تمدید قرارداد کار  – تمدید ضمنی قرارداد کار – تمدید خودکار قرارداد کار 

قرارداد کار وقتی که به صورت موقت و برای مدت خاصی منعقد می شود با پایان مدت قرارداد، خاتمه پیدا مینماید. در صورتی که چنین قراردادی تمدید نشود به معنی قطع همکاری با کارگر است .گاهی چنین است که پس از پایان مدت قرارداد بین کارگر وکارفرما، قرارداد جدیدی منعقد نمی گردد،اما کارگر همچنان به کار خود ادامه می دهد .در این بین کارفرما نیز اعتراضی به این امر ندارد .چنین موضوعی باعنوان تمدید خودکار قرارداد کار شناخته می شود.در این مواقع اگر قرارداد نخست مهلتش تمام شده باشد و کارگر همچنان به کار خود مشغول باشد، تمدید قرارداد کار  ،خود به خود اتفاق می افتد. مدت چنین قراردادی، همان مهلت قرارداد نخست می باشد. به عنوان مثال اگر برای یک سال قرارداد اول منعقد شده باشد، قرارداد ضمنی که تمدید می گردد یکساله و با همان شرایط قرارداد نخست می باشد. ممکن است برای بار دیگر باز هم چنین اتفاقی رخ دهد . یعنی مدت قرارداد ضمنی هم به اتمام برسد و کارگر همچنان به کار خود مشغول باشد. در چنین فرضی چنانچه کارفرما هیچ اعتراضی نداشته باشد، قرارداد کار موقت به قرارداد کار دائم تبدیل می شود.

تمدید قرارداد کار

چه زمانی تمدید خودکار قرارداد کار اتفاق نمی افتد 

نکته جالبی که دانستن آن خالی از لطف نیست و کاربرد فراوانی هم می تواند داشته باشداین است که گاهی قرارداد کاری برای مدت معین بسته می شود.پس از اتمام مدت معین، قرارداد کارگر تمدید می گردد. گاهی ممکن است در سالهای متمادی هربار قرارداد جدیدی با کارگر برای مدت معینی منعقد گردد،بدون اینکه قرارداد به طور ضمنی تمدید شده باشد. در این مواقع اگر بعد از یکی از دوره های کاری با کارگر تسویه حساب صورت گیرد و کارگر با وجود چنین امری، اداره یا شرکت مربوطه را ترک ننماید، این مورد از مصادیق تمدید ضمنی قرارداد کار نیست.دراین مواقع جهت ادامه حضور کارگر نیازمندقرارداد جدید است،چراکه تمدید ضمنی در این مواقع رخ نمیدهد.

در تعریف تمدید ضمنی قرارداد سعی بر این بود تا نکته ای از قلم نیفتد.اگرچه ممکن است مصادیقی در ذهنتان نقش بسته باشد که نتوانید  بین تمدید ضمنی یا عدم آن تمیز دهید .اگر با چنین مسائلی رو به رو هستید ،گروه وکلای دادپویان حامی با کادر متخصص خود در پاسخ گویی به شما عزیزان در خدمت گذاری حاضر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست