تکلیف کارفرما در ترک کار کارگر

ترک کار در قانون کار فعلی، مصوب ۱۳۶۹ پیش بینی نشده است . از این رو ماده صریحی مبنی بر اینکه در چنین مواقعی کارفرما به چه وسیله ای باید تمسک جوید در نظر گرفته نشده است . اما قانون گذار در ماده ۲۷ قانون کار چنین مقرر داشته است :

«هرگاه کارگر در انجام وظایف محوله قصور ورزد و یا آئین نامه های انضباطی کارگاه را پس از تذکرات کتبی نقض نماید ، کارفرما حق دارد در صورت اعلام نظر مثبت شورای اسلامی کار علاوه بر مطالبات و حقوق معوقه به نسبت هر سال سابقه کار معادل یک ماه آخرین حقوق کارگر را به عنوان ،حق سنوات، به وی پرداخت و قرارداد کار را فسخ نماید.»

ترک کار را نیز می توان از مصادیق قصور کارگر در نظر گرفت . چرا که چنانچه کارگری بدون اطلاع کار خویش را رها نماید مسلما به کارفرما خسارتی وارد می شود . از این رو قانون گذار چنین مقرر نموده است که در چنین مواقعی کارفرما بتواند قرارداد کار را فسخ نماید و او را اخراج نماید.

و البته آنچه در این ماده در نظر گرفته شده است، چنین مقرر نموده که حق سنوات کارگر نیز بایستی پرداخت شود . اما عقلایی به نظر نمی رسد که کارگری که بی جهت کار خویش را رها نموده است و مطمئنا با این عمل به کارفرما نیز خسارت وارد کرده است هیچ نوع جریمه ای نشود . و قاعدتا نباید حق و حقوق خود را هم همچون کارگران دیگر دریافت نماید . از این رو برخی از مراجع حل اختلاف کارگر و کارفرما حق سنوات را برای چنین کارگرانی لحاظ نمی نمایند . کارگرانی را که بدون تشریفات قانونی اقدام به ترک کار می نمایند را مستحق دریافت حق سنوات نمی دانند.

فلذا چنانچه کارفرمایی با چنین مسئله ای رو به رو شود می تواند با تمسک به این ماده قرارداد کار را فسخ و کارگر متخطی را اخراج نماید.

البته اثبات این امر که کارگر بدون دلیل کار خویش را رها نموده است کار چندان سهلی نیست و تخصص و تبحر خود را در علم حقوق می طلبند از این رو توصیه می شود قبل از هر اقدامی با صاحب فن رشته حقوق مشورت و هم فکری داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست