9:00 - 20:00

ساعات کاری موسسه - شنبه الی پنج شنبه

۸۸۵۴۳۰۸۴-6

مشاوره تلفنی رایگان

 

دعوای مربوط به احتکار

دعوای مربوط به احتکار

احتکار

احتکار به معنای نگهداری کالا به صورت عمده با تشخیص مرجع ذیصلاح و امتناع از عرضه آن به قصد گرانفروشی یا اضرار به جامعه پس از اعلام ضرورت عرضه توسط دولت می باشد.

گاهاً ممکن است مردم گزارش از احتکار را به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام نمایند که در این صورت سازمان تعزیرات حکومتی وارد عمل می شود و با شخص محتکر بر خود می نماید اولین اقدام این سازمان این می باشد که شخص محتکر را ملزم به فروش کالا می نماید و جریمه معادل ده درصد ارزش کالا را از محتکر دریافت می نماید.

احتکار

و در صورتی که محتکر از فروش کالا امتناع نماید فروش کالا توسط دولت انجام می گردد و از محتکر جریمه از بیست تا صد در صد ارزش کالا دریافت می نماید.

و در صورتی که محتکر مجدداً به فعالیت خود ادامه دهد فروش کالا توسط دولت صورت می پذیرد و محتکر باید سه برابر ارزش کالا جریمه پرداخت نماید و همچنین تمام یا قسمتی از سهمیه و خدمات دولتی محتکر تا شش ماه قطع می شود پارچه تحت عنوان محتکر در محل واحد نصب می گردد.

و در مرحله ی آخر علاوه بر مجازات فوق الذکر اقدام به لغو پروانه واحد و معرفی از طریق رسانه های گروهی به عنوان محتکر صورت می گیرد.

لازم به ذکر است در صورتی که نگهداری کالا با اطلاع مراجع ذی صلاح باشد مشمول عنوان احتکار می گردد.


موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی و وکلای مجرب این موسسه آماده ی ارائه هرگونه مشاوره حقوقی و قبول وکالت در زمینه دعاوی مربوط به محتکر که در دپارتمان کیفری و تعزیرات آمده است می باشد جهت بهره مندی از این خدمات می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس با موسسه
۰۲۱۸۸۵۴۳۰۸۶
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
×
×