وکیل دعاوی ملکی

دعاوی ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی حقوقی و کیفری است که به نوعی به موضوع املاک مربوط می شوند. در این مجموعه موضوعات بسیار متنوعی یافت می شود. از موضوعاتی مثل دعوای الزام به تنظیم سند رسمی ، دعوای الزام به ایفای تعهد ، دعوای الزام به اخذ پایان کار ، دعوای الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی ، خلع ید و تقسیم و افراز املاک مشاع گرفته تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر، کلاهبرداری، جعل سند، تصرف عدوانی و ممانعت از حق، همه این موضوعات در دایره دعاوی ملکی جای می گیرند. بنابراین دعاوی ملکی از جمله دعاوی میباشند که ارتباط با املاک دارند مستقیم و یا غیر مسقیم در باب دعاوی ملکی باید دانست که از جمله دعاوی تخصصی میباشد که در دادگاهها وجود دارند و با توجه به گسترش روز افزون این نوع دعاوی و با عنایت به عدم صداقت و عدم اطلاع حقوقی در تنظیم اولیه قرارداد بوجود می آید و حضور وکیل ملکی متخصص در امور ملکی امری واجب میباشد چرا که دعاوی ملکی دارای پیچیدگی فراوان میباشد و با توجه با آنکه این نوع دعاوی مالی هستند و خواهان متحمل هزینه دادرسی هزینه کارشناس و غیره میگردد با کوچکترین اشتباه مشکلات فراوانی بوجود آورد و با عنایت به اعتبار امر مختومه در دعاوی شاید برای جبران اشتباه دیگر مجالی نباشد از این رو حضور وکیل دعاوی ملکی در کنار شما و در برای موفقیت در پرونده گره گشا می باشد. چه بسیار پرونده های که با توجه به اشتباه در تنظیم دادخواست رد گردیده و فرد دچار ضرر مادی فراوان شده است.

بیشتر بخوانید :  تقسیم بندی قراردادهای مهندسی

همانطور که بیان گردید دعاوی ملکی از پیچیدگی فراوان بر خور دار هست به گونه ای که  در بیشتر امور حتی قضات را دچار مشکل مینماید چه برسد به شخصی که اطلاع حقوقی ندارد و بر این اساس داشتن وکیل دعاوی ملکی متخصص برگ برنده شما در مقابل اشخاصی هست که وکیل اختیار نمی نمایند. وکیل دعاوی ملکی در بادی امر با بررسی اوراق و دلایل  عنوان  خواسته یا دعوی را تعیین مینماید و با بررسی دلایل و احتمال دفاع طرف مقابل  چارت کلی دفاع را پیاده سازی مینماید. و پس از آن به تنظیم دادخواست قوی بدون اشتباه با توجه به آنکه چه دلایلی در دادخواست ذکر شود و چه دلایلی در دادگاه ذکر گردد و پس از آن با توجه به احتمالات دفاع طرف اقدام به تنظیم لایحه دفاعیه برای جلسه اول رسیدگی اقدام گزیده و پس از آن مبادرت به پیگیری نهایی مینماید. توجه نمایید وکیل دعاوی ملکی با توجه به آگاهی از قوانین بازوی قوی شما محسوب میگردد. برای نمونه تفاوت گرفتن وکیل دعاوی ملکی و نداشتن وکیل دعاوی ملکی را در الزام به تنظیم سند رسمی برای شما توضیح میدهیم.

وکیل دعاوی ملکی

یکی از مشکلاتی که به دنبال  معامله (خرید و فروش) ملک خریداران را با مشکل مواجه میکند، خودداری فروشندگان از حضور در دفتر خانه و تنظیم سند رسمی انتقال است. این نقض تعهد در حالی است که غالبا فروشنده درصد بالایی از ثمن معامله (قیمت ملک) را دریافت نموده است و بعضا به دلایلی همچون ادعای بالا رفتن ارزش ملک و یا عدم توانایی بر پرداخت بدهی بانک (فک رهن)، در مواردی که ملک در رهن بانک قرار دارد، از انجام تعهد خود خودداری میکند.

بیشتر بخوانید :  زمین های شهری اوقافی

اگر برای الزام به تنظیم سند رسمی وکیل دعاوی ملکی گرفته شود قطعا:

  • در صورت عدم حضور فروشنده، مدت زمان تنظیم سند رسمی کمتر خواهد بود.
  • نیازی به حضور خریدار در دادگاه نمیباشد.
  • وکیل میتواند خسارتی را که در قرارداد پیش بینی شده است را سریعا از فروشنده مطالبه کند.
  • در صورتیکه ملک در رهن باشد وکیل میتواند فک رهن آن را از فروشنده بخواهد.
  • در صورتیکه فروشنده حاضر به انتقال و تنظیم سند نشد وکیل میتواند با حضور مامور دادگاه برای تنظیم سند رسمی به نام خریدار در محضر اقدام کند.

 

موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی با بهره گیری از مشاورین حقوقی حاذق و وکلای مسلط به دانش تخصصی ملکی و ثبتی، آماده ارائه مشاوره حقوقی و قبول وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی در باب دعاوی ملكی و دعاوی ناشی از قرارداد می باشد. موسسه در دعاوی ملکی خدمات زیر را ارائه می نماید


– كلیه دعاوی ناشی از خرید و فروش و اجاره املاك از قبیل الزام به تنظیم سند، الزام به اخذ پایان كار و صورتمجلس تفكیكی، الزام به تنظیم سندرسمی اجاره، تخلیه املاک تجاری و مسكونی، مطالبه سرقفلی و حق كسب و پیشه و تجارت، تجویز انتقال منافع

– كلیه دعاوی راجع به تصرفات غیرقانونی املاک از قبیل خلع ید، رفع تصرف عدوانی و ….
– كلیه دعاوی راجع به املاک و اموال مشاع و مشترک (شركت یا ارث) از قبیل افراز، دستور فروش ملك مشاع، تقسیم و ….

– تنظیم، تفسیر و پشتیبانی و انعقاد كلیه قراردادها

– و سایر دعاوی ناشی از اموال و املاک

فهرست