مشاغل سخت و زیان آور

مشاغل سخت و زیان آور به مشاغلی گفته می شود که عوامل فیزیکی ، شیمیایی ، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد باشد و بر اثر چنین اشتغالی سلامتی جسمی و روانی کارگر تحت تاثیر قرار بگیرد.به عبارت دیگر اشتغال در چنین مشاغلی ، تنش و استرس فراوان تری نسبت به سایر مشاغل برای کارگر ایجاد می کند از این رو به آن ها مشاغل سخت و زیان آور گفته می شود.

مشاغل سخت و زیان آور در دو گروه تقسیم بندی می شوند:

۱)دسته اول مشاغلی که سختی و زیان آوری با ماهیت آن ها وابستگی دارد . اما در صورتی که تدابیر بهداشتی ، ایمنی ، فنی توسط کارفرما به درستی لحاظ شود می توان سختی و زیان آور بودن آن ها را از بین برد.

۲)دسته دوم مشاغلی هستند که ماهیتا سخت و زیان آور هستند . اما با این تفاوت که برخلاف دسته اول لحاظ کردن تمهیدات لازم جهت تدابیر بهداشتی ، فنی ، ایمنی توسط کارفرما وصف سختی و زیان آور بودن این مشاغل را از بین نمی برد.

( به دلیل اهمیت موضوع و حمایت قانونی از کارگر موارد فوق توسط قانون گذار در ماده ۱ آئین نامه بند «ه» جز « ب » ماده واحده قانون اصلاح تبصره ۲ الحاقی ماده ۷۶ قانون اصلاح مواد ۷۲ و ۷۷ و تبصره ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴ و الحاق دو تبصره به ماده ۷۶ مصوب ۲۶/۱۲/۱۳۵۸ هیات وزیران پیش بینی شده است.)

مشاغل سخت و زیان آور

چگونگی تمییز مشاغل سخت در هر کدامم از گروه ها

ـ برحسب درخواست کارگر ، کارفرما . تشکل ها ، وزارت بهداشت ، درمان و اموزش پزشکی ، وزارت کار و امور اجتماعی و صندوق تامین اجتماعی تعیین سخت و زیان آور بودن مشاغل در هر کارگاه با بررسی سوابق، انجام بازدید و بررسی شرایط و با تائید کمیته های انسانی انجام می گیرد . در نتیجه مشاغل مربوطه در هر کدام از دسته های اول و دوم کارهای سخت و زیان آور قرار می گیرد .

و سپس کارفرما موظف می شود نسبت به ایمن سازی عوامل و شرایط محیط کار در حد مجاز و مطابق استانداردهای ارائه شده در قانون کار و آئین  نامه های آن اقدامات لازم را مبذول نماید.

 وظایف کارفرمایان در قبال کارگران در مشاغل سخت و زیان آور

۱ـ کارفرمایان موظفند قبل از استخدام کارگران در مشاغل سخت قابلیت و استعداد جسمانی آن ها را با کار مورد نظر لحاظ کنند و بعد کارگر را استخدام نمایند . این امر از طریق معاینه پزشکی کارگران قبل از استخدام صورت می گیرد که در صورتی که چنین امری انجام نشود.قانون ضمانت اجرا برای کارفرما در نظر گرفته است.

۲ـ همچنین کارفرمایان موظفند ، کارگران خود را در چنین مشاغلی حداقل در سال ، یکبار جهت آگاهی در روند سلامتی آنان و پیشگیری از فرسایش روحی و جسمی آنان توسط مراکز بهداشتی و درمانی مورد معاینه قرار دهند و نتیجه معاینات را در پرونده کارگران ضبط کنند و یک نسخه از آن را هم به سازمان تامین اجتماعی ارائه بدهند.

در صورتی که از هر کدام از این موارد توسط کارفرما رعایت نشود و در نتیجه بیمه شده دچار حادثه ای گرددو یا اینکه بیماری او شدت پیدا کند سازمان تامین اجتماعی تمهیدات لازم را در قبال بیمه شده انجام می دهد . و هزینه های مربوطه را هم طبق ماده ۵۰ قانون تامین اجتماعی از کارفرما مطالبه و وصول می کند.

همان طور که بیان شد قانون جهت حمایت از کارگران ، وظایفی را بر کارفرمایان مقرر کرده است که کوتاهی در آنان می تواند با توجه به نوع مشاغل که سخت و زیان آور است عواقب غیر قابل جبرانی را در بر داشته باشد . از این رو لازم است کارگران قبل از ورود به هر شغلی ، آگاهی های لازم در مورد شغل مزبور کسب نمایند . و اینکه مطلع باشند که آیا شغلی که در آن قدم می گذارند جزء مشاغل سخت محسوب می شودیا خیر و حتی در فرض آگاهی هم اطلاع از این مساله که آیا کارفرما اقدامات و تدابیر ایمنی ، فنی ، بهداشتی و … را رعایت کرده است یا نکرده ، از اهمیت بالایی برخوردار است.

و واضح است که در چنین مواقعی اگر حادثه ای رخ دهد و کارگر آسیبی ببیند در صورت قصور کارفرما در انجام تدابیری که قانون بر عهده وی گذاشته است مسئول است.

گروه وکلای دادپویان حامی ، با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت موفق در دعاوی اداره کار و دارا بودن کادر متخصص و متبحر در این زمینه حامی و همراه شماست ….

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست