مرجع صالح رسیدگی به دعاوی کارگر و کارفرما

چنانچه اختلافی بین کارگر و کارفرما به وجود بیاید لازم است مرجعی جهت رسیدگی به دعاوی کارگر و کارفرما وجود داشته باشد تا به این اختلاف رسیدگی کند و افراد فوق بتوانند جهت احقاق حق خود به مراجع مربوط رجوع کنند. از این رو مراجعی در اداره کار جهت رسیدگی به شکایات کارگران و کارفرمایان در نظر گرفته شده است.

ماده ۱۵۷ قانون کار در این باره چنین مقرر کرده است : «هرگونه اختلاف فردی بین کارفرما و کارگر یا کارآموز که ناشی از اجرای این قانون و سایر مقررات کار ، قرارداد کاراموزی ، موافقت نامه های کار گاهی یا پیمان های دسته جمعی کار باشد ، در مرحله اول از طریق سازش مستقیم بین کارفرما و کارگر یا کارآموز و یا نمایندگان آن ها در شورای اسلامی کار و در صورتی که شورای اسلامی کار در کارگاهی نباشد از طریق انجمن صنفی کارگران و یا نماینده قانونی کارگران و کارفرما حل و فصل خواهد شد و در صورت عدم سازش از طریق هیات های تشخیص و حل اختلاف به ترتیب آتی رسیدگی و حل و فصل خواهد شد.»

با توجه به ماده فوق محرز است که دعاوی بین کارگر و کارفرما قابل رسیدگی می باشد و همین طور قابل تجدیدنظر هم هست.

البته در کارگاه هایی که دارای شورای اسلامی کار می باشند حدالامکان سعی بر این دارند که اختلاف پیش آمده را از طریق صلح و سازش و در همین شورا فیصله دهند. اما چنانچه اختلاف بدین شکل ختم نشود به اداره کار جهت مراتب بعدی کشیده می شود.

مراتب شکایت از ابتدا تا ختم دادرسی پروسه ای است که پروسه مزبور را با صحبت های وکیل دعاوی اداره کار ادامه می دهیم :

وکیل دعاوی کارگر و کارفرما اظهارات خود را اینگونه آغاز می کند:همان طور که اولین قدم در رسیدگی به هر دعوایی تقدیم دادخواست است رسیدگی در مراجع حل اختلاف کار نیز مستلزم تقدیم دادخواست از سوی فرد مشتکی (کارگر ، کارفرما ، کارآموز و … ) می باشد. که بایستی دادخواست مزبور را به اداره تعاون ، کار ، رفاه اجتماعی محل تقدیم کنند.

دادخواست بعد از تسلیم به اداره و پس از وصول فوری ثبت می شود و رسید به تقدیم کننده دادخواست اعطا می شود.

دادخواست باید کامل نگاشته شود تا جهت ابلاغ مشکلی ایجاد نگردد.پس از ثبت دادخواست وقت رسیدگی بر اساس تاریخ تقدیم دادخواست تعیین می شود .و حتی در مواردی هم که فوریت اقتضا کند با تشخیص رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی و البته با ذکر دلیل به پرونده خارج از نوبت رسیدگی می شود .

وکیل مزبور ضمن تاکید بر صحیح نگاشته شدن محتویات دادخواست اظهارات خود را ادامه می دهد : پس از اینکه دادخواستی تقدیم می شود بدین معناست که فردی از دیگری شکایتی را مطرح کرده است که شاید حتی طرف مقابل از آن اطلاع نداشته باشد . در هر صورت چه در صورت مطلع بودن و یا نبودن طرف مقابل باید دادخواست به وی ابلاغ گردد تا در موعد مقرر در محل حاضر شود .

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی کارگر و کارفرما

این طور وقت رسیدگی به هر دو طرف دعوی چه خواهان و چه خوانده ابلاغ می گردد که حدالامکان بایستی به صورت حضوری و کتبی صورت گیرد . در غیر این صورت ابلاغ دادخواست و وقت رسیدگی به وسیله مامور ابلاغ و از طریق اخطاریه برای طرفین فرستاده می شود.

وی اضافه می کند: پس از طی شدن مراتب فوق نوبت به جلسه رسیدگی می رسد که اولین جلسه رسیدگی در هیات تشخیص تشکیل می شود.هیات تشخیص مرحله بدوی در اداره کار می باشد که با سه عضو تشکیل می گردد که ریاست جلسه با نماینده وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تصمیمات با اکثریت آراء ملاک است.

  • چنانچه در این مرحله اختلاف حل نشود به مرحله تجدیدنظر که هیات حل اختلاف است کشیده می شود. هیات حل اختلاف با حضور ۷ نفر از اعضا رسمیت می یابد که تصمیمات هم با رای موافق حداقل ۵ نفر از حاضرین اتخاذ می گردد. ریاست جلسه هم که با مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و در صورت نبود وی با نماینده اش می باشد.

اگر چه مراحل شروع تا خاتمه رسیدگی را به تفصیل بیان کردیم اما لازم است بدانید که در هر کدام از این مراحل مشکلاتی ممکن است عارض شود که شاید حتی به ذهنتان هم خطور نکند. از جمله ایراداتی که ممکن است خوانده به دعوا وارد کند و یا ادله ای که به دادگاه ارائه نماید و بدین سان روند بررسی را با مشکل مواجه کند . از این رو قاعده احتیاط حکم می کند که قبل از ورود به دعوی حتما همه جوانب را سنجیده و از کمک وکلای دعاوی کارگر و کارفرما که با چنین دعاوی سر و کار داشته اند بهره مند شوید. چرا که این افراد به دلیل تجربه این گونه دعاوی می توانند مشکلات احتمالی در روند رسیدگی را پیش بینی کرده و قبل از اینکه مشکل جدیدی عارض شود آن را حل و برای آن چاره بیندیشند.

چنانچه در این زمینه به مشورت و هم فکری نیاز داشتید و یا اینکه جهت اطمینان از حصول نتیجه به دنبال راهی مطمئن با روند سریع می باشید گروه وکلای دادپویان حامی با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری موفق در زمینه دعاوی حقوقی مختلف من جمله دعاوی کارگر و کارفرما در کنار شماست …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست