9:00 - 20:00

ساعات کاری موسسه - شنبه الی پنج شنبه

۸۸۵۴۳۰۸۴-6

مشاوره تلفنی رایگان

 

دعاوی ثبتی

دعاوی ثبتی

دعاوی ثبتی ، دعاوی است که در جریان ثبت املاک و اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا موضوعیت پیدا کرده و پرونده  در محاکم دادگستری مطرح و مورد رسیدگی قرار میگیرد . به عبارت دیگر منظور از دعاوی ثبتی ، اختلافی است که در جریان ثبت املاک و تنظیم اسناد و اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا حادث گردیده و حل و فصل این اختلافات را نیز قانون در صلاحیت ذاتی محاکم عمومی قرار داده است .

دعاوی ثبتی را می توان به سه دسته تقسیم نمود :

۱٫دعاوی مربوط به ثبت املاک که شامل دعاوی می شود که در جریان ثبت املاک و قبل از ثبت ملک در دفتر املاک حادث        می گردد.

۲٫دعاوی مربوط به ثبت اسناد که شامل دعاوی می گردد که بعد از ثبت ملک در دفتر املاک حادث می گردد.

۳٫دعاوی ثبتی مربوط به اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا که شامل دعاوی است که در جریان اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا ممکن است حادث گردد.

وکیل دعاوی ثبتی

دعاو ی ثبتی از جمله دعاوی حقوقی است که در مراجع قضایی مطرح می گردد و به جهت پیچیدگی های خاص آن مستلزم داشتن آگاهی و تسلط بر قوانین و مقررات ویژه آن می باشد و در بسیاری موارد شاهد عدم موفقیت در اینگونه دعاوی به جهت عدم آگاهی افراد عادی می باشیم ، به همین دلیل داشتن وکیل دعاوی ثبتی می تواند در روند تشکیل و رسیدگی به اینگونه پرونده ها و حصول نتیجه مورد دلخواه موثر باشد . از آنجایی که دعاوی ثبتی در زمره دعاوی تخصصی می باشد ، می بایست وکالت در دعاوی ثبتی را به وکیل متخصص در دعاوی ثبتی واگذار نمود . وکیل دعاوی ثبتی پس از اخذ توضیحات از موکل و بررسی اوراق و مدارک ایشان ، سعی می نماید بهترین و سریع ترین راهکار را جهت حصول نتیجه به موکل ارائه نماید. از جمله خصوصیات وکیل دعاوی ثبتی تسلط بر قانون مدنی، قانون آئین دادرسی در دادگاهای عمومی و انقلاب در امور مدنی، قانون ثبت اسناد و املاک ، قانون اصلاح بعضی از مواد قانون ثبت و قانون دفاتر اسناد رسمی، آئین نامه ثبت اسناد و املاک و … می باشد.


موسسه حقوقی بین المللی داد پویان حامی با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری که همگی متخصص در دعاوی ثبتی می باشند آماده ارائه خدمات حقوقی در حوزه دعاوی ثبتی می باشد جهت بهره مندی از وکیل دعاوی ثبتی موسسه حقوقی بین المللی داد پویان حامی می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید.

تماس با موسسه
۰۲۱۸۸۵۴۳۰۸۶
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
×
×