تبدیل قرارداد کار – تبدیل قرارداد کار موقت به دائم – تبدیل قرارداد کار دائم به موقت

در برخی از مواقع  ،قرارداد کار به صورت ارادی یا قهری تغییر شکل می یابد. یعنی از قرارداد کار موقت به دائم یا از قرارداد کار دائم به موقت تغییر میکند.در این مقاله با چگونگی این تغییرات آشنا می شویم.

تبدیل قرارداد کار موقت به دائم

ابتدا لازم است با تعریف قرارداد کار موقت آشنا شویم . قرارداد کار موقت، قراردادی است که معمولا برای اموری که جنبه دائمی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد، هر چند چنین موردی را دقیقا در قانون بیان نکرده است، از این رو کارفرمایان برای اموری هم که جنبه دائمی دارند، گاها قرارداد موقت با کارگران منعقد می کنند. آنچه واضح است این است که در قراردادهای موقت هم باید همه جزئیات مشخص و قید شود از جمله شروع و پایان همکاری، میزان حقوق و مزایا و انجام امر مورد نظر که برای آن قرارداد منعقد شده است.

گاهی قرارداد کار موقتی همچون توضیحات فوق با کارگری منعقد می شود که مدت آغاز و پایان هم مشخص است، کارگر بعد از اتمام دوره کار همچنان به کار خود ادامه می دهد و در این باره، کارفرما هم معترض وی نمی شود، در این صورت به طور ضمنی قرارداد کار کارگر تمدید می شود و با همان حقوق و مزایای سال قبل به کار خود ادامه می دهد و اگر برای سال بعد هم، مجددا همین اتفاق روی دهد قرارداد کار موقت به دائم تبدیل می گردد.

تبدیل قرارداد کار دائم به موقت

البته لازم به ذکر است که در مورد کارگرانی که چند سال متوالی قرارداد کاری آن ها تمدید می گردد، قرارداد به دائمی تبدیل نمی شود چرا که این کارگران هر سال قرارداد را تمدید کرده اند و هرسال قرارداد کار موقت تمدید شده است. فلذا برای اینکه قرارداد کار موقت به دائم تبدیل گردد باید قرارداد کار موقت جدیدی منعقد نگردد.

قصد بر این بود که با زبانی ساده شما عزیزان را با مفهوم تبدیل قرارداد کار موقت به دائم آشنا کنیم اما اگر احیانا در این زمینه با مشکلی روبه رو هستید که جواب خود را در توضیح فوق نیافتید کافی است با ما تماس بگیرید.گروه وکلای دادپویان حامی با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری موفق با تمام توان و تجربه خود در خدمت شماست .

تبدیل قرارداد کار دائم به موقت

طبق تبصره ۲ ماده ۷ قانون کار در تعریف قرارداد دائمی چنین بیان شده است :

  • در کارهایی که طبیعت آن ها جنبه مستمر دارد در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود قرارداد دائمی تلقی می شود.

با توجه به تعریف قرارداد کار دائم می توان قرارداد کار موقت را هم اینگونه تعریف کرد:

  • قراردادی که مدت و زمان در آن قید شده باشد را قرارداد موقت می گویند .

قرارداد موقت بدین صورت است که پس از اتمام دوره قرارداد، به پایان می رسد اما این شرط در مورد قراردادهای دائم وجود ندارد مگر اینکه در قراردادهای دائم خود کارگر بنا به دلایلی بخواهد از کار استعفاء دهد، فوت کند، از کارافتادگی کلی داشته باشد یا اینکه بازنشسته شود و دلایل دیگر که در ماده ۲۱ قانون کار هم بیان شده است که البته موارد بیان شده در ماده ۲۱ مواردی است که قرارداد کار خاتمه پیدا می کند و امکان ورود مجدد به کار فراهم نیست مثل از کارافتادگی کارگر.

در نظر داشته باشید که …

اما گاهی کارگری که قرارداد دائم دارد به دلیل استعفا یا بازنشتگی حقوق و مزایای خود را دریافت می کند و از کار خارج می شود که در این صورت هیچ حق و حقوقی هم از کارگر پایمال نشده است اما بنا به دلایلی مثل تجربه و … . از کارگر دوباره برای همان کار سابق دعوت به همکاری به عمل می آید اما این بار با وی قرارداد کار موقت منعقد می شود و قرارداد دوم در چنین مواردی هیچ ارتباطی با قرارداد اول ندارد چرا که کارگر در مورد کار اول که دائمی بوده است به طور کامل و جامع حق و حقوق خود را دریافت کرده است .و قرارداد دوم قرارداد جدیدی است که منعقد می شود و ارتباطی به قرارداد اول ندارد .

تبدیل قرارداد کار موقت به دائم

و البته ذکر این نکته هم ضروری است که به جز موردی که بیان کردیم، در صورتی که قرارداد کار دائمی منعقد شده باشد کارفرما مجاز نمی باشد که قرارداد را به قرارداد کاری موقت تبدیل کند بلکه برای این امر به رضایت کارگر نیاز است و اگر کارگر رضایت نداشته باشد ، کارفرما چنین اختیاری را ندارد.

کارگرانی که از بدو استخدام بدون قرارداد مشغول کار شوند و البته ماهیت کار آن ها هم مستمر باشد و همچنین کارگرانی که بیش از یک دوره قرارداد همچنان مشغول به کار باشد و کارفرما هم معترض این امر نباشد، این افراد کارگران دائم تلقی می شوند و کارفرما بدون رضایت آن ها نمی تواند قرارداد کار دائمی آن ها را به موقت تبدیل کند اما در صورت رضایت آن ها این امر بلامانع است.

در صورتی که با توضیحات فوق به آنچه در ذهنتان به عنوان سوال نقش بسته است نرسیده اید گروه وکلای دادپویان با کادر مشخص خود در پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان از هیچ کمکی دریغ نمی کند و با تمام تجربه و توان و علم حقوقی خود حامی شماست .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست