ترک کار بدون قرارداد

گاهی ممکن است کارگری بدون هیچ عذر موجهی کار خود را ترک کند و از این جهت به کارفرما خساراتی وارد می شود که در چنین مواقعی کارفرما می تواند جهت خسارات وارده از کارگر مطالبه خسارت نماید.اما در صورت نبود قرارداد کتبی اثبات مدعای کارفرما به سهولت امکان پذیر نمی باشد چرا که در اکثر مواقع قانون کار حق را به کارگر اعطا نموده است و چنانچه کارفرمایی چنین مدعایی داشته باشد بایستی ادعای خویش را ثابت کند. ترک کار بدون قرارداد کتبی میتواند باعث تحمیل شرایط ناخوشایندی به کارگر یا کارفرما شود.

چه بسیار مواردی که مشاهده می شود کارفرما ، حق و حقوق کارگر را نپرداخته است اما به دلیل نبودن قرارداد کتبی مدعی تسویه حساب با او می گردد و گاهی نیز کارگر با دریافت کامل حق و حقوق خود ، همچنان ادعا می نماید که کارفرما حق و حقوق او را پرداخت ننموده است.

اهمیت وجود قرارداد کتبی در زمان ترک کار

قرارداد کار می تواند به صورت کتبی و شفاهی باشد . چنانچه قرارداد کار به صورت کتبی باشد،امکان تخطی برای کارگر و کارفرما کمتر است چرا که چنین قراردادی در حکم سندی است که می تواند اثبات کننده ادعاهای طرفین باشد.چون در صورتی که اختلافی بین کارگر و کارفرما حادث شود امکان مراجعه به مفاد قرارداد وجود دارد و می توان از این طریق فرد خاطی را «اعم از کارگر و کارفرما» شناسایی نمود . اما چنانچه قرارداد کتبی بین طرفین «کارگر  و کارفرما» وجود نداشته باشد اگر چه قرارداد شفاهی نیز از نظر قانون کار دارای اعتبار است اما اثبات توافقات مابین طرفین ، در چنین قراردادهایی با سختی هایی همراه می باشد و امکان سوء استفاده را برای هر کدام از طرفین فراهم می نماید.

ترک کار بدون قرارداد

گاهی دیده می شود که کارگرانی به صورت ارادی ترک کار نموده اند اما از عدم قرارداد فی ما بین خود و کارفرما سوء استفاده نموده و همچنان مطالبه حق و حقوق خود را می نمایند . بدین جهت طرح دعوا می نمایند اما عدم قرارداد کتبی بین کارگر و کارفرما دلیل بر این نیست که کارفرما نتواند از جهت ترک کار کارگر مطالبه خسارت نماید و یا این امر نباید حربه ای در دست کارگر باشد تا از حمایت قانون سوء استفاده نموده و مطالبه حق و حقوقی را به ناحق نماید . بلکه اگر چه دراکثر مواقع حمایت قانون از کارگر بیشتر است این امر باعث نمی شود که در صورت پرداخت شدن حق و حقوق کارگر توسط کارفرما ، مجددا هزینه های مزبور از کارفرما مطالبه شود.

لازم به ذکر است که کارفرما می تواند مطالبه خسارت به جهت ترک کار کارگر را نیز بنماید و چنانچه در این مواقع از کارگر بابت حسن انجام کار چک یا سفته نیز در دست داشته باشد ، می تواند جهت جبران خسارت خود استفاده نماید . عدم وجود قرارداد کار مانعی جهت مطالبه خسارت از کارگر برای کارفرما ایجاد نمی نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست