴۴ ساعت در هفته و مشاغل سخت۳۶ساعت درهفته افراد به کارمشغول میشوند. در قبال ساعات کاری  مذکورحداقل مزد شورای عالی کار به کارگران تعلق می گیرد .در صورت توافق با کارفرما و نوع کار محوله وتخصص کارگر و…این میزان می تواند از حداقل مقرر بالاتر باشد . اما کارفرما به هیچ عنوان در قبال این ساعات کاری نمی تواند مبلغ کمتری را در نظر بگیرد .این مورد به دلیل اهمیت موضوع در تبصره ماده ۴۱ قانون کار هم عنوان شده است.

«کارفرمایان موظفند که در ازای انجام کار در ساعات تعیین شده ی قانونی به هیچ کارگری کمتر از حداقل مزد تعیین شده جدید پرداخت ننماید و در صورت تخلف ، ضامن تادیه ما به تفاوت مزد پرداخت شده و حداقل مزد جدید می باشند.»

قانون گذار در این ماده به صراحت بیان کرده است که کارفرمایان مجاز به پرداخت کمترازحداقل مقررقانونی نیستند. حتی برای اینکه اهمیت موضوع را هم نشان دهد برای امر فوق ضمانت اجرا هم در نظر گرفته است.

ضمانت اجرای تخطی از تبصره فوق «ماده ۴۱ قانون کار»

 افزایش حقوق توسط شورای عالی کار،کاملا حساب شده و باتوجه به درصد تورمی وشرایط زندگی وفاکتورهای اساسی درنظرگرفته می شود. ازاین روقانون گذار جدیت کامل خودرادراین باره نشان داده است .فلذا کارفرمایان نمیتوانند ازنیازکارگران به کار سوء استفاده کرده ومزد آنهارا به کمتر از آنچه استحقاق آنرا دارندتنزل دهند.

قانون گذار در ماده ۱۷۴ قانون کار برای کارفرمای متخلف چنین مقرر کرده است :« …. حسب مورد علاوه بر رفع تخلف یا تادیه حقوق کارگر و یا هر دو در مهلتی که دادگاه با کسب نظر نماینده وزارت کار و امور اجتماعی تعیین خواهد کرد، به ازای هر کارگر به ترتیب ذیل محکوم خواهند شد :

۱ـ برای تا ۱۰ نفر ، ۲۰ تا ۵۰ برابر حداقل مزد روزانه یک کارگر

۲ـ برای تا ۱۰۰ نفر نسبت به مازاد ۱۰ نفر ، ۵ تا ۱۰ برابر حداقل مزد روزانه یک کارگر

۳ـ برای بالاتر از ۱۰۰ نفر نسبت به مازاد ۱۰۰ نفر ، ۲ تا ۵ برابر حداقل مزد روزانه یک کارگر »

با توجه به توضیحات فوق متوجه شدیدکه قانونگذار دراین موارد بسیار سخت گیرانه با کارفرما برخورد کرده است. اما بسیاری ازکارگران ازاین حمایت قانونی بی خبرند وبا مزدکمتر از حداقل هم به کار خود ادامه می دهند.

اغلب این افرادبه دلیل ترس از دست رفتن کارشان صحبتی در این باره نمینمایند.درحالیکه این امرکه طبق شورای عالی کار مزددریافت نمایندازحداقل حقوق شناخته شده کارگران میباشدکه دراداره کاربرای آنان لحاظ شده است. چنانچه کارگران بر این امر معترض شوند مجازات برای کارفرما در نظر گرفته شده است.

چنانچه تا به امروز ازاین حق قانونی خود بی اطلاع بوده اید،هم اکنون میتوانید جهت احقاق حق خود اقدام نمایید.

گروه وکلای دادپویان حامی با بیش از10سال سابقه حقوقی موفق دردعاوی اداره کار،کارگر وکارفرما میباشد.دراین زمینه وسایردعاوی اداره کار،کنار شما وبرای احقاق حق شما ازتمام توان و تجربه خود استفاده خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست