وکیل قراردادها – مشاوره حقوقی تنظیم قراردادها

برای ارتباط با وکیل قراردادها در موسسه دادپویان حامی با شماره گیری 02188543084 می توانید از وکیل قراردادهای بین المللی ، تجاری ، کاری و غیره موسسه حقوقی دادپویان حامی ، خدمات مشاوره حقوقی و تخصصی دریافت کنید. وکیل تنظیم قراردادهای دادپویان حامی آماده ارائه خدمات حقوقی به هموطنان عزیز کشور می باشد.

به دلیل توسعه و گسترش دامنه علوم و در پی آن علم حقوق، نگاه تخصصی داشتن به امور حقوقی در همه حوزه ها از جمله در حوزه قراردادهای صنعتی، تجاری، عمرانی و به ویژه قراردادهایی خاص و مدرن به عنایت اهمیت دارد و ضروری است. گزاف نمی باشد که به صراحت بگوئیم مذاکره، تدوین و تنظیم قرارداد، خصوصاً قراردادهای نو و مدرن، کار هر کسی نمی باشد و تنها از پس یک وکیل قراردادها برمی آید. نباید برای مذاکره، تدوین، تنظیم و نوشتن متن قرارداد از غیر متخصصین استفاده شود. بی گمان حتی حقوق دان های غیرمتخصص در امر قرارداد نویسی نیز نمی توانند و نخواهند توانست که همه نکات ظریف یک قرارداد مدرن و تخصصی را ببیند و مورد توجه قرار دهند.

به گفته ی وکیل قراردادها موسسه دادپویان حامی ، متخصصان فنی و صنعتی هم که صرفآً از بخش های فنی و صنعتی قرارداد اطلاع دارند، نمی توانند قرارداد نویس به شمار آیند، از اینرو نبایست اجازه داد چنین قراردادهای پر پیچ و خمی را آن ها تدوین نمایند چیزی که در عمل در حوزه صنعت کشور ما فراوان اتفاق می افتد. روشن است به صرف دیدن، نوشتن و یا اجرا کردن چند قرارداد کسی چه حقوقدان باشد چه مهندس و چه متخصص صنعتی نمی تواند خود را متخصص امر قرارداد نویسی به حساب آورد.

وکیل قراردادها - دادپویان حامی

وکیل قراردادها – دادپویان حامی

وکیل قراردادها

برای نوشتن قرارداد، حداقل چهار شرط همزمان می بایست وجود داشته باشد:

1- وکیل قراردادها که حقوق بداند.

بیشتر بخوانید :  تنصیف دارائی زوج

2- حقوقدانی که بر حقوق قراردادها تسلط دارد.

3- حقوقدان مسلط بر حقوق قراردادها که فن نگارش بداند.

4- حقوقدان مسلط ماهری که بر حوزه موضوعی و مصداقی قرارداد شناخت داشته باشد

توضیح آنکه علوم با به کارگیری آن ها در عمل تکمیل می گردد. علی الاصول هر حقوق خوانی را نمی توان بدون سابقه عملی حقوق دان نامید. و مهم آنکه حقوق زیر شاخه های فراوانی دارد و باید به صورت تخصصی به این زیر شاخه ها پرداخته شود. حقوقدانی که در حوزه قراردادها کار نکرده است نمی بایست و نباید در امر قرارداد نویسی دخالت کند و مهمتر از آن وکیل قراردادها که فن نگارش نمی داند و از این نعمت الهی بی بهره است حتی اگر دو ویژگی قبل را داشته باشد نمی تواند قرارداد خوبی تنظیم کند.

به گفته ی وکیل قراردادها موسسه دادپویان حامی ، نهایتاً از آنجا که حوزه موضوعی قرارداد و امور پیرامونی آن در تنظیم متن و محتوای شروط و تمهیدات آن، قرارداد بی گانه باشد هم نمی شود انتظار نوشتن قراردادها جامع و مانع داشت. در واقع نوشتن قراردادی جامع و مانع بدون داشتن شناخت و آگاهی از صنعت و پژوهش های صنعتی و بدون داشتن شناخت از حقوق با وجود سه شرط دیگر نیز امری ناشدنی است. از اینرو برای نوشتن قراردادهای با موضوعات صنعتی و مدرن و جدید، اگر بخواهیم بی نقص و ایراد و اثر بخش و کارآمد باشد و موجبات دلواپسی نباشد ناگزیر باید از نویسندگانی استفاده کرد که از هر 4 شرط مورد نیاز را به طور همزمان برخوردار باشد.

بیشتر بخوانید :  ثبت املاک و اسناد اوقافی

 

فهرست